Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[FFVII] Good vs Bad Boys

#1
So because I didn't found a topic like this and I guessed it's a really intresting idea, here we are.


Am vazut ca sunt destui fani Final Fantasy pe site, deci, de ce nu? 106 Tot ce trebuie sa faceti e sa alegeti personajul preferat, care se va clasa in una dintre cele 2 grupe (good or bad) si in fine sa argumentati de ce va place, ce vedeti captivant la el. (puteti alege mai multe personaje)

Trebuie sa-i multumesc lui Stormrage, datorita ei mi-a venit aceasta "idee" grozava. 65

Okay so I start.

I chooseeee... well, the Puppy and the Chocobo.
Well, amandoi imi plac datorita complexitatii cu care au fost creati, exteriorizand multiple emotii si sentimente. Pe langa asta, I just love the way they meet. Legatura dintre ei e una stransa si-mi aminteste de my B.F.F. Soyah, I choose the Good Boys.
Idk what the others said, but they're just awesome.

Acum e randul vostru, succes! xD

P.s.: Negasind un topic ca acesta, m-am gandit sa-l creez eu. Daca din intamplare este unul identic, rog un moderatol sa-l stearga pe a meu. Multumesc!
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)

#2
Voi presupune ca te referi la Red XIII si la Cloud 23

Personajul preferat este Cloud. Pentru povestea lui de zero to hero, pentru caderea psihica pe care o are si pentru faptu ca in final nu mai este emo. Sa nu uitam sabiile pe care le are, buster sword fiind cel mai misto item din orice joc.

Acum am ajunst sa ma gandesc ca vreau un remake la FFVII. Damn you Sony and your company policies

Nu stiu cat succes va avea topicul pentru ca ff7 ca joc nu cred ca e atat de popular si ffac a fost de mult. Sa nu vorbesc despre Crisis Core care are cel mai superb final posibil dar eu inca nu am intalnit o persoana care sa il fi jucat.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#3
Actually Puppy = Zack. 24
Anyway, eu am jucat Crisis Core si mi se pare awesome jocul.
Cat despre topic, stiu ca nu va avea prea mult succes, dar am zis sa incercam.
So yah, that's it.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)