Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

FF&FA -citeste inainte de a posta!

#1
FanArt & FanFic


Dupa o mica colaborare cu ceilalti useri, am ajuns la concluzia, sa deschidem acest concurs. Descrierea si parerile, le puteti gasi >>AICI!
Reguli!

Dupa citeva discutii, am stabilit ca prima luna se vor face alegeri libere, adica singuri va alegeti coechiperul cu Fic!
- Voting-ul va avea loc intr-un forum aparte deschis dupa postarea Art-ului!
- Art-ul trebuie realizat pe baza fic-ului coechipierului ales, cu permisiunea sa;
- Fiecare Art va urma conditiile temei impuse lunar. Termenul Art-ului cit si Fic-ului va fi stabilit lunar in baza dificultatii temei!;
- Cei ce doresc sa participe se inscriu direct in acest tread;
- Fic-ul ales al desenatorului, va fi postat aparte, la primele doua saptamini. Dupa care desenatorul incepe batalia.
- Cu trei zile inainte de voting, desenatorii imi vor trimite in PM, Art-ul realizat. Care mai apoi va fi postat in pagina noua, unde va avea loc votarea;
- Dupa inscrierea a max. 5 persoane la concurs, se da genul Fic-ului, si tema Art-uli. Va fi stabilit si termenul concursului.
- Votarea va avea loc dupa urmatoarele criterii:
Note de la 1-10, fara zecimi, sutimi, s.a!
*Calitatea Art-ului - o nota;
*Fic/Art ( asemanari intre tematica Fic-ului si reprezentarea in Art) - o nota;
*Tema respectata - o nota;
* In mare - o nota.
*Aduceti argumente la notele propuse.
Modul de inregistrare in lista participantilor:
~FanArt - user X;
~FanFic - user Y;
- ]Premii!!! - Am vorbit cu Flaw, cistigatorul va avea parte de un premiu, atit desenatorul, cit si scriitorul!
- Toate nelamuririle si sugestiile le lasati in Anunturi la FanArt & FanFic.
- Nu faceti spam ^^..
Puneti-va imaginatia la incercare, atit scriitorii cit si desenatorii!
Have Fun!
Succes!

[posturiunite] teme

Fan Art & Fan Fic
Homework

[Imagine: istockphoto_4131197-boy-and-girl-doing-homework.jpg]
Acum a venit timpul pentru tema de acasa la Art!
Dragi desenatori...Ati ramas doar doi...
Criteriile:
-Art traditional;
-Toate tehnicile creionului, acuarelei, goasei, acrilului, tusului...orice...;
-Digital puteti doar contura si schimba contrastul;
Tema:
-Ilustrati Fic-ul implicind ideile principale;
Termen:
16.12.10>>28.12.10
(in caz ca e prea putin timp, ma anuntati)
Succese la toti!

[posturiunite] teme
FanFic & FanArt:
HOMEWORK
[Imagine: books.jpg]
Am aparut si eu oadata cu Zup-ul(sunt foarte fericita ca e in functiune), si odata cu noi continuam concursul nostru, pe care sper ca doriti sa il realizam pina la capat!

*In primul si in primul rind, denumirea eveniment Nr'1 e Tema pentru Acasa(crearea fic-ului), asa cum vedeti mai sus! Aceasta va fi efectuata in decurs de zece zile, adica pina pe 16 decembrie, din data de azi!
*In al doilea rind, odata ce cititi acest post, va rog sa-mi trimite-ti un PM, ca ati aflat de tema pentru acasa.
*Ina al treilea rind. Odata cu finisarea temei imi trimite-ti PM cu fic-ul realizat, gata. Sa nu-l postati pe acest forum, pentru ca el va avea o destinatie aparte pe un alt tread de Concurs. Odata cu sosirea datei de 16, eu voi trimite fic-ul coechipierului cu care faceti echipa. Va rog frumos nu trisati. In caz ca Fic-urile celor 4 echipe vor fi finisate inainte de data stabilita, voi schimba data de realizare a Art-ului.
*In al patrulea rind respectati Tema si Volumul Fic-ului pentru ca asta va determina numarul de puncte la vot si inacelasi rind e responsabilitatea voastra pentru userul de la Art!
Tema:Insurgency between Earth and Universe!
Gen:S.F.>>Fantassy
Volumul: 120 rinduri>>2Foi/A4!
Marimea scrisului: Intre (10-14)
Durata: Din 06.12.2010>>>Pina pe 16.12.2010
Succes Toturor!
*Daca unele echipe nu vor fi active pe parcursul concursului, rog sa ma anuntati anticipat prin PM

ps DYNN: cum a zis si mitch, regulile astea sunt mai vechi deci mitch o sa le chimbe cat de curand*sper*. Sunt in constructie si in gandire.

#2
Regulile sunt in constructie.

Dar acum voi spune cine face parte din micuta echipa a FF&Fa. Nu ne luati ca moderatori ca'ci nu suntem. Avem doar drepturi de moderare. Asa ca avem si voie sa participam cum a zis si TAN.

Echipa:

Organizator: Mitch si Wilhelm
Medalii: Eu, Dynn/2011.
Critici: Lynn si .. se va alege..


Sunt 5 persoane. Indeajuns pentru o organizare perfecta. Smile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)