Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cat de cat va pare interesant acest anime ?
da
80.00%
8 80.00%
nu
20.00%
2 20.00%
Total 10 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Eyeshield 21

#1
Sena era un baiat care datorita fizicului sau era tot timpul bruscat in timpul scolii fapt datorita caruia a incput sa devina tot mai agil in a fugi de atacatori. La inceputul animeului Sena care a intrat la liceul pe care l-a ales Deimon High School este fortat de catre Yoichi Hiruma sa intre in echipa de rugby a liceului asta datorita faptului ca Hiruma i-a descoperit abilitatea de a sprinta si de a ocoli obstacole. Hiruma l-a observat pe Sena cand acesta incerca sa scape de 3 colegi de clasa care doreau sa il bata.... Din cauza ca Hiruma nu dorea ca Sena sa fie cun pe teren cu numele lui adevarat pt ca apoi sa nu fie curtat de alte echipe il obliga pe acesta sa poarte o casca care sa ii acopere si ochii si ii da numele de "Eyeshield 21" eyeshield datorita castii si 21 datorita numarului pe care il poarta. De asemenea Sena e si secretarul echipei 22...asta dorea el la inceput dar nu s-a putut importivi lui Hiruma.




Hiruma este un om care minte,bruscheaza,inseala si manipuleaza oameni pentru a-si atinge telurile.O mica descriere: are urechile ascutite, la fel si dintii si mereu arata si se poarta ca un demon; tot timpul poarta arme (pistoale shotgun-uri, mitraliere, carabine,pana si bazooka,etc.) de regula ascunse.El este capitanul echipei si de asemenea the mastermind.

[Imagine: Devil_Bats_Logo.gif] echipa se numeste Deimon Devil Bats iar logo-ul ei este un liliac rosu care seamana surprinzator de mult cu Hiruma....


acesta este Hiruma
[Imagine: Yoichi.jpg]

acesta este Sena
[Imagine: senaforrealmw0.jpg]

el este Eyeshield (Sena in timp ce joaca poarta acea casca cu "protectoare pt ochi" datorita careia nu este recunoscut la inceput de ceilalti
[Imagine: EYESHIELD_21_450X407.jpg]

toata echipa
[Imagine: eyeshield21004il8.jpg]

#2
Ah ador animeul asta. E unul din preferatele mele. Hiruma e absolut genial 24 nu ma pot satura de el. E destept, si de fiecare data are un as in maneca. Totusi sunt foarte curioasa cam, care e trecutul lui. Vreau sa vad ova-urile si nu le gasesc 20 Am terminat cele 145 de episdoade si lupta lui Sena impotriva lui Shin mi s-a parut aboslut geniala. 4,1 s pentru 40 de yarzi Sena e absolut genial, pur si simplu il ador. S-a terminat super tare, deja imi rasuna cuvintele lui Hiruma prin mjinte :
"Minna, let's play american football"
Si kurita e super 8 Imi place cand il apuca plansul sau cand striga Fuunuraba ( sper ca nu am gresit numele 17) De abia asteptam sa-l vad pe Sena cand isi scoate masca 105 ma gandeam care ar fi reactiile celorlalti
Doamne si cel mai funny mi se pare cand striga blondul ala cu cioc ( nu-i mai tin minte numele) a-ha-ha 24 deci e mai mult decat genial.
Inchei si eu postul printr-un
YA-HAAA~A!
10 pt animeul asta
Nu, 10 e prea putin 39
Ps: ascultati asta 24
http://www.youtube.com/watch?v=TTZagnSx4xY

#3
Singurul lucru care merita nota 10 fara nicio discutie in aceasta serie este Hiruma...tipul este cel mai bestial personaj din cate am vazut!..oh..YA-HA! 21
In rest..animeul merita un 8..maxim..nu am nicio problema cu jocurile de football american..insa sunt unele momente in care mi se pare total irealist si cam distruge din farmecul jocului...insa in rest e ok animeul..merita vazut ca sports anime,asta e clar.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)