Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Experiente personale.

#1
Ati facut vreodata cosplay?
Daca da, cum a fost? Ne puteti povesti si noua experientele voastre?
A fost greu? A fost amuzant? S-a meritat? Ati castigat vreun premiu?

#2
A fost interesant drumul cu autobuzul si apoi cu metroul pana la Event. Era sambata dimineata, si m-am simtit ca un pom de craciun umblator. Toata lumea se uita la mine - din magazine, de pe santier (yeah, lucky me), din mijloacele de transport. I-am ignorat si a fost Ok. In general nu prea imi pasa de lumea din jurul meu, si in plus, eram imbracata decent, doar ca mai ciudat decat media :ha:. Asta se va intampla daca va imbracati ca mine de acasa - oricum, nu mai era loc nici sa arunci un ac in vestiar.

#3
Ati facut vreodata cosplay?
Ihim, la Niji, si eu una m-am distrat pe cinste.

Daca da, cum a fost? Ne puteti povesti si noua experientele voastre?
2 din prietenele mele au dormit la mine pentru a ma ajuta cu machiajul si peruca, plus ca nu doream sa merg singura >.< Ne-am trezit la 6:30 dimineata 21 ne-am pregatit, am facut niste poze apoi am plecat spre Palatul Copiilor, ne-au dus ai mei cu masina, chiar si in masina ma simteam ca un pom de Craciun, apoi cand am ajuns acolo lumea se uita la mine si mi se parea ciudat O.o""" dar i-am ignorat cand a sarit o prietena pe mine, cum de n-am cazut Dumnezeu stie ^_^ , am inceput sa vorbim, etc, etc, ajunsesem inainte sa se deschida, apoi am intrat, eu m-am dus la repetitii si ele nu stiu ce au facut 21

A fost greu?
Destul, la realizarea costumului a fost ceva de lucru dar nu pot spune ca nu m-am distrat cand il faceam DDD:

A fost amuzant?
Da, cel putin pentru mine ^^

S-a meritat?
Eu spun ca da, am capatat ceva experienta din toata povestea asta mai ales ca am mai avut si unele mici . . . defecte ? pe care sper sa nu le mai repet pe viitor.

Ati castigat vreun premiu?
Chiar daca nu am fost printre primii 3 castigatori pot spune ca am primit niste chestii, le consider un premiu.
[Imagine: 9qh35v.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)