Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampiratii

#1
Celor care le place povestile cu vampiri, va spun ca Vampiratii este cartea potrivita cu care sa-ti omori timpul si creierul. Are sase volume, dar eu am doar trei. Inca nu au aparut celelalte.
In prima volul este vorba despre despre doi copii, gemeni. O fata si un baiat. Totul se intampla in anul 2505. Cei doi frati au fost despartiti unul de celalalt cand au vrut sa plece de acasa, avand doua obtiuni: prima sa mearga la orfelinat si a doua sa mearga la o femeie, asa ca au plecat cu barca pe ocean. O furtuna i-au despartit, Connor ajungand pe o cobabie cu pirati, iar Grace pe corabia vampiratilor.
Daca va place ce am scris pana acum, citit-o ca merita, dupa parerea mea.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#2
Cele 3 volume (plus chestia aia mica de vreo 100-200 pag petrecuta intre cele 2) aparute pana acum mi'au captat placut atentia.
Care mi'a placut cel mai mult? Indiscutabil,ultimul ("Capitanul sangelui") deoarece actiunea se precipita,descrierea e mai ampla,conflictele interioare ale celor doi gemeni sunt conturate foarte bine,au loc multe rasturnari de situatie,ce mai,mult mai complex decat celelalte!
Personaje principale?Molucco Wrathe,intrucat are o fire relaxata si neatenta in general,insa nu stii niciodata ce se ascunde indaratul perechii sale de ochelari albastrui (aici seamana cu Ozzy Osbourne),Cheng Li,deoarece e foarte matura si bine-pregatita pentru varsta ei,stiind mereu ce vrea,si Capitanul vasului vampiratilor.Pentru el nu am o explicatie,pur si simplu e interesant.
In concluzie,eu consider ca saga e o lectura placuta,imbinand mai multe genuri literare.

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]

#3
Si celor care nu le place povestile cu vampiri? Ce "obtiuni" au?
Ca sa nu fiu total off - am citit la un coleg doua-trei randuri; sirul povestii e cam mediocru, ideea in sine e obscura dar cred ca prinde bine la copiii de o anumita varsta.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)