Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Elvira`Gfx

#11
am revenit cu un set facut acum cateva zile .

av
[Imagine: bdv2c3.jpg]

sem.
[Imagine: 28bff9y.jpg]
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#12
Heei. O să îţi dau şi eu nişte sfaturi, dacă vrei le iei în considerare, dacă nu, nu. Nici eu nu mă pricep foarte bine, dar o să încerc să te ajut cu nişte indicaţii.
Scuze dacă repet ce au spus cei dinaintea mea, nu am citit comentariile.
În primul rând, ai grijă la mărimi. Şi eu la început le făceam foarte mari. Apoi textul. Ai grijă cum îl încadrezi, e deranjat dacă acoperă personajul. Şi la fel, să nu fie foarte mare. Găseşti ami multe fonturi pe dafont.
Când le pui frame, încearcă să o faci mai subţire, să nu iasă prea mult în evidenţă. Şi dacă e de culoare neagră sau albă e şi mai bine.
Apoi, joacă-te la contrast, joacă-te cu culorile ca să schimbi puţin poza. Să nu se spună că doar ai decupat-o şi i-ai pus text.
Încearcă nişte tutoriale, sunt şi în limba română. Intră pe devianart. Găseşti aici tot de ce ai nevoie: tutoriale, brush-uri, C4ds. Pe mine m-a ajutat dA-ul. Nu pot spune că m-am perfecţionat, dar am depăşit stadiul în care decupam o poză, mă semnam şi o numeam sig.
Sper ca tot ce ţi-am zis să te ajute. C:
Spor la lucru şi multă imaginaţie!

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#13
Sunt dragute dar ar trebui sa lucrezi,cel mai probabil in photoshop pentru ca in primul rand acolo poti face semnaturi frumoase si mai multe chestii,nici eu nu sunt experta dar invat dupa tutoriale,sti cam in fiecare ar trebui sa inveti ceva,so succes
[Imagine: Untitled-1.png]

#14
Va multumesc mult fetelor , acuma , dupa ce am avazut ca cineva mi-a vazxut creatile inafar de Ryu . Ultimele pe care le-am facut sunt facute in photoscpa , dar acuma mi-a descarcat photoshop si sa vad daca pot sa fac ceva sisper sa-le fac mai bine . :X4
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)