Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ellow!

#1
Abia am descoperit sit-ul si sunt incantata! M-am gandit mai intai "sa-mi fac intrarea", sa ma prezint si apoi sa dau iama prin tot ce exista aici. Smile
Sunt Andreea, imi place semnificatia numelui Yoko, fapt pentru care l-am si ales ca si user name. (Yoko = sun child)
Sa trecem la lucrurile care ne intereseaza pe toti: animes. Am inceput cu Naruto, am continuat cu Bleach, Death Note, Vampire Knight si acum termin Special A. As fi inclinata sa spun ca Vampire Knight se afla pe primul loc in topul preferintelor mele momentan, desi Bleach s-ar clasa tot pe acolo...
Am o problema in a citi manga. Nu-mi place sa stiu ce se intampla. 21
Hmmm... "colectionez" wallpaperuri din diverse animeuri pe care le "strang" intr-un blogulet pe care-l gasiti la profilul meu.
Ei bine... Cam asta e. Bine v-am gasit!
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Yoko!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Buna yoko pupic
In primul rand sa-ti urez bun venit pe forum! Sper sa iti faci multi prieteni si sa te distrezi aici. As avea si eu cateva intrebari pentru tine:
1. Ce fel de muzica asculti? 5
2. Ai mai vazut si alte anime-uri decat cele enumerate?
3. Ce zodie esti?
4. Care e personajul tau preferat din anime-uri?
5. Ce hobby-uri ai?
6. Iti place japonaza? Sti japoneza?
7. Stiai ca avem acelasi prenume? 4
8. Vrei sa fim prietene? 5
Cam atat am vrut sa-ti spun. Have fun & no spam :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#4
Bine ai venit Yoko..[uaa si pe mn ma cheama andreea!]...de asemenea imi place ca si u esti fana vampire knigt..me 2..si ca te uiti la special a..e unul din favoritele mele...am sugestie daca nu cumva l-ai vazut deja..sa te uiti la itazura na kiss..presimt c-o sa-ti placa..inca o data bine ai venit si sper sa te distrezi pe aici.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#5
Va multumesc frumos pentru primire! Se pare ca vom face clubul "Andrelelor"! 4
1. Ca si muzica, ascult aproape orice: incepand cu rock alternativ si terminand cu muzica comerciala... evident mai putin manele pe care nu pot sa le sufar dar ai mei vecini tin sa ma puna la curent cu toate noutatile in materie ...
2. N-am mai vazut alte animeuri inafara de cele enumerate, insa aseara am terminat Special A si acum nu stiu de ce sa ma apuc! Ce-mi sugerati? Smile Ma gandeam la Full Metal Alchemist, dar am vazut ca Goddess mi-a sugerat Itazura na Kiss asa ca voi face o incercare in seara asta!
3. Sunt varsator... din pacate nu-i o zodie extraordinara pentru fete.
4. Ufff... personaj preferat din animeuri... Aici e greu... Nu pot sa aleg doar unul! Kiryu Zero din VK, Zaraki Kenpachi, Kuchiki Byakuya, Ichimaru Gin si Ulquiorra Schiffer din Bleach si Nara Shikamaru din Naruto. Sincer chiar nu pot sa aleg doar unul! Smile
5. Hobbyuri... Inafara de animeuri, joc Triburile si West si ma uit la WWE. 4
6. Iubesc japoneza! E clar una dintre cele mai melodioase limbi pe care le-am auzit si imi tot promit ca o sa ma apuc s-o invat, insa mereu intervine cate ceva... Dar tot am s-o fac pana la urma!
7. Nu stiam ca avem acelasi prenume, dar cert e ca avem un nume frumos! 4
8. Daaa!

Goddess, am terminat aseara cu Special A si am avut aceeasi reactie ca si la VK... Nu vroiam sa se termine!! Dar macar toate s-au terminat frumos aici. In VK as mai fi schimbat cate ceva... poate si din cauza ca Zero e personajul preferat de acolo. Smile
Cum ajung acasa diseara caut itazura na kiss si incep sa comentez! Smile
Va multumesc frumos inca o data!
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]

#6
Uaa..ar trebui sa citesti manga special a , e si mai mijto si mai lunga..8..si vk manga de asemenea...deci esti fana zero..[ nu ma surprinde like..half of the girl's population is a zero fangirl..sa nu mai zicem ca vocea lui e miyano mamoru..8 ] dar esti si fana ulquiorra..in sfarsit..prima pe care o stiu..deci..i just love him..love love!!..deci iti place si japoneza enorm..sunt perfect de acord cu u legat de partea cu 'melodioasa'..perfect de acord...sper sa-ti placa itazura na kiss..mie una mi-a placut enorm..o poveste f f frumoasa ...daca ai nevoie de recomandari cu cv feel free to ask me..be glad to help ^^
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#7
Ufff... Am o problema cu a citi manga. Nu pot... Adica, prefer sa ma uit la anime-uri. Inainte sa ma apuc sa vad un anime nou, "rasfoiesc" manga ca sa am o idee, dar mai mult de atat...
Zero mi s-a parut cel mai bine creat personaj. Din toate punctele de vedere. Ulquiorra intra in aceeasi categorie clar. E pur si simplu superb creat !! E imposibil sa nu incep sa ranjesc ca idioata de fiecare data cand actiunea il include pe Zaraki, imi place la nebunie atitudinea lui Byakuya and i love Ichimaru!! De Shikamaru nici nu e nevoie sa zic... e perfect! Smile
Well, tot sper sa apuc ceva timp liber ca sa ma apuc serios de japoneza desi mi-am tot promis de ceva timp. Se pare ca nu pot sa scap de examene nici dupa ce am terminat cu facultatea! Saptamana viitoare o sa mai am un examen pentru un curs pe care l-am urmat si apoi... sper sa pot sa ma apuc de treaba!
Multumesc frumos, chiar habar n-aveam in ce directie s-o apuc dupa ce am terminat SA. Ma uitasem pe One Piece manga, dar nu prea m-a atras, desi din cate am inteles e destul de vizionat... Ce parere ai?
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  'ellow ! <3 Dumi 1 2.030 25-09-2009, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Zuppy
  ellow ilussion.time 5 2.840 09-06-2009, 12:20 AM
Ultimul răspuns: ilussion.time


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)