Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Elemental Gelade

#1
Mai,sincer sa va spun nu stiu sigur cum se numeste,undeva gasesc "Elemental Gelade",in alta parte gasesc "Erementar Gerade".Eu am decis sa ma iau dupa un site faimos,asa ca ii spun "Elemental Gelade".
Elemental Gelade,este un anime plin:actiune,fantezie,aventura,chiar si romantism.
Actiunea se desfasoara in Gardenia,o lume unde oamenii traiesc impreuna cu Edel Raids(sunt fete ce au abilitatea de a se fuziona cu oamenii,iar atunci cand se fuzioneaza cu oamenii devin arme).
Animeul urmareste aventura unui pirat ceresc pe nume Coud Van Giruet si a lui Reverie Metherlence(Ren),o fata Edel Raid,dar o Edel Raid mult mai puternica decat celelalte Edel Raid.Ren este ultima "Seven Glittering Jewels".Coud impreuna cu Cisqua,Rowen si Kuea(si ea o Edel Raid),o ajuta pe Ren sa ajunga Edel Garden.Pe parcursc,Coud se indragosteste de Ren,iar Ren,pentru prima oara simte "caldura" si "inima ca ii bate".Coud,la prima intalnire cu Ren ii promite ca o va apara si ca o va ajuta.
Cisqua si Rowen fac parte dintr-o organizare numita Arc Aile,o organizatie ce,spun ei,protejeaza si isi propun sa le faca fericite pe fetele Edel Raid,dar putine lucruri se stiu despre adevaratele lor intentii,dar Cisqua si Rowen nu stiu aceste lucruri.
In drum spre Edel Garden cei 5 se intalnesc cu fel de fel de oameni sau Edel Raid,unii le vor deveni prieteni altii nu.
Animeul are 26 de episoade ce merita vazute!!!
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)