Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eiri Yuki vs. Shuichi Shindo

#1
Eiri Yuki>este personajul meu preferat.Si nu numai pentru ca arata foarte bine,ci si pentru faptul ca are un caracter destul de controversat:prima impresie pe care acest personaj o lasa este aceea de om dur si foarte exigent cu cei din jur.Vrea sa para ca nu ii pasa de persoanele care il inconjoara...chiar daca lucrurile nu stau tocmai asa.Tot comportamentul lui se datoreaza intamplarii nefericite pe care a suferit-o in copilarie.Dar stau si ma gandesc:daca nu ar fi patit acel lucru oribil...oare ar mai fi Yuki atat de interesant?

Shuichi Shindo>jumatatea lui Yuki.Caracterul lui este total diferit de cel al romancierului.Este vesel,zvapaiat,un bun prieten si a demonstrat de foarte multe ori ca dragostea lui pentru Yuki depaseste orice limita:nu se teme ca lumea din jurul lui il va privi mai ciudat din cauza iubirii pe care o simte pentru Eiri.

Dintre cei doi...votul meu merge la Yuki!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Votul meu ar merge spre Yuki,dar imi place si de Shuichi e asa de simpatic cand incearca sa-l convinga pe Eiri.E foarte vesel,plin de energie,nu se lasa invins cu usurinta si e foarte incapatanat.In concluzie imi pare rau pentru Yuki Eiri,dar votul meu merge la Shuichi deoarece,daca nu era el Eiri nu ar fi cunoscut adevaratul sens al iubiri.
[Imagine: Untitled-1.png]

#3
Votul meu nu merge la niciunul dintre cei doi pentru ca amandoi pot sa fie la fel de enervati.
Trebuie sa recunosc ca Yuki arata mult mai bine, are farmec cum s-ar zice si in plus are stil ceea ce observa in felul cum se imbraca, in felul cum vorbeste, cum fumeaza, ce masina conduce etc.
In schimb Shuichi are multa energie, e copilaros, dar stie totusi ce vrea spre deosebire de Yuki care sovaie(e de inteles avand in vedere trecutul lui), e frumos si el, insa intr-un sens mai degraba feminin.
Cum s-ar zice se completeaza, asa ca votul meu merge la amandoi, la intregul format din ei.
It's a game...

#4
Daca Yuki mi-ar fi luat o poezie si mi-ar fi zis "zero talent" il intrebam peloc "de ce ?hai mai geniule explica" etc etc..nu stateam socata 21
oricum Yuki poate fi insuportabil ca caracter,adica daca ash fi cu el as innebuni,dar daca il vad din exterior il ador 21,mai ales ca arata al naibi de bine
Schuichi ..doamne nu ii mai tace gura aia ,dar e prea amuzant,oricum stie cand trebuie sa se opreasca si e foarte incapatanat

eu bag egalitate la cei doi..sorry
[Imagine: tuomasdivers1015ru1copy.png]
"It doesn't matter if You win or lose, it matters if I win or lose!"
-Winston Churchill -

#5
Pai sincer eu nu ma pot decide pe cine sa aleg dintre cei doi pentru ca fiecare are calitatile si defectele lui.
Shindou Shuichi - Imi place acest personaj pentru ca este hillar si mereu ma binedispune cand sunt suparat sau trist.Imi place cum se prosteste in fiecare episod.Totusi are o personalitate foarte interesanta.Il iubeste foarte mult pe Yuki si ar fi in stare sa faca orice pentru el.Niciodata nu s-a dat batut si mereu a facut tot ce a putut pentru a fii cu el.El este o fire vesela mereu si foarte energica,as putea spune ca este chiar hyperactiv 4.Shuichi are si un mare talent la cantat.
Yuki Eiri - Imi place Yuki,este un personaj destul de dragut,dar nu prea isi arata sentimentele din nefericire si asa pare un tip destul de ciudat.Acesta are o personalitate foarte complexa.Pentru inceput pot spune ca si el tine la Shuichi foarte mult dar nu prea vrea sa o arate.Dar nu prea inteleg de ce zice mereu ca Shuichi are zero talent la scrierea versurilor ca mie nu mi se pare asta.Trecand peste asta el arata foarte dragut si are o privire,de parca a omorat cativa oameni(chiar a facut-o ^_^).
Anyway intre cei doi nu ma pot decide asa ca am sa ii aleg pe amandoi 4.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#6
Uh chiar nu stiu pe cine sa aleg pentru ca imi plac amandoi >.>

Eiri Yuki pentru ...cum arata [Imagine: 65.gif] is so damn cute,imi place caracterul sau puternic,un personaj foarte complex ...

Shuichi ...he is 2 funny ..dar uneori ajunge sa ma enerveze, parca prea exagereaza cu comportamentul lui ...cam copilaros,insa chiar ma amuza si e dragut in felul lui ....

Decizie ...pe cine sa aleg,pe cine sa aleg [Imagine: 39.gif]
Cred ca nu prea ma pot decide ..asa ca ii aleg pe amandoi ^^


#7
Yuki e un tip matur, realist, kawai... are foarte multe calitatzi importante dar este foarte rece, genul bad boy, si asta nu e o chestie prea agreata de mine...
Pe de alta parte exista Shuichi, care este cu 180 de grade diferit de Yuki
Shuichi e visator, imatur, si un bun prieten... defectul lui e ca e mult prea copilaros cand nu trebuie, si totusi asta il face sa fie inrezistibil
Eu ila leg pe Shu, pentru ca are simtul umorului si ma defineste perfect pe mineSmile
[Imagine: sig3a.jpg]



#8
Amandoi sunt niste personaje foarte interesante,asta e clar si e greu sa fac un clasament deoarece sunt complet diferiti,fiecare fiind frumos in felul lui.Totusi mie imi place mai mult de Yuki deoarece are un caracter mai puternic(spre deosebire de Shu care plange foarte des),nu isi arata totdeauna sentimentele,insa cand o face o face int+un mod superb,este misterios si este si mai frumos decat Shu.Cu toate astea si Shu este foarte dragut si amuzant.

#9
Eu il prefer pe Shu. De ce? Pentru ca el nu se teme sa traiasca si , desi pare mult mai slab ca Yuki, el reuseste sa treaca peste tristete fara sa se inchida in sine, asa cum o face Eiri. Faptul ca plange cu mult prea des pentru un baiat nu inseamna ca e un fel de "femeie", ci ca el este uman. Uneori iti trebuie curaj pentru a-ti elimina durerea prin lacrimi , iar asta te ajuta mult sa treci mai departe.
Deci,intai Shuichi , apoi Yuki

#10
Mie Yuki imi place, intotdeauna mi-a placut, pana si numele lui imi place (Yuki= zapada).
Arata bine, e misterios, e periculos, e independent si nu ii pasa de nimeni, nici chiar de sora lui, dar ajunge sa il iubeasca pe Shuichi care e cam zevzec si aiurit.Imi place Yuki pentru ca e un barbat adevarat, un barbat in toata firea, se descurca in viata.
[Imagine: 2ro6s1k.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shuichi Shindo vs. Sakuma Ryuichi Lye 9 11.923 01-05-2014, 10:27 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Tatsuha Uesugi or Yuki Eiri ? Addeh 2 5.100 29-04-2014, 08:43 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Hiro vs. Yuki blackcatme 7 8.059 29-04-2014, 08:32 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)