Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Editia Cocktail

#1
Am vazut multe fete [poate si baieti?] care citesc aceste carti asa ca m-am gandit ca trebuie sa existe un topic si pentru aceste carti ~
Eu nu le-am citit pe toate fiindca sunt multe insa din cele putine citite pot spune ca sunt interesante si sunt exact situatii ce se incadreaza in vremea noastra.
Am citit pana acum :Alergand pe tocuri,Iti amintesti cum a fost prima oara? ,Scoala pentru soti ,Douzeci si ceva.

Mi-au placut toate fiindca actiunea nu este monotona si nu sunt atat de vulgare .. ^^

Voi ce parere aveti?



Imi cer scuze daca mai exista un topic asemanator
LOLNOPE

#2
Colectia Cocktail este una reusita, cu o diversitate de carti ce starnesc curiozitatea. Pacat ca nu apar continuarile atat de repete pacat speram. Din punctul asta de vedere este chiar enervant sa primul volum a unei colectii si sa astepti inca 8-12 luni pentru urmatoarea sa fie tradusa. De asemenea inca sunt foare putine, autoarele ce au fost selectate sa reprezinte colectia, au mult mai multe volume de carti publicate si atractive ce inca nu s-au traduse la noi.
Un exemplu ar fii Meg Cabot, care o admir pentru felul ei de-a scrie. Personal am citit toate volumele publicate la noi inclusiv manuscrisele originale in limba engleza. Pe scurt merita.
Sunt carti ce nu ar trebui sa lipseasca din biblioteca cuiva.

Carti Cocktail citite: Regina Gafelor, Regina Gafelor La New York, Sunt aiurita si se ia, Douazeci si ceva, Alergand pe tocuri .


Cam atat si:
Looking forward for the next ones...smile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)