Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eat your Kimchi

#1
Bănuiesc că mulți dintre voi ,fani kpop îi știți pe Simon și pe Martina/Eat Your Kimichi ..care au o emisune pe youtube numită K-Pop Music Monday.
[ Pentru cei care nu știu despre ce este vorba,am să pun câteva link-uri cu 2-3 video-uri de ale lor ]

Kpop Music Mondays: Lucifer
Kpop Music Mondays: High High
Kpop Music Mondays: Perfection

Aceștia sunt căsătoriți și lucreză ca profesori de engleză în Coreea de Sud. Video-urile lor în general sunt legate de Coreea,comentează despre melodiile kpop pe care lumea le solicită și mai ales despre engleza lor,la fiecare melodie dau câte o melodie.Nu sunt rautacioși,ci fac asta din distracție mai ales că ei adoră acest gen de muzica și artiștii,de exemplu Martina il adoră pe TOP .Anyway pe mine amuză când văd ce îi duce capul să facă.Am dat de ei datorită unei prietene care mi-a aratat ce video au făcut cei 2 despre Lucifer 24 și am murit de râs.


Deci,ce părere aveți despre ei?Cum vi se par ca persoane?Dar comentariile lor?

Apropo,sigur o să vă placă video ăsta cu Simon și Martina în backstage,multi cântareți kpop îi recunosc pe EAT YOUR KIMCHI .

Backstage with Kpop Idols at Inkigayo - http://www.youtube.com/watch?v=8_8wBoPuA...r_embedded
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Ok, de ce n-a trecut nimeni pe aici? I mean, duuh, oamenii ăştia sunt geniali!
Am râs cu lacrimi, chiar mi-au înveselit ziua. M-am uitat, într-un timp, la toate videoclipurile lor. Muream de râs, eram pe jos. Încă îmi aduc aminte videoclipul de la JYJ-Ayyy Girl.
Era minunat.
Sunt nişte oameni minunaţi. Ştiu să-şi facă treaba, I mean, dacă altcineva încerca să facă ce fac ei, fie fan kpop, sau ne-fan kpop [ lol ], ieşea ca şi cum îi...nu ştiu, sigur se înţelegea greşit videoclipul.
În mare parte ei au dreptate la partea cu engleza. Comentariile lor sunt ok, nu sunt răutăcioase, au haz şi sunt comici.
Eu nu mai ştiu cum am aflat de ei, dar ştiu că am murit de râs. Sunt hilari 21
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Meh, nici n-am ştiut că există un topic despre ei. o.o

Doamne îi ador! Bine, prima dată când i-am descoperit, n-am avut răbdare să mă uit la nici un show de-al lor, şi credeam că doar îi critică pe artiştii k-pop în sens rău. Meh, m-am înşelat amarnic.
Acum o lună am avut răbdare să mă uit la un episod, cred că era despre 2NE1, Dumnzeu ştie. Anw, chiar mi-a plăcut foarte mult. Mai ales că Martina a zis că dacă BigBang nu exista, 2NE1 erau pe locul 1 în inima ei. xD Da, şi o ador când vine vorba de BigBang. Când scoteau o melodie nouă, înainte să comenteze, îşi lua hainele, se ducea afară, începea melodia aia hilară, şi ţopăia prin curte sau prin parc. 24 Doamne cât mai râdeam la fazele astea. Apoi când Simon i-a dat nu ştiu ce bautură de la o bătrânică cică, şi au făcut schimb de spirite. Era aşa de ciudat s-o văd pe Martina cum îi critică pe GD şi TOP, iar Simon să îi adore din tot sufletul. 24 Ah, sau când au comentat videoclipul de la Park Bom - Don't Cry. Simon juca spiritul fostului ei soţ, şi îi explica frumos că el trebuia să se ducă mai departe şi o lasă dar voia să se asigure că nu va suferi etc etc, şi dintr-o dată apare un fluture şi Martina începe să sară după el `Vai, uite un fluturaş`, şi Simon tot ţipa după ea că trebuie să plece. 24
Comentariile lor sunt destul de drăguţe. Cred că sunt spuse anumita pentru a ne face să râdem. Ei ca persoane mi se par super tari, adică dacă ar avea un copil, ce norocos ar fi frate să aibă nişte parinţi aşa. o.o 21 ( eu una aş vrea ca părinţi mei să fie aşa. ._. )
Ah, oricum, sunt foarte comici, îi ador. N-o să mă satur niciodată de show`ul lor. xD
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#4
EatYourkimchiiii~ Sunt absolut geniali.. oh come oon le-am vazut prima oara videoclipul de la B.A.P - Power si faza cu spreiul de gandaci prin parc mi-a pus pur si simplu capac. Dupa care nu m-am putut oprii si le-am vazut toate videoclipurile pe langa asta mai au si altele nu neparat legate de melodii dar strict legate de Coreea. *uuuh uuu soo naaasttyyy~* Simon e super funny iar Martinei ii ador de fiecare data frizurile si make-up-ul, oh si sa nu uitam de SPUDGY~ that little fella e adorabil~ *desi e normal sa-ti pictezi asa cainele? o.O*
Just the
way you know me..

#5
Oh!! Încă îmi aduc aminte prima oară când am dat de ei am crezut că fac mişto de videoclipuri, dar am continuat să-i urmaresc şi mi-au placut. Mai mereu râd cu lacrimi pentru că sunt foarte amuzanti şi geniali, iar căţeluşul lor este epic.
Aş vrea să pot face şi eu asta cu Bianca ( girlfriend ) şi să ne simtim bine şi altele. Pe lângă cât de funny sunt, fac un cuplu foarte draguţ şi mi se par nişte oameni minunati.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)