Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eşuări.

#1
M-am hotărât, într-un mod surpinzător, să postez şi pe-aici.
De spus nu voi spune foarte multe, voi adăuga doar faptul că-s un adevărat eşec în materie de gfx.
Mă rezum la atât.

[Imagine: avacopy.png]

[Imagine: sigcopy.png]

Ăsta ar trebui să fie un set. Ştiu, e de-a dreptul jalnic.

[Imagine: sigcopy-1.png]

Un sig, evident, nereuÅŸit.

Asta-i tot, o să revin curând şi cu alte chestii.
Ah, şi nu mă interesează ce fel de critică primesc, atâta vreme cât nu-i o pupincureală.
Criticaţi ce vreţi.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#2
Dami voie sa iti spun ca nu esti un esec
Banuiesc ca esti incepatoare, si pentru o incepatoare te descurci destul de bine Smile
Desigur mai ai de lucrat si experienta o castigi cu timpu Smile
Av e simpatic, cred ca ai flosit brush pe el... Smile interesant
Si sigue e destul de bun, fundalul..dar e prea simplu trebuia sa mai pui un text, niste efecte....
Inca un sfat, cand pui un render incerca sa il pui pe mijloc....asa nu mai e atata risipa de spatiu si arata mai bine. Asa tipu pare un pic cam decupat...
In ultimu sig ai facut un exces de brus alb....fii cretiva joacate cu culorile...
Nu arunca brushurile acolo si gata.
Incearca sa nu mai fi asa de dura cu tine...nimeni nu sa nascut expert Smile
Gambate si succes, abia astept sa vad alte lucrari
[Imagine: misterios.png]

#3
Rezerv locul >.>" nu stiu cum de am uitat de tine, dar acum cu "criticile" lui Aya am zis sa rezerv locul... maine dau edit, fiindca acum ies, imediat trebuie sa ma trezesc si sa merg la servici... -.-"

Deci --> rezervat cu sperante mari de a da edit maine xD

[ediiiiiiiiiit] 15 so let's get started:

Avatarul e destul de dragutz, dar incearca sa nu pui texturi/c4d/brushurui peste personaj, mai ales pe fata, fiindca aia e mai importanta si trebuie sa o vedem ^^

Prima semnatura imi place, dar dupa cum vad ai luat o imagine cu c4d ai taiat-o, ai luat un render ai pus-o peste si un efect cu patratele si gata semnatura... -.-" pe viitor, daca tot vrei sa faci ceva, incearca asa - ia renderul/imaginea, pozitioneaz-o, cauta niste c4d dragutze [eeh, nu neaparat, sa fie ceva xD], incearca sa le combini cu img/renderul stergi ce nu arata bine, si mai departe vezi tu, un text, niste texturi sau stiu si eu ce prinde bine 106 e mult mai reusit decat ce ai facut tu. A da, sa nu mai faci greseala de a te semna la colt de lucrare, daca tot vrei sa te semnezi fa-o ceva mai aproape de personaj.

A doua semnatura putem zice ca e aproape un dezastru 21 dar nu e chiar asa mare - singurul lucru bun e culoarea si normal Yesung >w<~ fufufuuuu... cu ce sa incep? 39 in primul rand, daca tot vrei sa pui brushuri, pune-le macar in ordine, vezi ce dezordine e acolo? o.o nu mai pricepi in ce parte o iau... aa, alt lucru ar fi daca cumva img/renderul e prea mic, nu face marimea sigului exagerata de mare fiindca ramane prea mult loc gol, si daca nu stii ce sa faci cu el, atunci singura solutie e sa il faci mai mic. Incearca sa nu le mai faci asa luminate, sa fie placute la vedere, si desigur un textulet pe acolo [acum incep eu >.>"] Altceva, altceva... nu mai stiu 106

Cred ca iti ajunge cat am scris si astept altele sa vad cum te descurci 15
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
Oh, mă frapează faptul c-aţi trecut pe-aici, Aya şi Alysu. Mulţumesc pentru efortul depus, apreciez nespus de mult. Poate mai aveţi bunăvoinţa să comentaţi şi data viitoare.

Fără alte adăugiri:

[Imagine: ava.png]

[Imagine: sigcopy-3.png]

Da, ÅŸtiu, e foarte slab.

Atât.
Sper ca de data asta să posteze mai multe persoane, ce naiba. O sută şapte vizualizări şi doar două replyuri.
Mda, închei aici.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#5
Dap dap, acum sunt membru fidel aici ^^ voi comenta [sper] de fiecare data.

Nu e foarte slab, doar k ai unele mici greseli cum ar fi:
-avatarul - puteai sa il faci si fara brushul ala, doar niste gradient map/atlceva [blablabla] si era bine;
-semnatura - se pare ca iti place brushul asta mult de l-ai mai folosit si aici, dar incearca cat mai putin sa folosesti acelasi brush; textul 'love" e cam mare nu crezi? ^^" se poate si mai mic parerea mea 106 aa, n ma stiu altceva ce sa iti zic -.-" mianhee >.<

Good luck, astept alte lucrari si da da, multe persoane vad, dar nu comenteaza >.>" [daca nu pricep nu cred ca are rost >.<]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Pai avatarul...in general e dragut
Puteai sa nu mai folosesti brush, sau texxtura sau ce e aia Smile
Sig...e un pic cam simplu, imi place brushul sau ce ai folosit tu acolo.
Puteai sa mai accentuezi un pic culoarea...parerea mea Smile
Textul e un pic cam mare, mi-ar fi placut sa vad un text...nu stiu ceva gen school cu glow ca sa ii mai dea un efect...
Oricum e ceva mai bun decat primele
Bravo
Gambate hug
[Imagine: misterios.png]

#7
Soato, uite-ma ! =]]
Deci primul avatar : Imi place. Imi place borderul, imi plac punctuletele alea.. cred ca tu le-ai pus acolo 39 Si per ansamblu e destul de bun.

Primul sig: Well.. background-ul e destul de bun dar personajul nu e prea bine integrat in bg.. Poate daca ai fi folosit un gradient map.. : - ?? Patratelele alea ma cam enerveaza >.< Nu stiu.. parca strica bg. Si e cam mult loc gol.. ai fi putut pune un text or something : - ?

Al doilea sig: Daca ai fi renuntat la linia aia alba din spatele personajului era muuu~lt mai bine.. Asa.. e.. prea incarcat si pare un talmes-balmes. Puteai sa pui in locul ei un text dragut. Si.. daca te uiti bine la render marginile alea sunt >.< . Puteai sa dai smudge oleak pe acolo.

Avatarul din postul celalalt : hmm.. se putea si fara linioarele alea. Cum zicea si Alysu.. gradient maps si.. poate.. un textulet micut acolo si era perfect.

Sig-ul : Asta a ieist foarte bine doar ca... textul ala "Love' e cam mare.
In mare te descurci destul de bine.. Incearca sa folosesti mai des gradient maps si sa mai lucrezi la text.
Te astept si pe la mine Lulisor. ^^
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#8
Frapant.

Alysu, Aya-chan şi History, mulţumesc mult pentru comentarii, apreciez enorm gestul.
Şi vă mai aştept pe-aici.

Hmm, tocmai am terminat un set.

[Imagine: avacopy-1.png]

[Imagine: sigcopy-4.png]

Atât.
Vă aştept opiniile.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#9
Mda. * cough *

[Imagine: myosigcopy.png]

[Imagine: guitarcopy.png] [Imagine: avacopy-2.png]

Şi ca de obicei, vă aştept opiniile. ^^
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#10
Se pare ca te pricepi mai bine la avatare decat la sig-uri, draga Lulu.
Imi place avatarul cu chitara, totusi, brushul cu bulinele alea trei mergea mai bine daca le puneai sub text ^_^
Cat despre celalat avatar nu stiu daca ai schimbat prea multe fata de imaginea originala, cu exceptia borderului.
Sig-ul nu e chiar asa de rau, nu imi place faptul ca ai folosit prea multe texturi sau ce ai folosit tu si ii acopera fata tipei, ar fi dat un aspect placut daca ar fi pus culorile potrivite, sa para mai vechi . . . daca ma intelegi D:
Fontul folosit la "Myo" nu cred ca se potriveste, mai bine foloseai unul elegant, you know, gen . . . scris de mana, si cel mic il lasai asa cum e acum, ar fi aratat chiar bine.
Ce ma mai enrveaza la sig sunt bulinele alea roz, sunt mari si nu prea se potrivesc cu ce ai tu, poate daca le mai micsorai putin, biiine, putin mai mult si le puneai mai aproape de tipa,
Oricum, incearca sa mai folosesti si grandient map, sau curves ( nu te gandi la prostii ) te ajuta si acela la culori.0

Succes.
[Imagine: 9qh35v.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)