Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Atherton-Casa Puterii

#1
Hmmm...nu stiu daca ati auzit multi de aceasta carte dar sa va spun ca e fantastica .Mi-a placut mult si sper sa o gasiti si s-o cititi si voi .
Este vorba despre un baiat ,Edgar.Un baiat singuratic si aparent firav ,este un catarator agil gata sa infrunte orice pericol in escaladarea stancilor periculoase ce despart lumea in care traieste de lumea de sus ,unde se afla Casa Puterii si nemilosii ei legiuitori,stapanii apei.
Edgar are o nelamurire -sa descopere un obiect nepretuit ,ascuns pentru el.Acesta se va dovedi a fi o Carte a lucrurilor secrete ,din care va afla despre un lucru catastrofal. Incat Edgar descopera ca lumea sa ,Atherton ,nu este ceea ce credea el ,ci una cu mult mai periculoasa ,cu o istorie pe care nu si-ar putut-o inchipui nici in cele mai cumplite cosmaruri ale sale.
[Imagine: carman-atherton.jpg]

#2
Siiii...ce face aceasta carte sa fie atat de buna si recomandata? Intreb simplu de curiozitate sincer, deoarece n-am vazut-o pe nicaieri pana acum cartea asta si poate i-as da o sansa. Dar daca e ca restul literaturii pentru adolescenti, slabut scrisa si cu un stil cam picat din plop...as trece mai departe.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)