Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Mittwoch & Shuu

#1
Hello there, everybody. Eu şi Lia ne-am gândit să facem şi noi un duel, so here it goes. Fiecare vom participa cu două fotografii, la anonim.

Concurenţi : Eu şi Lia Mittwoch
Tema : Water
Data postării pozelor : Azi, aşa am decis.
Data finală pentru votare : 02 Octombrie,.

Userul 1:
[Imagine: dublin_park_by_valentinedemostene-d2zg62c.png]
[Imagine: glendalough_by_valentinedemostene-d2zg5kb.png]

Userul 2:
[Imagine: reading__not_writing_2_by_ananasul-d2zg2yd.jpg]
[Imagine: reading__not_writing_1_by_ananasul-d2zg2vy.jpg]

We wish ourselves luck!

Start
[Imagine: sig3a.jpg]



#2
Cand puneti pozele?
Haide... va log!
Aveti aici o "fana" ce vrea sa vada fotografiile.

Seara nu gandesc limpede, se observa...
Deci daca dati edit va rog sa imi dati si mie mesaj la profil, sa ma anuntati... ca vreau sa votez, sa va vad creativitatea. XD
Mult succes!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
vedeti ca v-am reparat linkurile 10

si votul meu merge cantre primul user pentru ca imi plac mai mult pozelele din natura... decat... ma rog ce ai vrut tu sa pozezi acolo <user 2>... un varf de penita w/e

#4
Doamnee!! Ma omorati! Trebuie sa aleg doar un singur catigator?

Sa vedem... ar veni userul doi.
De ce?
Findca imi place mult stiloul si sa desenez... iar prima poza ma lasat in gen "wtf? e reala?"
Dar si userul unu are un talent de... nedescris.
Si mie imi plac pozele din natura, dar tot ma atrage userul doi.

Vreau sa spun ca aveti talent! Bravisimo!
Nu va lasati!

Mersi mult pentru ca mai anuntat... nu am putut fi eu prima dar macar a doua. XD

Da deci deja v-ati dat seama ca votul meu merge catre userul doi, nu?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
Hi there :]

Userul 1
Ok. Am rămas cu gura căscată. Vorbind la modul general, de ambele poze, trebuie să spun că sunt geniale. Claritatea e excelentă şi sunt aşa frumoase, îmi vine să mă uit le ele ore în şir.
Prima poză. Ador reflexia cerului în apă. Arată aşa frumos. Claritate e perfectă, se observă şi cel mai mic detaliu. Pur şi simplu n-am cuvinte. Totuşi, e puţin înclinată sau mi se pare mie? Oricum, foarte bună.
A doua poză. Asta parcă e mai bine surprinsă. Îmi dă impresia de imens, mare şi încăpător. Îmi pare un loc primitor, în care vrei să stai şi să te gândeşti aiurea. Şi cerul arată interesant. Norii sunt aşa...Nu ştiu. Parcă ar fi fost aranjaţi pentru poze.

Userul 2
Când am văzut fotografiile am rămas ceva gen: O_O. Incredibil. Sunt chestii simple, dar surprinse foarte bine. Interesante si totuşi aşa uşor de descifrat.
Prima fotografie. Mă întreb ce e spuma. Mie îmi vin în minte 2 lucruri: bere sau spumant de baie. Îmi face sete. Oricum, e interesantă. Are un unghi bun, umbra arata foarte bine şi nu ştiu...Mă uit la ea încontinuu. Genială idee.
Fotografia a doua. Drăguţă, chiar foarte. Din nou, îmi place unghiul în care e surprinsă. Totuşi, nu îmi pot da seama pe ce e peniţa, ce e aia maro? Oricum, ideea cu stiloul e foarte bună.

Toate fotografiile au fost foarte bune. Sincer, îmi e greu să aleg. Totuşi, votul meu merge spre Userul 2 .
Felicitări amândurora! :]
KyuMin.

#6
hmm.. foarte sweet fotografii hug

Imi plac foarte mult. Primul user are poze foarte bine lucrate in natura. Userul 2 are multa imaginatie, presupun, ideea cu penita imi place mult. 1 poza, nu inteleg pe ce sta penita.. pe apa, pe plastic? O_o aright,, cred ca asteptati sa vad cu cine votez. Votul meu merge catre (ohh ce complicat este!) catre Userul 1, pentru ca natura este mai frumoasa, si el/ea a redat asta prin aceasta poza.

Succes si abea astept sa vad cine va castiga ;10

#7
Nu mai trece nimeni pe aici? Vreau să vă reamintesc că mai sunt 3 zile, şi că duminică închid topicul. Aş zice să vă grăbiţi, pentru că dacă nimeni nu postează până mâine seară, îl voi închide mai devreme.
We're waiting :]
[Imagine: sig3a.jpg]






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)