Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel : Berry vs. Isis

#1
Un nou duel < 333 . Aşaaaaa, să începem : )) .

Concurenţi : Berry şi Isis
Tema : Liberă. ( orice vrem )
Data postării pozelor : Azi, aşa am decis.
Data finală pentru votare : 24 septembrie.

Desigur că pozele sunt anonime şi nu va exista niciun poll.

Prima poză
A doua poză

Cam atât am avut de spus.

START VOT!
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#2
Amandoua sunt foarte reusite, insa a doua m-a atras ceva mai mult, albul acela pare ca are un usor glow si da intregii poze un efect de Blur de altfel. Prima de altfel e dragut surprinsa dar usor vaga, nu observ nimic original din ceea ce nu am vazut deja ma refer, dar in acelasi timp.. ramane o poza buna, dupa cum spuneam.

Drept urmare, +1 pentru a doua poza.

De altfel, as aprecia tare mult daca a'ti trece si pe la topicul meu (George vs Luli), as avea nevoie de cateva voturi si acolo ptr. a nu inchide un duel cu doar 2-3 pareri. Multumesc anticipat.

#3
Prima fotografie
Este foarte simpatică şi... verde. Îmi plac chestiile verzi, mai ales dacă ies bine şi calitatea este destul de bună, nu îi găsesc lacune - cel puţin nu la prima vedere pentru că nu am atât de mult chef cât să stau să o analizez în detaliu, dar aşa se vede foarte frumos.
Îmi place cum ai scos cerul în evidenţă, este foarte plăcut şi... departe. Adică, ceea ce vreau să spun, este că te-ai axat pe " tot" peisajul, şi nu ai deteriorat " mărimea" fotografiei, ai fi putut, de exemplu, să tai o parte din cer pentru a scoate peisajul verde în evidenţă dar după aceea nu ar mai fi ieşit bine, sau invers, aşa că le-ai proprorţionat cum trebuie, ca să zic aşa, şi ţi-a ieşit bine. Este o imagine foarte plăcută; desigur, nu ştiu cât de originală pentru că se găsesc destule asemenea dar a ieşit frumos, aşa că nimeni nu poate contesta acest lucru. Toate detaliile-mi plac, surprinzător, lawl.


A doua fotografie

Nu îmi place pentru simplul fapt că este luată prea de aproape. Prea de aproape pt. gustul meu, ca să iasă bine din perspectiva mea, trebuie păstrată o oarecare distanţă, această senzaţie de prea mare apropiere... well, nu ştiu, nu îmi place, îmi dădureri de cap, ca să zic aşa, nu îmi atrage privirea şi chiar îmi oboseşte ochii. Albul se vede în principiu bine, ai impresia de glow şi blur ( cum a menţionat şi George mai sus ) dar sincer pe mine nu mă atrage chestia asta, îmi dă impresia vagă de editare, nuuu nu zic că ai editat-o, nu pare :p dar modul în care ţi-a ieşit nu îţi dă impresia de "natural" şi fie că aţi vrut o temă liberă sau nu, asta se încadrează în natural, lawl. Oh... şi am impresia că e şi uşor foarte uşor mişcată; calitatea nu e rea, dar pt. simplul fapt că este atât de aproape, nu mă atrage. Ca idee este bună, nu originală, I've seen those kind of photos lol, dar nu pot spune nici de prima că e originală - aşa că aici sunteţi la egalitate.

Totuşi, votul meu merge spre prima fotografie. Cred că e clar de ce.

#4
Prima fotografie

Îmi place. Deși e destul de banală - un simplu peisaj - e frumoasă. Cerul se vede genial... îmi place cum se vede așa alb și se unește cu munții din depărtare ce sunt albaștrii - sau așa par. Also, arată genial dealul ăla din partea dreaptă. Zici că - i coada unui dinozaur acoperită de iarbă * laughs * . Dar cel mai mult îmi place că-i verdeee : x . Me likes green. : D Hm, poate că dacă te-ai fi jucat puțin cu contrastele, ar fi ieșit mai . . . speșăl.

A doua fotografie

Albul acela al florii este mult prea intens și m-am strâmbat când am văzut poza ( mda, sunt cam adormit și tot albul ăla m-a deranjat la ochi ) . Cum a zis și Teh, mi se pare luată prea de aproape și nu din unghiul potrivit. Nu știu, puteai să o fotografiezi din altă parte, ca să pară mai interesantă. Oricum, e prea strălucitoare și ar fi fost mai bine dacă te jucai puțintel cu contrastele.

Votez pentru prima fotografie.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#5
Eu voi vota cu a doua fotografie. Nu mă pricep la partea tehnică. Calitatea mi se pare bună la ambele fotografii, dar nu pot vorbi şi despre alte aspecte, cum ar fi unghiul din care au fost făcute, distanţa şi aşa mai departe. Pe mine chiar nu mă deranjează albul acela strălucitor, de fapt chiar îmi place contrastul dintre flori şi restul fotografiei.
Şi prima poză este reuşită, e un peisaj frumos, îmi place cum se vede în depărtare şi îmi plac nuanţele de verde care apar in ea, dar a doua m-a impresionat mai mult.

Felicitări amândurora, aţi realizat nişte fotografii foarte frumoase. :]
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#6
Cum astăzi este 25 septembrie, iar noi - eu şi Isis - suntem la egalitate, am decis să lungim perioada de votare până pe 27 septembrie [: .
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Berry vs Canniblaine Berry. 1 2.649 14-12-2011, 08:50 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Duel : Berry vs. Metal Me†al. 4 3.566 19-09-2010, 11:25 AM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)