Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Amv-ul cel mai bun
Amy
89.47%
17 89.47%
fleet
10.53%
2 10.53%
Total 19 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Duel: Amy vs fleeting ray

#1
Domnilor si domnisoarelor, dragi useri va voi prezenta primul duel de la sectia AMV. Participantii sunt Amy si fleeting ray.

Conditiile duelului sunt:
- melodia utilizata la amv este "Beat it" de Michael Jackson
- durata maxima al amv-ului: 5 min
- anime la alegere
- perioada de postare a link-ului spre amv: 23 iulie


Succes duelistelor si fie ca cea mai buna sa castige!
Sau ceva de genul 10
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Here is my amv XD Dupa cate probleme am avut cu pc`ul e putin rushed so sorry >_<

http://www.youtube.com/watch?v=sLgEt3O-WL0

Take care ^^

Edit: Orice tip de critica e bineprimita XD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#3
Ok...am zis sa si comentez alegerea facuta ptr k vrea si amy critica si ptr k asa ar fi corect.

Amy :

Cand am vazut animeul pe care ai facut am inghetat..initial i was like..'omg..not another burichu amv'...dar deh..ai luat ce ti-e la indemana prin calc....si trebuie sa zic..-.-..nu imi imaginam sa iasa asa.....habar n-aveam dar melodia se potriveste prea smecher cu bleach -.- [ is it ichigo? ]
ok...ce mi-a placut: nu ai folosit nimic sofisticat...fade-uri..si tranzitii spre negru si spre lumina...cele din urma au facut si un beat sync destul de smecher..tranzitiile intre scene s-au facut bn...si trebuie sa recunosc ca pana la minutul 2 ,cam asa, atat beat sync-ul si uneori si lyric sync-ul ti-au iesit chiar f bine.
acum ce nu mi-a placut:...well..cam tot de la minutul 2 in colo..de ce?...nu am vazut de multa vreme ep alea bleach cand se batea cu byakuya insa park restul de 2 minute au fost doar o scena mare..n-am mai simtit beat-ul cum l-am simtit in prima jumatate a amv-ului.....

tip: alternanta mai mare a scenelor [ dar deja stii asta..ca doar esti pro] ...la sunetele de chitara mergeau mai multe scene de lupta..nu ceva static...si ar fi fost smecher sa fi continuat cu acele fade-uri in dark si light [ nu ma omora..n-am stat sa invat denumirile efectelor pe de rost..24 ] dadeau un beat mijto

Fleet: [ she's so gonna hate me after this xD ]

oh boy.....movie maker...double 'oh boy'..mah..o sa fac abstractie ca e DearS..nu l-am vazut...[ dupa cum se arata nici nu cred c-o sa-l vad..copie dupe chobits..]
Well..evident..cea mai mare problema aici a fost movie maker-ul...*sigh*..incapacitatea de a taia subtitrarile alea.....
Nu ai beat sync..no lyric sync....ai folosit efectele cam prea mult dar cam fara rezultat...am observat acele fade-uri..cumva pot insinua ca ai incercat sa scapi de subburi prin acele fadeuri?..daca da..apreciez incercarea 4

Well..acum..nu stiu in ce conditii ai lucrat...probabil fie n-ai avut timp..sau poate inspiratie..[ i know it really well ] ....poate ti s-a stricat programul..adik pot fi multe explicatii...dar apreciind ce este de fata.......votul meu goes to amy.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#4
Pai da ca deh,pc`ul nu mergea and stuff.Prima jumatate a amv`ului am facut`o in 2 zile (bine ca am mai si lenevit) si a doua jumatate din jumate de ora 21 Deci sunt varza,am avut si probleme cu pc`ul si deh >.> a trebui sa`mi bag vegasu pe a lu fratemiu,sa mai iau ce aveam din retea,apoi a mers pc`ul si iar ia din retea ce am facut deci m`am mutat intr`o zi de 3 ori >_< Oricum mersi pentru critica XD


Edit: Da` macar mi`a iesit 640x360 >3 mwhahah Godd cand facem duel? >3 sa vezi atuncea ce serioasa voi fi XD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#5
Fleet si pentru asta te felicit.Daca am fi putut sa ne votam te`as fi votat pentru ca te`ai chuit mult (: Si multumesc mult ca n`ai abandonat,nu ca la fan art unde eforturile lui Shiva au fost...cam zadarnice.Cel putin asa cred eu XD Tnx very much hug
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#6
(24-07-2009, 08:05 PM)fleety.dyphie A scris: ca sa-ti explic... goddess, vroiam sa fac initial cu Trigun, dar desteapta de mine la- sters din calculator, si sa-l scot din nou ar fi insemnat sa-mi scad din nou ratia depe siteul de unde l-am luat ( pentru ca initial nu l-am tinut la seed >.<' )
nu-mi place DearS, din partea mea e de nota 4, dar e singurul pe care l-am avut, pentru cafiind prea desteapa ( again >.<' ), i-am inprumutat dvd-urile cu animeuri la white angel...
ma gandeam sa scot subtitrarea cu Vegas dar am uitat cum, si cum nu mai aveam timp l-am lasat asa ^^'
la versuri chiar am sincronizat ( atat cat se putea sincroniza Beat it pentru DearS >.<'... )... am salvat, am incercat sa pun efectele si s-a blocat... am deshcis din nou, si melodia era la fel, numai imaginile se derulau mai repede o.O ( ca sa intelegi ... la imaginile de la :036 deja incepuse cu primul "so beat it, just beat it" >_<'... )
nu am stat sa vad daca merg efectele ca sa nu se blocheze o.O
nu am facut cu Vegas pentru ca este unul dintre cele mai cretine programe pe care il cunosc... pur si simplu mi se pare aiurea o.o...
in concluzie: daca vreodata vei mai avea ceva de criticat la orcine, iti propun ori sa te abtii, ori sa ii insufli ideile tale incat sa creada ca sunt ale lui, si sa se schimbe crezand ca a facut schimbarea inainte sa se prinda careva, pentru ca orice critica aduce dupa sine explicatii si motivari si alte de-astea, si nu vei schimba convingerile nimanui, indiferent ce critica ii vei aduce si indiferent de cat de gresite ii sunt convingerile, pt. ca atata timp cat e critica, e FARA ROST >.<'....

cred ca am atata inteligenta incat sa stiu ca este cel mai lame amv pe care l-am facut vreodata si fara sa-mi spui tu >_<" ( nu ca celalalte ar fi mai grozave 21 ), dar cred ca Amy ar prefera sa castige pe drept decat sa castige pentru ca am abandonat eu >.>'...

ma bucur ca mi-ai insirat circumstantele tale...dar din cate stiu eu..cand cnv critica..nu se tine cont de circumstantele personale ale cuiva...[ ex: sotia a nascut..am ajuns tarziu..nu m-am simtit bn...nu mi-a iesit...nu mi-a mers aia..nu mi-a iesit..]...da..te laudam si admiram ptr efortul de a continua...dar totusi criticam obiectiv ce vedem clar acolo...asa k nu ai de ce sa te aprinzi.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#7
Castigatoarea duelului de amv este Amy...
Felicitari inca o data Amy si fleet.
Asteptam cu nerabdare urmatorul duel 10 asa ca nu va ingramaditi este loc pentru toti.
[Imagine: Untitled-1.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)