Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dubstep

#11
Skrillex nu-i axat doar pe dubstep. Lumea zice ca-i comercial si din astea, dar lumea uita ca el e printre putinii care chiar lucreata la piesele alea. Adica nu arunca doar wumwumwum-uri pe piese. La originalitate si atentie la detalii e mult peste ce inseamna dubstep acum.
Pe de alta parte, a distrus dubstep-ul pt ca acum majoritatea asteapta un sunet gen Skrillex, dar de exemplu asta e tot dubstep http://youtu.be/ur_zFgWnH34
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#12
Am dat de dubstep prin youtube. Tin minte ca era o zi in care domina plictiseala in stil mare si eu imi cautam o piesa pe care s-o ascult si am gasit. Dubstep. A fost dragoste la prima vedere(desi rappul ramane primul pentru mine). Imi place mult dubstep iar din cercul meu de prieteni nu exista nimeni care sa nu asculte dubstep. Oricum si in clubul midi de aici se pune mai mult dubstep decat rock sau altceva si e ok. Trebuie sa recunosc am si eu momente in care ascult obsesiv dubstep. I like it^^
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#13
Eu am ascult cateva(vreo 20) melodii dubstep, acum cateva zile am gasit niste melodii de la Skrillex pe care nu le ascultasem inainte si-mi plac. Eu am aflat de genul asta de muzica de la fratele meu, e sursa mea principala fiindca mie imi este lene sa caut chestii noi. Dupa mine, dubstepul e numai bun sa-l ascult cand scriu, fiindca nu are versuri si in loc sa ma apuc sa cant intruna si sa-mi vina in minte versurile, stau cuminte. 21 Nu e genul meu de muzica preferat, dar imi place, desi in ultima vreme il ascult rar.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#14
Prima dată când am ascultat dubstep a fost pe youtube. Mă plictiseam şi am dat acolo la nimereală o melodie de la Skrillex. Sincer, la primul play nu am fost prea încântată de melodie dar, după mai multe replay-uri chiar a început să îmi placă .
Acum,dubstepu este pe locu doi pe lista mea ^^
[imghttp://2.bp.blogspot.com/-erFPcwQ6xiE/UKHn5zzMAAI/AAAAAAAAGKo/sG9qQxPj0mA/s1600/tonari.PNG8.PNG[/img]

@Fiction 's edit: Te rog pune-ti imagini de dimensiuni mai mici la semnatura. Cu siguranta nu de 1000+ pixeli. Danke schon.

#15
Prefer sa cred ca trip hop-ul merge mai bine cu drogurile 21
Dubstep-ul e printre singurule genuri care imi da batai de cap atunci cand doresc sa il pun in playlist-ul de pe telefon. Datorita faptului ca nu am versuri sau poate pentru ca sunt eu prea lazy bone ca sa le descarc.
De obicei un artist de genul ( fac referire la Skrillex ) nu se bazeaza doar pe un singur gen. Si mi se pare si normal.
Dubstep-ul a fost o schimbare majora in gusturile mele muzicale si sincer, chiar consider acest fapt un lucru bun. Am invatat ca muzica nu inseamna doar voce; mi-a deschis orizontul spre alte instrumente. Prima melodie dubstep a fost un remix de la Zeds Dead pe o melodie trip hop si anume Paradise Circus de la Massive Attack. Cat de mult am ajuns sa urasc remix-ul numai ca apoi sa il ador. Cei de la Zeds Dead sunt printre favoritii mei impreuna cu cei de la Black Sun Empire ( care punctez, sunt amazing live ). Si yeah, accentul nu cade doar pe dubstep, lucru pentru care nu ai cum sa nu ii apreciezi, luand in calcul si prea multii ani de activitate.
Imi pare rau ca in cercul meu de prieteni nu prea exista multe persoane care asculta dubstep. Vreo 3 - 4 persoane din pacate. But...mi-am facut doua prietene sa asculte Borgore and they like him.. Mwhahaha I feel so good.
" I see humans but no humanity "

#16
N-am reusit niciodata sa ma lipesc de genu asta. Ba-mi suna plictisitor, ba-mi suna doar stresant, dar in general linia melodia nu ma prea incanta. Cred ca din tot ce-am incercat - random in general pe Youtube -, tot ce mi-a placut a fost Kyoto de la Skrillex. Aia pot zice ca revin la ea...restu...meh.

Cred ca imbatranesc de vreme ce incep sa pierd interesu ca macar sa mai clasez muzica. E generata virtual...e techno. "Da nuuuu, ca are asa si asa si asa si subgenul ala si aia"... ma lasa asta rece cand incerca cineva sa-mi explice ca Love Metal si Vampire Metal chiar sunt genuri pe bune, si ma lasa rece si acum.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)