Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Draws


#2
WOW O.O desenezi foarte bine ,iar detaliile sunt mirifice! Cum faci modelul ala spiralat ca in ultimul desen?
Ai putine greseli la proportii si anatomie (uneori e mana prea subtire) dar imi aduce aminte de un manga care l-am citit ca avea personajele cam la fel desenate ,dar am uitat cum se cheama .

Ai foarte multa rabdare si atentie pentru detalii. Daca imi permiti ,cum le colorezi?

#3
thx guys for the comm^^

majin_vegeta & cicudaf:cam acesta e stilul meu...imi place sa le fac picioare lungi...si foarte slabi...colegele mi-au zis ca pe zi ce trece ii fac din ce in ce mai slabi 21
NocturnalPulse:mi se pune de multe ori intrebarea 'cu ce lucrezi?'chiar si profii de arta plastica ma mai intreaba 21
ei bine...modelul acela il fac cu o pensula f subtire si cu acrilic alb ca sunt mai puternice in pigment acrilicile decat tempera...iar rabdare..multi imi spun ca am rabdare cand imi vad desenele..dar nu am..chiar nu am rabdare...daca as fi avut as fi insistat mai mult pe desen ca sa fac in asa in fel incat sa nu mai fie greseli...detaliile acelea care le fac eu duc in eroare si dau impresia ca am rabdare...dar nu-mi ia mult sa le fac
si cred ca trebuie sa mai iau cartea de anatomie in brate-_- ca nu m-am mai uitat de mult pe ea...doar ca niciodata nu-mi gasesc timp~_~

#4
39 Interesanta chestie ^^ Eu chiar daca desenez de 2 ani in serios inca n-am ajuns sa experimentez tot din domeniu... Abia incerc sa desenez realistic mai nou ,dar nu imi iesa decat daca am un model/o poza .
Eu la materiale nu folosesc decat pixul negru pentru contur ,creion pt schita ,creioane colorate pentru colorat .Dar coloratul traditional nu ma prea pasioneaza ,din moment ce recurg des la cel digital (mi se pare mai convenabil chiar daca imi ia mai mult . macar iesa ceva mai de calitate) .
Inca o intrebare: cati ani ai? (prea obosita sa mai trec si pe la profil) Si cumva esti la un liceu/facultate de arte?

offtopic: deci daca te trezesti cu un punct sau mai multe in plus la reputatie sa nu te intrebi de unde 65

#5
Sunt din arta si am 17...dar sa stii ca profii nu iti zic multe lucruri...suntem trimisi la biblioteca pt documentare..asta in liceul meu...nush ce o fi in alte licee...iar singurul lucru care ne face sa lucram cat de cat bn este concurenta dintre noi(elevi)
deleted by the owner
iar acum voi pune si niste schite...fiecare mi-a luat in jur de 2 min
deleted by the owner

#6
Regai nooooo!!!! 41 Super tari desenele, extrem de reusite , mai ales tipul acela care sta pe pat, love it!!!38
Chiar nu are nici un rost sa stau cu ,,lupa" pe desene tale sa gasesc vro gresala, mi se pare ridicol, un desen nu e intotdeauna perfect,iar unii nu prea inteleg ideea de stil.....daca asa vrei tu sa faci personajele slabe......? ; ti se par mai estetice, ma rog.....nu mai imi fac sange rau....
la mai multe schite si desene (+timp liber pt a le face)

jaaaa

pace



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Draws^^ Sound Skinny 2 2.700 26-08-2008, 03:50 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)