Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drawings

#1
Cateva desene simple ^_^

[Imagine: JsqoNX7.jpg]

[Imagine: 49Z23cI.jpg]

#2
Ti-au iesit foarte bine aceste desene anime in creion. In primul desen observ ca ai fost mai pedanta, deoarece remarc o mai mare grija la detalii decat la cel cu Itachi, insa din pacate nu pot sa imi dau seama daca este un personaj imaginat de tine sau unul dintr-un anime pe care nu l-am vazut. Din punctul meu de vedere ai folosit umbrele in mod exemplar, mai ales in zona gatului si a gulerului, apreciez de asemenea profunzimea sau depth-ul ,cum vrei tu sa ii spui, creat asupra camasii, acele nuante intunecate de creion ce infatiseaza cutele de pe aceasta si ofera o senzatie tridimensionala asupra desenului. De asemenea, imi place cum ai accentuat conturul parului si a varfurilor acestuia, chiar da foarte bine. Ochii sunt foarte expresivi, iar accesorile acesteia (umbrela, floricica din par) completeaza foarte bine intreg cadrul, sa nu mai vorbesc de tenta de imbujorare pe care ai vrut sa o dai personajului, very nice touch there, it makes her more kawaii as they say.

Al doilea desen este ceva mai simplut, se vede ca ai depus un efort ceva mai mic in realizarea acestuia, insa tot ai reusit sa il ilustrezi foarte bine pe Itachi, expresia fetei este cat se poate de veridica si umbrele utilizate sporeste si mai mult impactul vizual. O mica constatare o am in legatura cu colierul, acesta are 3 margele mereu vizibile pe acesta, iar tu ai desenat doar 2, insa este un aspect minor, doar de precizie in reprezentare. Poate nu ar fi stricat daca ai fi incercat sa folosesti si cateva culori, macar ceva rosu pentru sharingan-ul acestuia, ar fi fost mai de efect in opinia mea. De asemenea,din punctul meu de vedere era bine daca ai fi putut desena mai mult din mantia acestuia, deoarece mi se pare oarecum neterminat desenul in zona aceea asa cum se prezinta, de parca brusc ai renuntat sa il mai continui. Si mai observ inca o mica inadvertenta, insa de data aceasta sub forma unei asimetrii anatomice, umarul din stanga fiind vadit mai lat decat cel din dreapta (se observa dupa contur), dar probabil din cauza faptului ca te-ai grabit cand ai judecat ochiometric distantele.

Din punctul meu de vedere ai talent, @Isoldie, iar daca acestea sunt "doar" niste desene simple, cele serioase trebuie sa fie intr-adevar awesome. Te incurajez sa mai ne arati din lucrarile tale cand mai ai timp. Until then, laterz.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#3
Fata de mai sus e Sankarea, habar nu am din ce anime este pentru ca m-a rugat cineva sa o fac. In fine, imi place mai mult sa pictez decat sa fac ceva doar in creion.

[Imagine: ras4e5N.jpg]

[Imagine: 2rykeog.jpg]

p/s: O sa pun picturi mai tarziu.

#4
Aww, the minions <3 Ce adorabili ti-au iesit, in special datorita ochilor.
Desenul cu castelul ala e preferatul meu, se vede ca ai stat mult la detalii si ti-a iesit calumea din perspectiva, cerul e la fel foarte tare, ai intins cu degetele sau cu o bucatica de hartie? Anw, imi place mult, gj!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#5

Am facut cu degetele pe acolo, cele mai bune instrumente:]]

[Imagine: ArJpnnM.jpg]

[Imagine: aW4bxjS.png]

[Imagine: X19BHMF.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)