Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce ziceti , merita continuat ficul ?
Da !
87.50%
7 87.50%
Nu stiu ce sa zic .
12.50%
1 12.50%
Nu !
0%
0 0%
Total 8 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Dragostea m-a distrus

#1
Disclimer: Nu detin nici un alt personaj in afara de cele create de mine ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul "Naruto"

M-am gandit sa fac un nou fic … Voi scrie la persoana intai si eu voi fii Sakura …. Cand voi scrie intre >< sunt gandurile unui personaj . Stiu ca e scurt , poate plictisitor … dar veti vedea ca ideea e originala si pe parcurs totul va fii din ce in ce mai interesant . Scz daca acest cap nu e pe placul vostru .

Trecutul meu … si prezentarea


“ Era noapte . Luna , statea mandra supaveghindu-si “ copilasii “ stralucitori . Insa eu nu dormeam . Tineam in mana poza echipei 7 … ahh , fosta echipa 7 . Tineam poza si … simteam cum involuntar lacrimile incep sa imi cada . Mi se prelingeau pe obrajii fini si cadeau pe poza . Plangeam , plangeam si de ce ? Poate pentru el , pentru ca il iubeam . Insa el , nu m-a iubit niciodata . A plecat , a plecat si m-a lasat . Pentru dorinta sa de razbunare si pentru ca el … cunoscuse pe cineva . Mai bine zis pe EA ! EA mi l-a luat ! Insa ce puteam face eu ? Eram o biata copila fara aparare ! Nicidecum un ninja al Konohai . Desi spuneam ca cea care l-a luat pe EL , era speciala , abia acum imi dau seama ca nici nu o cunosteam . Nici pana acum , deoarece nu dadusem nici de EL ! Am suferit . Am suferit foarte mult ca o proasta ! Pentru cine ? Pentru el , pentru Sasuke Uchiha . Am suferit patru ani in continuu … pana cand , mi-am dat seama ca nu se termina lumea la Uchiha . Baieti … sunt multi pe lume . Deci patru ani m-am antrenat pentru a- l gasi . Am devenit un ninja medical de exceptie si senseiul meu era Tsunade , unul dintre legendarii sanini .Apoi , inca un an . De ce ? Pentru ca atunci cand il voi reintalni sa-i dovedesc ca nu mai sunt acea fetita mica si prostuta . “

Buna … ma numesc Sakura Haruno ! Am parul roz trandafiriu , scurt , cu o suvita albastra care are reflexii mov , pielea fina , un corp bine lucrat , o inaltime de 1.70 m. , ochii ca iarba si nu am avut o copilarie prea frumoasa . Inca imi amintesc …


Flashback


“ – Aaa … De ce , de ce eu ? Aaahh …
- Hey ! Tu esti Sakura ?
- D-da ! Tu cine esti ?
- Ino Yamanaka ! Asta mie numele . Dar de ce plangi ?
- Pentru ca , spun eu stergandu-mi lacrimile ce voiau sa evadeze inca odata din ochii mei , toti imi spun ca am o frunte mare si ma ignora . Mi-am lasat breton , dar degeaba .
- Sakura … Nu trebuie sa-ti ascunzi fruntea dupa breton …
- Nu trebuie ? spun eu mirata .
- Nu . Asculta vino cu mine putin .


*

***


- Vezi ! Uite ce draguta esti ! spune ea aratandu-mi “ micile “ schimbari facute .
- Dar ... daca oamenii o sa-mi spuna iar frunte lata ?
- Asculta ! De cate ori iti spune asta spunei ca nu-ti pasa , ca e problema lui sau ei . Ai inteles ?
- D-da … spun eu timida . Multumesc ! continui eu .
- N-ai pentru ce prostuto ! “

Insa lasand asta la o parte , haideti sa-mi urmariti cursul vietii mele in continuare .

- Sakura , Sakura ! Asteapta-ma ! spune cineva . Avea o voce masculina si mi se parea destul de familiara .

Intorc capul si vad un baiat cu ochii albastii ca cerul fara de nori , cu un corp bine proportionat , parul ca soarele in mijlocul zilei si cu un zambet pe fata . Era imbracat cu un costum ninja portocaliu , cu mici modele negre si niste sandale tip ninja .

>Chiar e dragut in costumul asta !<

- Naruto … Ce faci ? spun eu balbaindu-ma putin si simtind cum obrajii mi se incalzesc si capata o nuanta rozalie .
- Bine ! Am ceva important sa-ti spun !

Un moment de tacere apasatoare s-a lasat . Ma tot gandeam la ce ar putea sa-mi zica . Poate voia sa ma invite din nou sa mananc o portie de ramen cu el , sau voia sa zica de o misiune sau poate imi va spune ca o iubeste pe Hinata si ca in sfarsit si-a dat seama de sentimentele ei pentru el .

- …


Scuze daca dialogul e sec sau actiunea e grabita . Sper ca pe viitor , cu ajutorul vostru sa ma perfectionez . Si scuze daca este foarte mult dilog si foarte sec . Nu imi spuneti ca nu am descris unele personaje de care am pomenit … le voi descrie pe parcurs . Am facut urmatorul cap si nu mai e plin de dialog … poate veti mai comenta si la el . Sper ca ideea vi se pare originala .

#2
imi place, si este bun, dar ma mananca limba si mana sa scriu niste critici, dar nu am sa fiu asa dura :D
Dialog: este cam mult si asta nu este bine. Pai, poate deveni sec si unele replici ai putea sa le treci la vorbire indirecta.
Naratiune&descriere: Pai aici ai nevoie foarte multa de ea. Este buna, cat este, dar trebuie sa bagi aici, betoniera cu descriere :-"
Actiune: este putin grabita. Daca vrei ii imprumut lene de la mine si sa vezi ce incetineste :-"
Astept nextul si sper ca nu team suparat :(

#3
Heeeeey....e putin grabit da e bun:P
Ti'ai propus sa ma faci sa fierb de nerabdare..
Deci..
Trebuie...dar trebuie sa pui nextuu...:">
Place mult cum ai scris pana acum....nu critic pentru ca inca sunt somnoroasa:D
Kiss and Ja Ne:*




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)