Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste vs Bani.

#21
Prostie mare,faza cu banii.Huh,gen parca aia is pe vecie.Ce naiba,mori si acolo sus te intreaba Doamne Doamne:da tu ce-ai facut pe pamant?tu:eh mai nimic,doar am stat la fundul cuiva pentru ca m-am casatorit pentru bani.Dragostea nu dureaza,daca nu o intretii tu gen(comunicare,devotament si altele)ca doar nu se intretine singura.Cand mori nu iti iei nimic cu tine,iar daca ai fost casatorit cu cineva pe care il urai,sau pentru ca te-au obligat ai tai,regreti mereu(stiu ce zic,am o ruda in familie care a patit asa si nu vrea sa fie inmormantata langa sotul ei,din cauza ca nu-l iubea)gen,foarte nasol.Frate,daca ai probleme cu banii,munceste-i,asa cum am mai auzit la posturile precedente,ca doar nu ploua din cer,iar ca sa faci bani si altele,inveti ca doar altceva n-ai de facut.106
Deci sunt contra.
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#22
Eu...aÅŸ alege dragostea.
Adică, dacă cineva te iubeşte aşa cum eşti, poate să te iubească şi fără bani, nu? Plus, mă enervează tipele care se căsătoresc pentru bani. Consider acest lucru o mare prostie din partea lor, cât şi a celor care se căsătoresc cu ele. De ce să facem asta, când până la urmă, e mai simplu să ai banii tăi, nu să depinzi de cineva. ^^
Deci da, aleg dragostea. E mai simplu aşa. Iubind cu adevărat, descoperi sentimente noi şi desigur, încetul cu încetul vei ajunge şi bogat. Dar eşti mai bogat sufleteşte de mii de ori. ^^

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#23
In ziua de azi majoritatea fetelor cauta un tip cu bani. Asa se simt ele in siguranta. Ca logic ca daca barbatul are bani, poate sa-i ofere totul pe tava, nu mai trebuie sa-si faca griji.
Alt motiv ar mai fi ca e mult mai usor sa te dai la un tip cu bani si sa faci alte chestii, daca ma intelegeti, ca sa obtii bani, decat sa stai vreo 8-9-10 ani prin licee si facultati ca sa inveti.
Deci in acest moment nu cred ca mai e vorba de dragoste.
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#24
Mie mi se pare ca e nevoie de amandoua pt ca o persoana sa fie cu adevarat fericita.
Daca te casatoresti cu cineva doar din interes, e mai corect sa zici ca te-ai casatorit cu banii acelui om, nu cu el. Sunt persoane, nu conteaza daca sunt femei sau barbati, care cred ca daca au o gramada de bani au totul. Si nu e chiar asa. Cum au zis si altii, cand mori nu iei banii cu tine.
Eu nu m-as casatori cu un barbat pt banii lui. Adica poate ca el tine la mine si ar fi aiurea sa sufere dandu-si seama ca nu am sentimente pt el. Si de ce sa il insel cu altul pe care il iubesc cu adevarat, de ce sa ma ascund si sa sufar si eu? Normal ca nu vreau un tip fara slujba, pe care sa il intretin si care sa piarda vremea toata ziua pt ca are din ce trai de pe urma mea. Dar nu vreau sa traiesc nici eu de pe urma altuia. Ai nevoie de bani ca sa te descurci in viata, sa ai din ce trai si, totusi, atunci cand stii ca ai un merit in castigarea banilor, parca te simti altfel, eu asa cred. E mai ok daca e un echilibru in toate.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#25
Eu una sunt de parere ca, intr-o relatie, un om are nevoie de ambele. Ma gandesc, daca o sa ma casatoresc cu un tip care chiar ma iubeste cu adevarat, dar e sarac lipit sau e de bani gata, nu ma iubeste, dar ma ia de nevasta doar pentru a-si satisface nevoile personale si doar ca sa aibe pe cineva langa el106..Acum fiecare cu parerea lui.
[Imagine: 7bt5.th.jpg][Imagine: 7ytg.jpg][Imagine: sdfsdfsdfsdfsi.th.jpg][Imagine: 567657.jpg]









#26
Well, daca poti le sa ai pe amandoua ar fi perfect <3
Nu imi pasa altii ce fac, nu vad de ce as critica-o pe una ca s-a casatorit cu un barbat doar pentru banii lui. Good for her ca a obtinut ce a vrut, bad for him ca nu isi da seama ca aia il joaca pe degete. 21 Ce-i drept, nu sunt de acord intre casatoriile intre o fata de 20-30 de ani cu unu' trecut de 60 . This where I become a judgemental biatch haha, but can someone really blame me? Nu mai e vorba doar de o casatorie pe interes, pentru mine ca kinda gross sa ma gandesc cum ala probabil vrea s-o sarute & sh!t like that, nici nu intru in detalii :/
In rest sunt pretty much de acord cu primele chestii pe care le-a spus fleeting ray 5 Dar se poate intampla ca problema banilor sa existe totusi, I mean cati oameni cu o facultate sau chiar doua nu isi gasesc serviciu? :/ That's when I would choose love over money. If it's true love, o sa fii fericita si fara un Range Rover in garajul casei tale cu piscina 23 bineinteles, nu vorbesc de cazuri extreme in care n-ai bani nici sa-ti cumperi o paine :/ imi place totusi sa cred ca n-o ajung acasa 21
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#27
Nu dragă, nu sunt nişte distruse,doar nişte persoane, care n-au văzut altă potecă în viaţă către avere decât printr-o căsătorie cu un boşorog bogat. It's not a big deal.
Nu sunt de acord logic, ar trebui să tecăsătoreşti din dragoste.Dar însă nici însec 21, rar vezi căsătorii din dragoste, multe din interes, din păcate, mai mult sau mai puţin, saualtele care "dragostea ţine 5 ani şi apoi brusc se duce, şi rămân împreună doar de dragul familiei şi de a creşte copii fără sechelele divorţului.
Însă suntşi cupluri fericite , chiar şi după 20 de ani Smile

Eniuei, facce vor până la urmă ştiu ce preţ au de plătit pentru a câştiga acei bani.
Ce vrei unele sunt disperate ar face orice pentru acelstil de viaţă.

I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#28
O femeie care cauta un barbat cu bani e proasta. Va spun acuma la ce m-am referit21. O femeie care n-are nimic stabil, care nu stie ce-i ofera ziua de maine si care nu stie sa numere pana la zece. Acea femeie prefera banii si mosul de langa ea. O femeie independenta, cu banii ei, cu tot ce-i trebuie nu prea o vezi langa un tataie 21

Edit:barbatii sunt cazuri mai rare 21
Mi-e foameee!!!

#29
(09-08-2011, 11:32 AM)Assyria A scris: O femeie care cauta un barbat cu bani e proasta. Va spun acuma la ce m-am referit21. O femeie care n-are nimic stabil, care nu stie ce-i ofera ziua de maine si care nu stie sa numere pana la zece. Acea femeie prefera banii si mosul de langa ea. O femeie independenta, cu banii ei, cu tot ce-i trebuie nu prea o vezi langa un tataie 21

E unul dintre cele mai cliche things pe care le-am citit vreodată, seriously. O femeie independentă este una deşteaptă, se zice şi o femeie care se ţine de fundul unui moş doldora de bani e una proastă şi independentă. Adevărul este că aceste două chestiuni nu ţin de inteligenţa propriu zisă. În alte contexte, femeia care se agaţă ca un parazit de moşi sunt considerate inteligente pentru că ştiu să îşi uşureze traiul şi gândesc logic. În alte contexte, femeia independentă şi care nu se plimbă pe lângă vreun tataie este considerată o femeie demnă, cu principii care pur şi simplu nu se înjoseşte, dar care nu este neapărat mai inteligentă decât femeia din primul caz.
Oricum ar fi, asta nu are legătură cu "Dragoste vs Bani"

Aici ai adus mai mult în discuţie problema femeii care vrea să trăiască ca un "parazit", dar "bine" şi nu prea e în concordanţă cu topicul - dar, în fine, trecând peste asta, nu e ca şi cum femeile sunt singurul caz, şi bărbaţii se "înjosesc" stând alături de femei pe care nu le iubesc pt. simplul fapt că au bani şi au nevoie ori de un trai pe picior mare şi fără muncă ori vor să îşi ridice statutul social prin muncă, reuşind să ajungă mai departe cu poziţia pe care o are femeia în cauză şi dragostea fiind opţională în cazul de faţă.

Nu ar trebui judecaţi, aşa cum nu suntem judecaţi nici cei care trăim cu "dragoste" şi avem un orgoliu nemăsurat şi o dorinţă pt iubire mai mare decât cea pt. bani. Şi până la urmă, o zic mai mult din ceea ce am adunat în capul meu de când sunt până astăzi, cele două sunt direct proporţionale. Ce e prea mult, în ambele cazuri, distruge şi nu pot exista una fără cealaltă, în multe cazuri. Cum a scris cineva mai sus, perfect ar fi să le ai pe amândouă, dar dacă ar fi să alegi ori eşti o persoană materială, ori una pur sufletistă şi cred că nu sunt atât de dese cazurile în care ţi se întinde în faţă problema şi trebuie să alegi "Uşa pt bani la dreapta" " Uşa pt dragoste la stânga". Astea sunt lucruri pe care pur şi simplu le faci fără să îţi dai seama şi dacă simţul material e mai presus de orice altceva, atunci e pur şi simplu în natura fiinţei respective - şi nu ţine de aşa zisa inteligenţă întotdeauna.

#30
As vrea sa aleg ambele lucruri, fiindca gandindu-ma bine spun ca de amandoua avem nevoie in viata, right ? Adica cu bani si singur esti trist - fara bani cu cineva esti fericit dar...infometat sau nemultumit din punct de vedere financiar. Dar din pacate, nu prea pot sa le aleg.
Asa ca, sa vedem. Tipele care se casatoresc cu mosnegi plin de bani sunt destepte. Exact, in pura lor prostie, sunt inteligente fiindca stiu sa profite si lucruri de genul. Da, ar fi de zece ori mai multumite daca ar avea si bani, si iubire. Dar nu se poate asa, deci o sa-si ia un amant, ca e mai simplu. Nu ?
Apoi vine categoria fetelor care sunt independente, inteligente si stiu sa faca singure bani. Sau a persoanelor, ma rog. Ei bine, pe astea le consider eu doamne adevarate. Sa stii sa-ti faci singura o cariera si pe langa asta sa mai si iubesti, e ceva. Dar cum uneori simtul material e mai presus decat cel sentimental, multe aleg sa ia bani, in locul dragostei.
Eu aleg dragostea. Banii ii fac pe parcurs, nu-i castig cum bat din palme ( plus ) asa mi se pare cel mai corect.

Ralucel was here.
I don't do drugs. I am drugs.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce vreau vs. bani kannaary 8 4.615 15-01-2014, 12:41 AM
Ultimul răspuns: fleeting ray


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)