Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

High School Love

#1
Buna!M-am gandit sa fac un fic care nu este original in totalitate, insa imbina doua idei ale unor 2 manga.Nu va spun care, vreau sa vad daca ghiciti.Este la persoana I, si este din perspectiva lui Lilith, personajul principal.Accept orice fel de critici.Spor la citit!

Buna!Ma numesc Lilith Misokage si am sa va povestesc cum mi-am intalnit iubirea vietii mele.Sunt fiica unui sofer de raliuri, Yuki Misokage, in varsta de 45 de ani, si a unei foste hairstyliste, Momoko Misokage.Mama mea a decedat acum 10 ani, cand abia implinisem 6 .Acum stau intr-o vila cu de 8 sau 9 camere, impreuna cu fratii mei mai mari.Am fost nascuta intr-o familie cu 7 copii, unde eu sunt cea mai mica.Sunt intr-o familie dominata de masculi.Am sase frati mai mari:Len, cel mai mare, are 23 de ani, urmatorul e Daisuke, 22, al treilea Faice, 20 de ani, Mans si Tanso,19, care sunt gemeni, Suke, 17 si Kie, 16 ani.Acestia sunt fratii mei.Tatal nostru e mai mereu plecat, asa ca eu trebuie sa am grija de casa.Intotdeauna ma cert cu Len din cauza ca isi petrece prea mult timp desenand, in loc sa ma ajute, dar nu am ce sai fac, ii plac foarte mult creioanele si hartiile.
Dar destul despre familia mea.Sa ma prezint mai detaliat.Dupa cu spuneam, ma numesc Lilith.Am 16 ani si sunt eleva la liceu Shugon din Tokyo.Am sa va spun pe parcurs de ce am fost.Sunt scunda, blonda cu ochii verzi si mari.Sunt o fata care nu prea stie ce vrea si nici nu prea stie ce vorbeste.Am o gura mare si pana acum nu am avut nici un prieten.Nu stiu ce inseaman sa mergi la cumparaturi cu prietenile sau sa te indragostesti de cineva.Pur si simplu am trait doar cu fratii mei.
In urma cu o zii aflasem ca,in semestrul doi, ma voi muta la un liceu privat, unde bunicul meu era director.Liceul se numea Flies Will, dupa numele celui mai mare profesor din Japonia, care a intemeiat acel institut.Nu era departe de casa, asa ca ajungeam foarte repede.Acolo am cunoscut pe cea mai draga persoana pentru mine.Sa incepem cu prima zii.

Era ora 9.Ceasul suna asurzator, facandu-ma sa imi ridica mana de pe cap sa il inchid.Razele soarelui ce veneau dinspre fereastra imi iritau ochii cumplit.M-am ridicat in fund, uitandu-ma spre geamul micut.”E luni.”am soptit incet, vazandu-l pe vecinul ,de la etajul cinci al blocului alaturat, care intindea rufe.Asa facea in fiecare luni.Imediat mi-am dat seama ca azi era ziua in care ma duceam la noul liceu.M-am ridicat usor, ridicand apoi ceasul de pe jos.Nu imi placea acel sunet de broaste.Uram ca trebuia sa ma trezesc asa devreme.M-am indreptat spre geam si l-am deschis, tragand apoi draperiile visinii, pentru mai mult intuneric.”Iar a uitat sa traga draperiile.”imi spun eu, stiind ca fratele meu Kie, care se trezea primul si care era un uituc, nu venise sa imi traga perdeaua.Stia doar ca daca ma trezesc urat, voi fii nervoasa toata ziua.Insa nu ma interesa prea mult lucrur asta.M-am dus incet la baie si am facut facut un dus rece.Dupa ce m-am jucat cu picaturile ce ma faceau sa tresar, am iesit ca noua din baie.Fata imi era vesela.Din dulapul imi alesesem o pereche de pantaloni scurti negri si o camasa bleu pana sub fund.In acel moment telefonul mau suna.Aveam un mesaj:
“Scumpa mea, nu voi putea ajunge saptamana aceasta acasa, asa ca sper sa ajung weekendu-l viitor.Spune-le si fratilor tai.Apropo, ti-am trimis banii care mi ia-ti cerut ieri.Va pup, mai ales pe tine pentru ca faci o treaba minunata cu casa.Pe curand!”
Tata.Ce mult iubeam acest cuvant, deoarece uitasem cuvantul mama.Nu prea vorbeam de ea, insa ii simteam lipsa.Si pe tata il iubeam enorm, insa imi lipsea pentru ca nu statea prea mult cu noi.O zgomot puternic ma trezi din meditatie.Se auzea de la parter.
Am coborat repede treptele si am intrat in bucatarie, banuind ca de acolo vine zgomotul de mai devrem.Am avut dreptate.Ca de obicei, Mans si Tanso se certau pe ultima bucata de rosie.Am mers repede si i-am despartit, mancand apoi bucata de rosie, doar ca sa le fac in ciuda.
-Esti o rea!spusera cei doi in cor.
-Da oare de la cine am invatat?!spun eu nervoasa.
M-am asezat la masa fara sa le mai spun nimic, apoi am plecat in camera.Pe scari o voce groasa ma striga.
-Pregatestete repede, sau vom intarzia in prima zii de scoala!imi striga Suke.
-Da, iz gata in 15 minute!ii strig eu inapoi.
M-am grabit spre dulap, de unde imi alesesem o camasa alba cu maneca scurta, o fusta neagra si scurta, iar din sertar luasem o cravata neagra care avea intrun colt o inima alba.In picioare imi luasem niste sandale negre cu toc mic,iar apoi imi pusesem niste carti in ghiozdan.Parul mi-l prinsesem intr-o coada, lansand doua suvite libere, accentuindu-mi fata rotunda.Aratam destul de feminin, insa nu asta era stilul meu.Dar nu aveam de ales, trebuia sa ma imbrac cu uniforma scolii, insa incercam s-o aduc la stilul meu.Imi luasem ghozdanul in spate si incuiasem usa de la camera mea, dar nu inainte sa ma mai uit odata in oglinda.Am coborat repede si m-am urcat intr-un BMV negru ce era parcat in fata vilei.Inauntru erau Suke, Kie si Faice, care ne ducea pe fiecare la scoala.Kie era la aceeasi scoala ca mine, insa nu prea stateam impreuna.Lumea nici nu stia ca suntem rude.
Cand am ajuns la scoala, am coborit amandoi din masina si ne-am indreptat fiecare catre clasele lui.Chiar daca era primul an la liceu, stiam unde sa ma duc.Am urcat la primul etaj si am intrat in clasa 12.Se alfa multa lume in clasa, asa ca am preferat sa ma pun in penultima banca de la geam.Imi placea faptul ca erau banci de o singura persoana.Privirea mea cutreiera clasa, si am dat de catva persoane cunoscute, asa ca am preferat sa nu ma imprietenesc cu nimeni.Nu dupa mult timp intra si dirigintele in clasa.
-Buna ziua elevi, eu ma numesc Amatsu Orochi si ma bucur sa va cunos.De acum in colo voi fii dirigintele vostru.Sper sa ne intelegem bine.Acum sa va cunos si pe voi.Si acum sa facem prezenta!
Asa incepu prima zii de scoala.Dupa sase ore plictisitoare in care ma jucasem pe PSP, plecasem acasa.Nu imi placea sa merg cu tramvaiul sau cu autobuzul, asa ca am preferat sa merg cu taxiul.Am ajuns repede acasa, unde m-am dus direct in camera.Era un dezastru.Toate hainele mele erau aruncate pe jos, de cand imi cautasem uniforma.Cateva carti erau pe sub birou, iar cineva sparse un bec pe parchet.Mi-am aruncat ghiozdanul undeva prin camera, iar de pe jos am luat o bluza maro lunga pana sub fund.Am coborit jos, mi-am luat un bol de cereale si suc de pere si m-am asezat pe un fotoliu din sufrageria si am deschis televizorul pe programul MTV.
Dupa ce imi mancasem cerealele, cand sa ies din sufragerie, cineva batu la usa.Am pus bolul pe masa din hol si am deschis usa.
-Ti-am spus sa nu mai inchizi usa!!striga Daisuke la mine.
-Puteai sa intri pe geamul de la camera lui Suke!Si asa e imens!ii replic eu.
Daisuke intra in casa, trantind usa.Din spatele lui isi facu aparitia o fata scunda, cu parul de un roscat inchis, ochii albastrii si foarte dezvoltata.De cum am vazut-o, o geata imi invada gura.
-Lilith, aceasta e noua mea prietena, Ermin.Este..
-Daca fufa asta este noua ta iubita, poti sa nu ma mai consideri sora ta mica!i-o tai eu, privind-o pe roscata cu scarba.
-Vezi cum vorbesti, domnisorica!Am cu 5 ani mai multi ca tine!zise ea nervoasa, ridicandu-si mana, gata sa-mi dea o palma.
Insa cand era la aproape jumatate de metru de fata mea, mana lui Daisuke i-o prinse.Nu eram surprinsa, pentru ca stiam ce se intampla.
-Se pare ca nu esti demna de mine, zise baiatul serios.
-Ce?De ce?zise ea cu lacrimi in ochi.
-De ce?...Pai, nu imi respecti singura mea sora si mai vrei sa si dai in ea.Lilith imi este cea mai draga dintre rudele mele.Se pare ca nu ai trecut testu.
Fata iesi repede, trantind usa dupa ea.Privind pe geam, am observat ca afara o astepta cineva.O fata.Aceea fata o imbratisa scurt si-i spuse ca totul va fi bine si ca mai exista si alti baieti.Priveam ingandurata.Nu stiam cum cineva de acelasi sex cu tine sa te priveasca cu mila si sa te consoleze.Nu stiam acest sentiment.
-Hei, cei cu fata aia suparata?ma intreba Daisuke curios, luandu-ma ca pe o mireasa.
-Nimic, doar da-mi un salut ca in familia Misokage!spun eu, afisand un zambet micut.
Ma lasa jos usor, ne-am salutat prieteneste, iar apoi am plecat in camera, bagandu-ma in pat.Imi placea viata mea de pana acum, insa presimteam ca ceva se va schimba cu venirea liceului.Imi adoram fratii, erau modelele mele de viata, insa vroiam sa vad si cum e sa ai o prietena cu care iti imparti secretele si gandurile.Pleoapele imi erau foarte grele, somnul chemandu-ma din ce in ce mai mult.Am inchis ochii, lasandu-ma purtata in lumea viselor.
Hiding from your true power, from your identity it's called...cowardice.
With no action you'll get no reward4

#2
Se pare ca nimeni n-a postat....eh, nu-i nimic.eu voi posta povestea indiferent daca o citit sau nu.sper ca urmatorul capitol sa va fie pe plac.

Partea I

Simteam caldura.Ma indreptam spre ea.Imi era asa frig, vroiam caldura…caldura…caldura.Nu!Dispare.Imi e foarte frig.Ma simt singura, abandonata, fara speranta, gata sa parasesc acest pamant.Nu!Vino inapoi!.....Caldura, vine...vine!Simteam o piele cald si fina, un abdomen lucrat si in acelasi timp moale.M-am adancit in bratele lui, punand capul pe pieptul lui.”Ia, stai, cine a intrat in camera mea?”
Am deschis ochii incet, privindu-i chipul.Imi era asa cunoscuta.Nu eram constienta de ce faceam, insa ma apropiam mai mult de fata lui, indreptandu-ma spre buzele acelea moi.Parul lui blond ma orbea.Ochii lui negri isi facura aparitia brusc.Am rosit.Fara sa stau pe ganduri, am inceput sa tip.
-Ce naiba cauti in camera mea?!
-Shhh...nu mai tipa, e mijlocul noptii!sopti blondul, punandu-mi mana la gura.Gemenii au chemat cativa prieteni la ei, iar eu si Suke ne-am ales fara camere.Nu aveam unde sa dorm!Acum culcate si taci!
-Dar nu pot dormi cu tine in pat!Esti baiat!spun eu sarcastica.
-Taci si dormi!zise Kie inchizand ochii si strangandu-ma la pieptul lui., facandu-ma sa adorm la loc.
Dimineata venii atat de greu, nu adormisem mai delocRazele soarelui m-au facut sa zambesc, fericitra ca nu va mai trebuii sa stau langa Kie.M-am uitat la ceas.Era ora 6:30.M-am ridicat usor, avand grija sa nu il trezesc pe blond, apoi m-am dus in baie, unde mi-am facut toaleta de dimineata si am iesit de acolo foarte vesela si plina de viata.M-am dus tiptil la dulap, de unde am ales o camasa lunga verde si o pereche egari trei sferturi negri, apoi mi-am luat cartea ce trebuia s-o citesc si am plecat in sufragerie.Pe canapea se aflau gemenii, si inca doi baieti.Unul era blond cu ochii albastrii, imbracat in pantaloni scurti albastrii cu dungi albe, iar celalalt era Josh Mickshell, un baiat venit din Boston si cel pe care il uram cel mai tare.Era un afemeiat cu gura mare.Avea parul saten inchis si ochi caprui si era imbracat intr-un maieu mulat negru si pantaloni trei sferturi verzi.Cand am intrat, toti se uitau urat la mine.
-Poate ar fi mai bine sa plec, spun eu facand o fata prosteasca si intorcandu-ma.
-Hei, nu fii timida!spuse Josh, prinzandu-ma de mana.Hai pisicut-o stai cu noi!zise apropiindu-si fata lui de a mea.
M-am desprins de el rapid, i-am dat o palma, fratii mei si blondu-lo razand de fata lui Josh, care era rosie, apoi am plecat la etaj, unde am cotit stanga si am intrat in ultima usa, una alba.Am intrat intr-o camera vopsita alb, cu tot felul de tablouri si picturi in negru, dintre care una era cu Bob Marley.M-am uitat in prejur si l-am zarit pe Len in balcon.M-am dus incet la el si am observat ca picteaza roata din parcul alaturat.
-M-am hotarat sa-mi fac dreaduri!spune el intorcandu-se la mine.
-Ce?Te-ai tampit?urlu eu, parca stiind ca o face intentionat.
-Glumeam!zise el razand.Acum, ce cauti in camera mea?spune el, cu o fata serioas, cu un micut zambet smecheresc in coltul buzelor.
-Am venit sa citesc pentru romana.Nu am alt loc linistit decat aici!spun eu trantindu-ma in patul mare si rotund.
Fara sa mai zic nimic, am inceput sa citesc fara voce, Len intorcandu-se la desenul lui.
Cartea se numea “Inima de Lup”, iar primul capitol se intitula “Micutul Padurii”.Imi placeau cartile cu animale, in special cele cu lupii.Dupa ce am terminat cele 5 capitole care trebuiau citite, m-am ridicat si l-am privit pe Len.
-Gata!spune el, intorcandu-se brusc spre mine, acoperind desenul gata terminat.
-Vreau sa-l vad!Unde va fi pus?
-In hol.Uite!spune el aratandu-mi capodopera.
Era o adevarata minunitatie.Forma capului, culoarea ochilor, dimensiunile....pana si tunsoarea era la fel.Eram eu, bagata intr-o pictura facuta de fratele meu.Acum era timpul ca eu sa intru in holul familiei, brodat cu toate portretele noastre.Era asa frumos.Fara sa-mi dau seama, l-am imbratisat pe roscat si l-am pupat pe oraz.
-Ce surpriza!zice el surprins.Asta e un semn feminin!spune el razand, vrand sa-si bata joc de mine.
Am oftat si, vazand cat e ceasul, am tulit-o in camera, salutandu-l scurt pe Len.Acolo am rascolit prin hainele de pe fotoliu si mi-am ales un tricou alb cu guler, o fusta neagra in carouri albe si cisme pana la genunchi negre cu toc si talpa inalta.Parul mi l-am prins vartej in spate lasandu-mi o suvita sa-mi accentueze fata.
Mi-am bagat caietele si cartile intr-un ghiozdan negru cu desene colorate si am fugit afara, unde ma astepta Faice.
Ajunsa la scoala am intrat in clasa, deranjand profesorul de chimie.
-Domnisoara Misukage, ce credeti ca faceti, deranjandu-mi ora?spune profu serios.
-Imi pare rau, domnule Sashiki, nu am vrut.Am citit la...
-Nici nu vreau sa aud!Afara si ai absent pe azi!
-Grrr....marai eu, iesind pe usa.

#3
Heya,am trecut si eu pe aici!
Etto,sa incepem cu inceputul,acel bio m'a bagat cu capul in ceata,nu am inteles mai nimic si descriere cam 0.Apoi cu inceputul mi'a placut!Am mai observat si unele repetitii care nu stau prea bine in text,unele greseli de tastare si de ortografie,dar o sa te perfectionezi cu timpul.
Uneori imi pare rau de Lilith,ca nu are prietena,dar...cu siguranta se va intampla ceva placut ^^
Mie una mi se pare ca ai talent,asa ca posteaza in continuare,eu iti voi citi ficul :D
Astept urmatorul capitol! Ja ;)
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  High School Vampire [+15] [yaoi] Aliss_anime 8 4.880 13-02-2010, 05:57 PM
Ultimul răspuns: Denny
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.977 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Konoha High School Annya 25 22.113 22-06-2009, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Sasuke Uchiha is the best
  School love*Sasusaku fic* Andrutza 15 14.290 20-06-2009, 11:18 AM
Ultimul răspuns: !i! K o K o !i!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)