Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragon Ball

#1
Salut. M-am hotarat sa vad toata seria Dragon Ball dar nu gasesc nicaieri primele episoade (cele din anii 80) ca sa incep cum trebuie. Mai bine spus: nu le gasesc cu sunet original si cu subtitrare in romana. Am gasit dublate in engleza dar nu e acelasi lucru. Eu nefiind cunoscator al fenomenului anime m-am gandit ca poate ma ajuta cineva cu niste linkuri unde sa vad macar primele episoade. Multumesc.

#2
In primul rand, tinere padawan, lasa-ma sa te instruiesc. Ai dat de niste chestii de acum 30 de ani pe net si faci mofturi ca-s in enegleza? Ma ejnebun?! Pai, eu am bagat Dragon Ball dublat in romana de un singur actor (un singur baiat vorbea cu diverse intonatii pentru toate personajele!) pe TVR 2 in anii 90. Si nu am avut atat de mari pretentii de a incepe cum se cuvine. Cine crezi tu ca o sa cumpere acum zeci de episoade vechi, o sa le creeze subtitrare in limba romana si o sa ti le dea tie pe site-urile de video-sharing? Ia o gramada de timp. Da si tu cu search-ul pe goagal si daca pica asa cum vrei tu... esti un norocos. Daca nu gasesti exact cum cauti... inseamna ca nu-i. Si e destul de putin probabil sa fie! Asa ca multumeste-te... daca tii mortis sa vezi de la inceput seria... sa-ti exersezi cunostintele de limba engleza! Nu face rau! Nu musca.

In al doilea rand, tinere padawan! Seria Dragon Ball e o mizerie. De la inceput pana la final. Pierdere de vreme cum e textul asta scris de mine aici. E un serial in care Son Goku - un maniac al antrenamentelor in arte martiale... castiga meciuri pe muchie de cutit fie cu maestrul deghizat sau Tien sau... mai tarziu cu Piccolo. Sunt o gramada de alte chestii mai interesante de vazut in viata asta. Povestea Dragon Ball e foarte banala! Deci nu e nicio pierdere daca te reorientezi.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)