Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Double face (yaoi)

#1
Hello guys (girls). Whatz up? Mda, va intrebati ce fac pe aici, nu.i asa? Well, am inceput un fic, desi inainte nu voiam sa fie yaoi, insa la incurajarile cuiva (ma dear sis) l.am transformat. Hmm voi vorbi din perspectiva unui personaj, dar poate mai tarziu voi povesti si din perspectiva altor personaje. Anyway, e ceva original, cred, adica pe aici, pe la yaoi, nu am mai vazut asa ceva :-? Daca ma insel, gome ^^"
Ma rog, aici aveti primul capitol ^^ P.s: nu pun poze cu personajele -.-´ Lectura placuta si sper sa va placa ^^

Double face

Cap.1 - Dancing with the devil
(Ryan)

Linistea predomina intreaga gradina, cand, brusc, a inceput un dans al fulgilor de nea, facandu-i pe toti sa-si ridice capetele mirate spre inaltul cerului. Acesta era de un albastru inchis, fiind luminat pe alocuri de luna maiastra si gardienii acesteia, stelele. Acel joc a inceput sa fie din ce in ce mai pasional, pamantul fiind acoperit de o patura subtire de zapada. Albul imaculat iti dadea dureri de ochi, insa era placut cand te gandeai ca iarna a venit in cele din urma, aducand cu ea si vacanta. Insa, pana atunci, mai erau cateva zile si , ei bine, asta nu insemna ca voi lua o pauza din celelalte activitati deprinse de cativa ani.

Profitand de faptul ca nu erau atenti, m-am furisat spre ei, luandu-i prin surprindere. Fetele lor palide, ochii de un galben sters acoperiti de ochelari de soare, ceea ce era ciudat, insa obisnuit pentru cei de teapa lor, corpul solid asemenea unui bustean ma facea sa ma gandesc ca situatia nu era corecta. Eram eu singur contra trei dintre ei, plus seful lor, un barbat ceva mai micut, cu ochii de un verde pal, fata palida si buzele de un rosu sters, avand un corp ceva mai firav decat subalternii lui, acoperit cu un palton din blana. Numele lui era Max si era traficant de droguri, probabil de aceea avea o privire buimaca chiar si acum, cand trecuse mai bine de o ora de cand ma aflam in vila lui.

Cu o miscare de arte martiale le-am aruncat armele tipilor, intrigandu-i si mai mult. Datorita aspectului meu de adolescent credeau ca sunt inofensiv sau, totusi, nu asa experimentat in lupta, insa s-au inselat, nu aveau ei acel noroc.
S-au repezit la mine, tustrei deodata, din diferite parti. M-am ferit, aplicandu-le pumni si picioare in fata, respectiv stomac, reusind astfel sa rapun doi, ramanand doar cu cel mai solid dintre ei. Avea aceleasi trasaturi ca ceilalti, imbracamintea nu diferea, acel costum gri devenind ceva obisnuit in acea banda. Isi pusca degete, incercand sa ma intimideze, insa nu reuseste, dupa cum si-a dat si el seama. Se apropie grijuliu de mine, asemenea unui sarpe care-si incolteste prada, fara sa scoata un sunet. Din pacate pentru el, nu putea sa faca asta datorita omatului stralucitor care intre timp s-a asezat intr-un strat mai dens pe pamant si pe obiectele inconjuratoare. Intr-un final m-a atacat, vrand sa ma rapuna cu un pumn pentru inceput ca mai apoi sa fie ajutat si de ceilalti pentru a ma ucide. Insa norocul, defapt nu era chiar noroc, ci experienta, m-a facut sa vad prin acea miscare, barand-o. L-am prins de mana si i-am intors-o la spate, auzind cum trosneste ceva. Ahh, cat imi placea sa-i terorizez. Sunetul de durere reprodus de barbat era ca o melodie pentru urechiile mele, motiv pentru care i-am dus mana mai sus, facandu-l sa strige mai tare. Intr-un final l-am lasat sa cada pe pamantul acum acoperit de matasea alba, indreptandu-mi atentia asupra celui care le era sef. Avea o expresie crispata de parca nu i-ar fi frica de nimic, lucru datorat prafurilor pe care, probabil, le-a luat mai devreme.

- Baietas, vad ca e ceva de capul tau. Ce zici, nu vrei sa faci parte din organizatia mea? ma intreaba cu un zambet larg pe fata. M-am apropiat de el si i-am dat un pumn in nas, facand in asa fel incat sa-i curga sangele. La vederea acelui lichid rosiatic si-a marit ochii de uimire, ducandu-si mana in acel loc, incercand parca sa opreasca sangerarea.
- Baietas esti tu. Si eu sunt un demon, nu sunt de partea nimanui. Ma intorc cu spatele spre el, mergand spre iesirea din curtea traficantului. Pana sa ajung la poarta inalta de fier, cei patru deja erau ridicati de o echipa de la FBI. Fara sa-mi pese ca asa-zisul meu sef voia sa ma felicite pentru arestare, am plecat de acolo, fiind captivat de dansul fulgilor de nea. Ei erau liberi sa mearga unde vor, sa faca ce vor fara sa dea socoteala nimanui, la fel ca mine. Iarna era anotimpul meu preferat tocmai datorita acestui lucru nesemnificativ pentru altii, insa plin de semnificatii pentru mine. Una dintre ele este ca iarna, cand cazuse primul fulg de nea, adica in doisprezece decembrie, m-am nascut eu, data care era si astazi. Trecutul se repeta, aducand cu el alte clipe de singuratate. Parintii mei fusesera ucisi de un hot care a intrat in casa cand eu implinisem sase ani, ucigandu-i chiar in fata mea. M-am simtit inutil, nefolositor, chiar daca eram doar un copil. Atunci, am luat arma tatei din sertarul biroului de stejar, ucigandu-l pe acel tip. Nu se asteptase la asta, lucru care ii adusese moartea. Am descarcat intregul cartus in el, formandu-se in jurul lui o balta de sange, acel lichid care mi-a ramas intiparit in minte si care-mi place atat de mult in zilele astea. Politia a venit repede, deoarece o vecina auzise impuscaturile si o anuntase, ofiterii ramanand stupefiati vazandu-ma cu arma in mana. Mi-au luat-o imediat si l-au chemat pe seful lor, comandandul Dean Thompson. Acesta, la randu-i, ramasese surprins. Imi luase declaratie, desi nu spusesem mai nimic, trimitandu-ma apoi la un orfelinat, deoarece nu mai aveam alte rude. Am stat la acel orfelinat doi ani, pana cand in ziua aniversarii celor opt ani ai mei am fost adoptat de “seful” meu. Auzise prin ce-am trecut si intamplarile de la locul in care-mi petrecusem timpul de atunci, intamplari deloc fericite pentru ceilalti, si a hotarat sa ma adopte si sa ma transforme intr-un soldat perfect, cu inima de gheata, ceea ce si eram deja.

Pierdut in ganduri nici macar nu am realizat cand ajunsesem acasa. Am deschis usa cu cheia argintie, fiind intampinat de o fata zambitoare. Ochii ei albastrii si parul blond o faceau sa se asemene cu un inger, la fel si sufletul cald si bland.
-La multi ani, Ryan! Imi spune, luandu-ma in brate. Asa e, era cea de-a saptesprezecea mea aniversare. Femeia care-mi statea in fata, Kate, era sotia tatalui meu vitreg, prin urmare mama mea. Insa stia si ea, isi daduse seama de asta de-a lungul anilor, ca inima mea este de gheata si ca nu-i voi arata sentimente de iubire sau ceva de genul. Am mormait un “multumesc”, afisand un zambet mic, desi privirea-mi era goala, mergand alaturi de ea in sufragerie. Asezase masa pentru patru persoane, ceea ce era ciudat. Usa se deschise din nou, iar femeia s-a indreptat spre usa, zambind ca prima data. Isi sarutase sotul, salutandu-l pe tanarul care-l insotea. Parul roscat si ochii negri ca smoala imi pareau cunoscuti. Tenul ii era alb ca al unui vampir, iar buzele subtiri ca de fata. Si-a trecut mana prin par, mai exact prin breton, dezvaluind pe frunte un tatuaj complicat, insa interesant.
-El este Kyle, noul membru al familiei, rosteste tata cu vocea lui groasa.

Dupa ce a facut prezentarile ne-am asezat la masa, cei trei incepand o discutie aprinsa. Sincer, nu-mi pasa ce discutau, fiind prins in lumea mea cu amintiri urate legate de aceea data importanta si insignificanta, in acelasi timp. Pe parcursul cinei mi-am dat seama ca tipul ma privea insistent, lucru care m-ar cam fi deranjat daca mi-ar fi pasat. Insa, nu-mi pasa de el, eram curios in legatura cu acel tatuaj. Era realizat cu caractere chinezesti, sau ceva de genul, facut cu rosu, iesind in evidenta astfel.

-Ryan, ai putea sa-l conduci pe Kyle in camera lui? Ma intreaba mama mea vitrega, strangand masa. Desi nu-mi placea sa fac pe majordomul, am acceptat. Am urcat scarile cu baiatul pe urmele mele, ducandu-l in camera urmatoare celei care-mi apartinea. Aceasta era invaluita intr-un albastru deschis, asemeni ochilor lui Kate. Era mobilata cu toate lucrurile necesare unei persoane, adica televizor, laptop si lucruri de genul. Si-a asezat bagajul pe pat si mi-a multumit pentru bunatatea mea.
- Un lucru de inceput, eu nu sunt bun, ci rau. Nu sunt un inger, ci un demon, tine minte asta. Am iesit din camera, lasandu-l sa priveasca uimit in gol. Am mers in camera mea, indreptandu-ma spre baie. Am scapat repede de haine, intrand in cabina de dus. Am lasat dansul stropilor de apa sa ma relaxeze, incercand sa arunc din fata ochilor acele imagini care pe unii i-ar fi facut sa intre intr-un soc din care sa nu mai iasa. Insa, la mine nu era asa, voiam sa le uit, deoarece ma faceau sa simt nevoia de a pocni pe cineva, de-al ucide ca si pe acel hot. Psihologul la care fusesem imediat dupa accident imi spusese ca voi avea anumite repercursiuni, insa nu-mi dadusem atunci seama la ce se referea. Si totusi, nu am spus nimic nimanui despre aceasta sete de sange care ma acapara in fiecare an, in data de doisprezece decembrie.
Dupa ce m-am sapunit si m-am clatit, am luat un prosop si mi l-am infasurat in jurul taliei, iesind din baie. Cu un alt prosop am sters ultimele picaturi cristaline de pe paru-mi negru ca pana corbului. M-am indreptat spre sifonier, alegandu-mi o tinuta pentru a dormi. Desi afara dansul fulgilor nu incetase si era un ger puternic, in casa era cald, deci aveam sa dorm intr-o pereche de pantaloni scurti si un maieu, ambele de culoare neagra. Pe cand m- am asezat in pat, usa se deschide si o silueta inalta se zareste datorita luminii slabe de pe coridor.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#2
Hello ma' big sis >:D< Ma gandeam cand vei pune primul capitol si iata ca m-ai surprins ( ehh, defapt stiam ca il pui azi :"> ). Cum ti-am zis si pe mess, ai descris superb scenele de lupta. Inca sunt in dubii cu trecutul personajului, cu ceea ce e el defapt, deci sa inteleg ca e ceva fantasy asa mai, science fiction :> Ohh, le ador =P~ Pare al naiba de hot tipul asta, Ryan, si cam nesimtit, dar deh, vine cineva si il rezolva, nu? Sau poate el rezolva pe altii. :-s
Dunno. Cu toate ca il citesc a doua oara ( capitol ) l-as mai citit inca o data xD De data asta nu am vazut greseli. Hmm, le-ai corectat? Anyway, nu am stat eu sa ma uit la ele :-j A fost cam imbalcit la inceput, adica ma refer ca daca nu citesti cu atentie pana la capat nu iti dai seama care cum e. Dar mie imi plac lucrurile complicate!
Citat:- Un lucru de inceput, eu nu sunt bun, ci rau. Nu sunt un inger, ci un demon, tine minte asta.
Hmm, cam dur baiatul, stiam eu : > Va fi seme, nu? 8-> Pff, Kyle asta imi place mult. Cred ca voi indragosti. Sper ca nu ii va sta pe cap lu' Ryan ca, mama, mama, o incurca *.*
Pff, astept nextul,... Chiar daca eu il stiu asa, putinel :-" Tot o sa ma surprinzi, stiu eu, in continuare. Bafta sis : *

#3
Well, dupa cum am si promis sunt aici. Sa vedem; dupa cum stii voi puncta dupa anumite criterii, pe care as dori sa le retusezi sau pe care le scot in evidenta datorita reusitei:-

Titlul-prag al textului, element paratextual (citez.Genette)- concentreaza toate semnificatiile simbolice ale textului, infatisand "un ciclu existential complet". Acesta este compus din doua componente a caror valoare subliniaza motivul, sentimentele devenind in acelasi timp similar unei chei simbolice - titlul reda lectorului o privire de ansablu, exterioara, asupra situatiei relatate.
Incipitul-nota de autenticitate- este marcat de o propozitie cu tenta de banalitate, formand o impresie falsa cu privinta experientei tale in a scrie un asemenea fic.Dupa cum bine stii si tu intr-o opera epica unde predomina fantasticul iau nastere prin alterarea constienta a rationalitatii (incalcarea) si a temporalitatii. Incalcarea realitatii se realizeaza prin interferenta celor doua medii (fac referire la supranatural si natural); prin introducerea misterului in mecanismul cotidian. Componenta a fantasticului este fabulosul, ce prezinta personaje sau fapte ce tin de domeniul fanteziei, "inventie a unei lumi noi".

Timpul si spatiul apar deseori condensate - prin repetarea cuvintelor-, insa in cazul tau accentul cade pe forma -mod, timp-. Ai alternat planurile apropiat/departat datorita adverbelor, insa acest lucru nu salveaza restul criteriilor de punctare.
Descrierea- constituite din pasaje descriptive, este complexa , poate mult prea ampla. Am renuntat la cateva propozitii, fapt care nu m-a afectat - puteai sa le eviti cu usurinta-. Tinde spre reusita, insa datorita amanuntelor ce predomina (exagerat) nu o poti clasa la perfect.

[center] "Portretul esentializeaza un caracter si fixeaza o pilda stralucita"
D.H.Mazilu, 1977 [/center]


In cazul respectiv, caracterizarea este realizata in mod indirect (modul de a reactiona, de a gandi, relatiile cu ceilalti, exprimare) si indirect (ochii de un galben sters[...]). Desigur, in privinta acestui lucru nu am ce comenta lucru ce ma bucura.
Inca n-am reusit sa inteleg ce vrei sa fie fic-ul, insa il voi atribui momentan caracterului dramatic -datorita impresiei de sadism- este dat de rolul capitolului -in viitorul , la plural- , realizarea scenica a secentelor narative, utilizarea predominanta a dialogului si minima interventie a lucrurilor relatate prin provestire.
Limbajul-este expresiv in modul sau, acesta fiind elementul principal al autenticitatii.Concetreaza atitudini , redand trasaturile personajelor in mod indirect.

[center]"materialul lexical curent imbraca semnificatii neobisnuite"
Hugo Friedrich, 1998[/center]

__________
Si acum ce tine de domeniul meu.Mi-ar fi placut sa vad multe intrebari retorice -textul altfel devine o abatere ce se concretizeaza in figuri retorice la nivel microtextual (sintactic, fonetic).
!!!Perfectul simplu dinamizeaza actiunea!!!
___________
Per ansamblu, pot spune ca mi-a placut, insa doream sa vad ceva mai explicit si direct. Nu un amanunt sa-l intinzi pe mii de randuri (hiperbola-exagerare). Astept urmatorul capitol pentru a-mi putea creea o impresie cu privire la fic-ul tau!
Astept next-ul :]
[Imagine: large.gif]

#4
Imi place ficul tau....e chiar naiz . Totusi , amanuntul ala care mi-a facut capul sa o ia razna si sa se invarta de 3 ori la 360 de grade este acea sete de sange de pe data de 12 decembrie ( I really weally love this day ...nu de alta dar e ziua vara-mii) . So , desi la inceput , in timpul luptei oscilam intre ma enerveaza si ma lasa rece , cand s-a terminat ficul a inceput sa-mi placa din ce in ce mai tare ... acum astept nextul.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#5
Aham aham. :> Un nou yaoi; cum eu fusesem în anumite delegaţii, nu am avut timp să comentez vreun fic yaoi. Yep, I know, cel mai groaznic. T___T
Btw, am văzut că l-ai postat şi pe forumul făcut de Fani şi de tine. Am I right ? ;> Anyway, acolo îl citisem şi iată că acum comentez aici. *laughs* :]]

Ohh, să fie acela un tip misterios ? Un posibil seme ? Hmm, eu vreau să fie el seme-ul, iar ukeul să fie chiar Ryan. Nice name btw. <333
Well, mă aştept la un hard yaoi. Văd că ai idei bune, felicitări, ce-aş putea spune... xD
___

Come on come on ! \\m/ Rock this fic >:) AÅŸteeeept ~
:bye:

#6
´ello there ^^ Ma bucur sa vad ca am cititori, desi vreau sa cred ca mai citesc ficul meu si alti membri care, din diferite motive, nu lasa un comentariu, ii inteleg : - \\\" Anyway, am venit cu al doilea capitol si sper sa va placa. Lectura placuta ^^

Cap.2 – Another mission
(Ryan)

M-am ridicat in sezut si am privit inspre usa. Silueta era a unui barbat inalt, cu umeri lati si un trup bine format de-a lungul anilor de antrenament si ale luptelor duse. Cu cat se apropia mai mult de mine acel par castaniu si ochii de un galben stralucitor ma faceau sa realizez ca cel care se postase in fata mea nu era nimeni altul decat Josh, tatal meu vitreg. Avea pe el acel duster obisnuit, iar parul ii era legat la spate, cateva fire scapand din prinzatoare, atingandu-i cu tandrete obrajii palizi. Desi lumina nu era suficienta pentru a-i zari bine expresia fetei, mi-am dat seama ca pe buze se afla un zambet satisfacut.

- Buna treaba, baiete, imi spune, ducandu-si mana spre umarul meu. Nu ma asteptam la mai putin de la fiul meu. Se citea in glasul lui mandria cu care-mi rostea acele cuvinte. Doar in familie il mai vazusem asa degajat, in timpul misiunilor fiind de-a dreptul schimbat, privirea-ii era rece si gandea totul calm, era calculat, insa acum, in aceste momente, isi lasa garda jos, fiind el cu adevarat. Dar stia, la fel ca mama, ca eu nu sunt genul de persoana care sa-si impartaseasca sentimentele, eram un demon cu inima de gheata.
- Mersi, rostesc in cele din urma. Scoate un oftat la replica mea, asezandu-se pe marginea patului. Ce este cu noul baiat? Si el va sta cateva luni, apoi va disparea intr-un mod nu tocmai placut? Era pentru a cincea oara cand aducea un nou membru in familie, iar precedentii lui au disparut pe parcursul a cateva luni in conditii neclare. Eram sigur ca murisera intr-una dintre misiunile incredintate, insa sincer nu-mi pasa. Daca nu aveau suficienta putere pentru a duce la capat o misiune erau slabi si meritau sa moara.
- Nu, el va ramane aici pana cand va vrea sa-si inceapa noua viata de unul singur. Este fiul unui prieten care a murit de curand, defapt intreaga lui familie a murit de mana unui hot. Expresia fetei mele a devenit crispata, aducandu-mi aminte acea data. Nu are unde sa stea si la orfelinat nu au mai avut locuri asa ca l-am luat la noi, ca pe un membru din familie. Sper ca il vei invata ceea ce sti, macar cat sa se apere. Pff, asta-mi mai lipsea, sa fac pe dadaca pentru un tip de aceasi varsta cu mine. Mi-am rotit ochii de un negru abisal, spunandu-i sa nu se astepte la minuni din partea mea. A inceput sa rada, apoi a iesit din camera mea, inchizand usa in urma lui. M-am intins in pat, unindu-mi pleoapele pentru a cadea intr-un somn adanc.


Dimineata venise prea repede, razele de lumina croindu-si drum prin draperiile trase pana la fata mea, facandu-ma sa ma trezesc. Ma uit la ceas, iar acesta indica ca aveam mai putin de jumatate de ora pana incepe prima ora, iar daca voi intarzia, iar, aveam sa fiu exmatriculat. M-am ridicat din pat, indreptandu-ma spre baie pentru a face un dus scurt. In mai putin de cinci minute corpul meu incarcat de muschi a fost sapunit si clatit, pregatit pentru o noua zi. Dupa ce am sters fiecare picatura cristalina de pe trup, m-am imbracat cu o pereche de blugi negri, un tricou albastru inchis peste care am luat o camasa in carouri, acoperind-o si pe aceea cu un hanorac de aceasi culoare cu pantalonii. M-am incaltat cu o pereche de bascheti caldurosi de aceeasi culoare cu pantaloni si geaca, apoi am coborat in bucatarie. Acolo, la masa l-am vazut pe tipul cel nou gata imbracat, luandu-si micul dejun. Am rostit un “buna” mecanic, luandu-mi un mar de pe masa. Cand si-a terminat micul dejun, i-am spus ca e timpul sa plecam. Nu a spus nimic, doar a afisat un zambet larg de parca s-ar bucura sa mearga la scoala. Ciudat tipul, insa nu am de ce sa-l critic, eu eram si mai ciudat decat el.

Am iesit din casa, fiind imediat orbiti de o lumina puternica. Toata seara precedenta dansul fulgilor nu se oprise, astfel, acum totul era imbracat intr-o mantie alba. Cerul avea aceasi nuanta de albastru cenusiu, iar din el continuau sa se aleaga perechi de nea care iti desfasurau programul de-a lungul distantei de la cer la pamant. I-am spun roscatului sa se grabeasca, deoarece nu aveam chef sa fiu exmatriculat, la care el a raspuns cu un chicot. Am grabit pasul si tocmai cand se sunase de intrare am ajuns la scoala. Aflasem ca avea sa fie in clasa cu mine, asa ca am urcat scarile pana am ajuns la etajul doi. Intrand in sala, am observat ca nu intarziasem si ca profesorul inca nu sosise. Toti si-au indreptat atentia spre noul tip, ochii lui negrii privindu-i ca pe niste jucarii. Ne-am indreptat spre banca noastra si ne-am asezat tocmai cand un barbat trecut de patruzeci si cinci de ani, cu inceput de chelie, ochii galbui protejati de ochelari de vedere, imbracat intr-un costum gri isi facuse aparitia. Profesorii semanau destul de mult cu traficantii, mai ales profesorul de matematica, domnul Luke. Mda, poate candva a fost domn, insa acum sigur nu mai e.

- Am inteles ca avem un nou coleg incepand de astazi. Verifica o lista, apoi isi aranjeaza ochelarii cu varful degetului aratator, continuand. Kyle McLennin, ridicate-n picioare si spune-ne cateva lucruri despre tine. Baiatul de langa mine se ridica si incepe sa vorbeasca.
- Numele meu este Kyle, dupa cum v-ati dat si singuri seama, si sunt bisexual. La ultimul cuvant toti l-au privit sceptici, singurul care incepuse sa rada fusesem eu. Nu stiu de ce, insa tonul pe care-l folosise ma facuse sa izbucnesc in ras, spre surprinderea tuturor. Cand m-am stapanit in cele din urma, a continuat. Am saptesprezece ani si cam atat, nu va intereseaza si alte lucruri, spune, asezandu-se. Ceilalti elevi erau in continuare socati, la fel si profesorul, pe cand eu deja ma obisnuisem cu idee.
- Iti multumim pentru prezentarea facuta si speram sa ai parte de o sedere placuta, aici, la Liceul Fly High, rosteste barbatul inca uimit de cuvintele baiatului.

Intreaga ora am simtit cum tipul de langa mine era asaltat de priviri si biletele, pe care banuiam ca scrie “Vorbesti serios, chiar esti bisexual?”. Mda, adolescentii, daca se pot numi asa, de la acest liceu erau al naibii de creduli si insistenti. Cand in sfarsit se terminase acel chin care aproape m-a adormit, banca noastra a fost inconjurata de o multime de fete si baieti de parca roscatul ar fi fost miere de albine. M-am uitat urat de ei, ceea ce nu difera prea mult de obisnuita mea expresie faciala, si toti au inceput sa bata in retragere.
- De ce ai inceput sa razi cand am spus ca sunt bisexual? Ma intreaba in cele din urma, privindu-ma in ochi. Am ridicat din umeri, lasandu-mi capul pe brate. Brusc imi suna telefonul. Ma uit la apelant, acesta fiind nimeni altul decat tata. Raspund si vorbesc cu el, intelegand ca aveam o noua misiune si ca trebuia sa-l iau si pe noul meu frate, sau ce a fi, cu mine. Se pare ca uitase ca sunt in pericol de exmatriculare, insa, sincer, nici ca-mi pasa. L-am luat pe tip cu mine si am iesit pe usa, spunandu-i profesorului ca aveam o urgenta in familie. Desigur, scuza o folosisem de nenumarate ori, insa de data asta Kyle ma sprijinise, spunand ca este adevarat.

Am iesit din institut, mergand spre strada. O masina neagra, blindata aparuse in scurt timp. Din ea isi facu aparitia o fata roscata, cu ochii de un verde ademanitor, avand un corp la fel de periculos ca miscarile ei. Numele ei era Reyna, un nume care i se potriveste de minune. Ne-am urcat in masina si ea ne-a dat datele pe scurt, urmand sa ma intalnesc cu seful la locul cu pricina. Nu ma deranjasem sa fac prezentarile, descurcandu-se si singuri in aceasta privinta. Am analizat dosarul din mana cu multa atentie, fiind captivat de ce scria acolo. “ Doctorul a ucis o familie compusa din trei membrii : mama, tatal si un copil in varsta de cinci ani, in incercarea lui de a fura o arma secreta biologica. Eliminand agentii secreti sub acoperire aflati in vacanta a reusit sa-si duca la capat intentia, furand arma.” Crima se asemana cu cea in care murisera parintii mei, doar ca eu nu fusesem slab ca acel copil, il ucisesem pe hot, ramanand in viata. Am aruncat dosarul pe scaunul din fata, gandindu-ma la aceea arma periculoasa. In ce consta si la ce se folosea, daca era un prototip sau nu, ce avea de gand sa faca cu ea, nu aveam habar, insa planuiam sa aflu si sa-l opresc.
Am ajuns la aceea casa in scurt timp. Ne-am apropiat toti trei de Josh, fara sa schimbam vreo vorba intre noi. Kyle privea socat scena crimei, lucru care pe mine ma ambitiona sa-l prind mai repede pe tipul numit Doctorul. Ni s-a spus unde anume este ascunzatoarea barbatului si ca cel responsabil de misiune sunt eu. Roscatul avea sa conduca masina, fara sa intre in toiul actiunii, Reyna fiind un spijin in cazul in care aveam nevoie. Primisem si o echipa de interventie, insa dura pana ajungea, asa ca am hotarat sa actionez. Am urcat iar in masina si ne-am indreptat spre ascunzatoare. In scurt timp am ajuns la locul cu pricina. I-am spus baiatului sa ramana in vehicul si pentru nimic in lume sa iasa de acolo caci nu aveam nevoie de morti inutile.

Impreuna cu roscata ne-am indreptat spre cladire, cu grija, evitand diverse capcane. Tipul ne astepta si asta ne facea misiunea mai grea. Un singur pas gresit si bum, dispareai de pe lumea asta. Asta era prima lectie de la academia pe care o absolvisem in secret atat eu, cat si fata care ma insotea. Ne-a fost implementata in minte din prima clipa in care am ajuns acolo, iar cei care nu o invatasera disparusera de mult timp din peisaj. Desigur, atunci li se parea ca e o exagerare, insa pe parcurs au invatat ca nu e asa, ca totul e la un alt nivel fata de cel la care se gandisera ei. Insa de cele mai multe ori fusese prea tarziu, ei fiind prea slabi pentru a supravietui in aceasta jungla.

Intrasem in apartament si atunci am auzit un tipat provenit de la Reyna. M-am intors spre ea si am fost oarecum socat vazand scena.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#7
[font=Tahoma]Well well. :> Cât mă bucur c-ai postat, da, ţi-am mai zis odată. ^^ Oh, şi ţi-am spus şi părerea mea despre prezentarea lui Kyle. *laughs* Dar na`, că nu mă pot abţine să nu recapitulez acea scenă. :]]

Să fiu sinceră, rămăsem un pic cu gura căscată când am citit spusele tânărului Kyle, dar mi-am revenit repede; poate din momentul când a început Ryan să râdă - daa, cine n-ar zâmbi. :))
*Back to this chapter* :
Nu mă aşteptam să intre în cameră tocmai tatăl vitreg al lui Ryan, dar iată că vrei să ne surprinzi şi pe mine m-ai surprins deja, într-un mod foarte plăcut. xD Dap, ţi-am mai zis ieri. <3 .

Btw, să ştii că stai bine la capitolul greşeli . I mean, wow. o.o Nu am zărit multe greşeli, în general ya know... *smile*

*smile & succes with the next !* :*

#8
Am ajuns ai eu aici, normal, doar de aia iti sunt surioara, sa imi spun parerea despre fabulosul tau fic yaoi. Well, a fost asa frumos capitolul, l-am citit din nou pentru ca il uitasem si nu voiam sa scriu prostii la comentariu xD
Cum am mai zis si pe mess, Kyle e de treaba, dragut si... foarte direct O_O Cum sa spuna mai ca e bisexual in fata tuturor? Fiecare cu caracterul sau, insa nu s-a gandit deloc la consecinte? Si iata ca nu a ras nimeni de el, decat "fratele" sau, Ryan.
Ca veni vorba de Ryan, presupun ca arata super sexy =P~ mai ales cum l-ai descris tu acolo.

Capitolul asta si urmatorul, presupun, vor fi pline de actiune si mult mister ( imi place misterul :x ) Deja ai inceput bine cu descreirea si crede-ma, chiar ma tii in suspans. Sper ca nu se va intampla ceva prea rau, sau ca Ryan sa il salveze pe Kyle in caz ca se intampla ceva xD
Bafta la scris, scumpo:*

#9
Eheee in sfarsit ai aparut si cu capitolul doi care , sincer , mi-a placut mult mai mult decat anteriorul. Asaaaa ce mai pot spune ? Aaaa daaa ....prezentarea lui Kyle m-a facut sa rad cu lacrimi . ( si mai spuneam eu ca am probleme cu capul.....ce sa spun ...sinceritatea lui e absolut dezarmanta)
Nu stiu de cedar mi-ar placea sa aflu ca pustiulache e un super ninjalau maestru in kung fu, dar cred ca ceea ce ne rezervi tu e mult mai surprinzator.

See u with the neeext . Chuuuu :-*
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#10
OK...In primul rand cred ca fac parte din 'acele persoane' de care vorbesti. Gome! In al doilea rand , multumesc ca m-ai anuntat si sa sti ca acesta este primul fic yaoi pe care il citesc.
Imi place la nebunie atitudinea lui Ryan. Indulceste foarte mult povestirea. Felul in care i-ai descris caracterul demonic m-a facut sa am pielea de gaina. Despre Kyle nu pot sa zic decat atat: este foarte inocent. Descrii excelent , mai ales momentele mai 'picante' ca sa apun asa. Sper ca vor mai exista faze in care Ryan chinuie pe cineva. Naratiunea...fara cuvinte , iar dialogul la fel. Ce mi-a placut foarte mult la capitolul doi a fost descrierea profesorului de mate [ mi-a amintit de profesorul meu de mate :)) ] si micutul dialog dintre profesor si Kyle.=))
Atat am avut de spus pe moment. Continua tot asa sys-mai-mare-cu-22-de-zile !:p
P.s. Cred ca nu ai inteles mare lucru din ce am scris aici. Next!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Double life wolfkidgirl 1 2.141 22-09-2010, 11:09 PM
Ultimul răspuns: wolfkidgirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)