Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Doi ca unul(SasuSaku)+18

#1
Personajele nu-mi apartini si nu profit de actiunea din anime.
Sakura: -Vrei sa te calmezi, nebuno? spune Naruto din spatele meu.
scuze, cred ca v-am aiurit detot,nu? Ma numesc Sakura Haruno, am 18 ani,fac 19 saptamana viitoare, am parul lung si roz, iar in fata am doua suvita care sa-mi acopere ochii cand lupt.. Ochii mei sunt verzi smarald, dar cand ma enervez devin un fel de roz carmen. Imi lace sa ma antrenez, sa scriu povesti cu personje fantastice, sa scriu tot felul de cantece si poezii si sa-l bat pe Naruto in fiecare zi. Port o bluza roz fara maneci, o rochita crem si pe dedesubt colanti negri. In picioare am niste cizme negre, iar bandata o am pusa pe post de bentita.
-Cui ii spui tu nebuna, blondule? spun eu ferindu-ma de kunai.
Naruto Uzumaki este cel mai crazy pusti din sat. Este blond, are 19 ani, are ochii albastri ca marea si are in interiorul lui o vulpe cu noua cozi. Ii place sa manance Ramen si sa se bata cu Sasuke. Mai mereu poarta o jacheta neagra cu portocaliu deschisa pe dedesubt un tricou alb, o pereche de pantaloni negrii si in picioare sandale de lupta. Bandata o tine legata pe frunte.
-Ce-ar fi ca voi doi sa va concebtrati la lupta, nu la cearta? intreaba Sasuke ridicandu-se dupa ce a fost trantit de un inamic.
-Bine, bine ne impacam. raspund cei doi in cor.
Sasuke: Numele meu este Sasuke Uchiha, am 19 ani, parul meu e mai lung in spate si imi place sa mi-l fac tepi, iar in fata imi las doua suvite. Imi place sa ma antrenez, sa cant la chitara si sa inot. De obicei port o camasa alba deschisa pana la al treilea nasture, pantaloni negri si in picioare sandale de lupta. Bndana o tin legata pe mana.
Eu, Sakura si Naruto suntem echipa de sanini ai satului nostru, Konoha. Fiecare dintre noi a mostenit puterea de la unul din sanini anteriori: eu am luat-o de la Orochimaru, Sakura de la Tsunade si Naruto de la Jiraya.
A, era sa uit, ii avem si pe Shikamaru, Hinata, Ino, Sai si Temari cu noi.
Shikamaru Narra este unuldin cei mai lenesi junini din cati stiu. Cand vine vorba de lupte insa este un om care se implica cu "trpul" si mintea, in special cu mintea. Este saten, are ochii verzi si este cu Temari.
Hinata Hyuga este prietena lui Naruto si cea mai timida din sat, ma rog, pana sa fie cu blondul. Este mostenitoare byakugan. Parul ei este mov, dar are o tenta de albastru, si ochii ei sunt lila.
Ino Yamanaka este singurul junin care stie sa face jutzu-ul de control al minti. Are ochii albastri si e blonda, cu parul lung. Pana sa apara sai in sat era inebunita dupa mine.
Sai este "pictorul din echpa". Picturile lui sunt incarcate de chacra si ataca la comand lui. Este brunet, are parul scurt si ochii lui sunt negri.
Temari este sora mai mare a lui Gaara, un aliat al satului nostru. Are 21 de ani, este blonda si are ochii verzi.
-Temari putin ajutor mi-ar prinde bine, nu crezi? spune Sakura incercand sa ajunga la sabia ei.
-Imediat sakura! raspunde Temari si cu io rafala ii da rozaliei sabia in mana.
-Sasuke nu crezi ca ar merge un chidori pe sabie? ma intreaba Pynky(asta e porecla Sakurei)
-Bine, dar doar o data, ok? raspund eu cam retras.
-Ok. La trei! Unu, doi, trei! Acum! spune Sakura si facem amandoi chidori pe sabie.
cu forta pe care o are jutzu-ul si cu viteza noastra reusim sa distrugem marea parte din armata inamica, dar neastptatul s-a intamplat, Sakura este grav ranita de unul din inmici ramasi. Eu, nervos, il omor instantaneu si ma duc cat pot de repede la Sakura, care a fost lovita aproape de inima.
-du-o de aici, ne descurcam si fara voi doi! spune Naruto venind langa mine.
-Bine, Naruto, dar aveti grija ok? si nu scoate vulpea, bine? spun eu luand-o in brate.
-Da, am inteles si, stai calm, inca nu m-am enervat. zice blondul zambindu-mi.
Fug cat pot de repede la un centru ,edical din apropiere. Acolo dau de Shizune si o rog sa ma ajute cu rozalia. Asistenta lui Tsunade ma duce direct la ea in birou. Intru usor si ii spun cu lacrimi in ochi Fostului Hokage:
-Tsunade-sama, te rog ajut-o! Nu vreu sa o pierd asa!
-Bine, Sasuke, sa vad ce pot face. spune al 5 lea Hokage si se apunca de treaba.
Tsunde este una dintre sanini, cum am spus mai devreme. Este blonda, cu ochii albastri, ii place sa joace jocuri de noroc, desi nu prea are noroc.
Stam la centru vreo trei ore, timp in care ceilalti se intorc. Naruto si hinata vin direct la mine si Sakura. Ne gasesc la recuperare.
-Sasuke, cum se mai simte? ma intreaba in soapta Hinata ca sa nu o trezeasca pe rozelie.
-Mai bine. Tsunade-sama a spus ca trebuie sa stea 10 zile in spital, dupa inca o luna acasa. e destul de grav ranita.
-Sasuke, tu stai si ai grija de ea, bine? Daca mai avem vreo misiune sau altceva il iau pe Kiba-un baiat saten cu ochii caprui si cu un catel alb pe nume Akamaru- cu mine. spune Naruto asezandu-se pe scaun langa mine.
-Bine. Oricum nu ma pot impotrivi, doar esti Hokage, nu? zic zambind
-Da, dar sunt si prietenul tau, chiar daca ne mai batem din cand in cand.zice blondul dandu-mi o palma peste umar.
-Ai dreptate. spun eu lasand capul in pamant.
-Stai calm, bine! Sakura e o fata puternica si se va vindeca mai repede decat cat a estimat Tsunade, sunt sigura! spune hinata luandu-l pe Naruto de mana. Hai, lord Hokage, ai de semnat o multime de acte si dosare.
-A, da am uitat! Scuze trebuie sa plec, am treaba. zice blondul si da mana cu mine.
Eu il salut si ma asez din nou langa patul Sakurei. Ne avand ce face incep sa scriu un cantec:
I need my wings to fly away
I need youre love to find my way
I wanna be with you
But I don`t find you!

Now I`m a lose angel
Without wings, cauth in the seal
iI need youre love
To bring me back to life
La cat de obosit eram am adormit cu pixul intr-o mana si cu caietul pe picioare.

#2
Personajele nu-mi apartini si nu profit de actiunea din anime.
Sakura: -Vrei sa te calmezi, nebuno? spune Naruto din spatele meu.
scuze, cred ca v-am aiurit detot,nu? Ma numesc Sakura Haruno, am 18 ani,fac 19 saptamana viitoare, am parul lung si roz, iar in fata am doua suvita care sa-mi acopere ochii cand lupt.. Ochii mei sunt verzi smarald, dar cand ma enervez devin un fel de roz carmen. Imi lace sa ma antrenez, sa scriu povesti cu personje fantastice, sa scriu tot felul de cantece si poezii si sa-l bat pe Naruto in fiecare zi. Port o bluza roz fara maneci, o rochita crem si pe dedesubt colanti negri. In picioare am niste cizme negre, iar bandata o am pusa pe post de bentita.
-Cui ii spui tu nebuna, blondule? spun eu ferindu-ma de kunai.
Naruto Uzumaki este cel mai crazy pusti din sat. Este blond, are 19 ani, are ochii albastri ca marea si are in interiorul lui o vulpe cu noua cozi. Ii place sa manance Ramen si sa se bata cu Sasuke. Mai mereu poarta o jacheta neagra cu portocaliu deschisa pe dedesubt un tricou alb, o pereche de pantaloni negrii si in picioare sandale de lupta. Bandata o tine legata pe frunte.
-Ce-ar fi ca voi doi sa va concebtrati la lupta, nu la cearta? intreaba Sasuke ridicandu-se dupa ce a fost trantit de un inamic.
-Bine, bine ne impacam. raspund cei doi in cor.
Sasuke: Numele meu este Sasuke Uchiha, am 19 ani, parul meu e mai lung in spate si imi place sa mi-l fac tepi, iar in fata imi las doua suvite. Imi place sa ma antrenez, sa cant la chitara si sa inot. De obicei port o camasa alba deschisa pana la al treilea nasture, pantaloni negri si in picioare sandale de lupta. Bndana o tin legata pe mana.
Eu, Sakura si Naruto suntem echipa de sanini ai satului nostru, Konoha. Fiecare dintre noi a mostenit puterea de la unul din sanini anteriori: eu am luat-o de la Orochimaru, Sakura de la Tsunade si Naruto de la Jiraya.
A, era sa uit, ii avem si pe Shikamaru, Hinata, Ino, Sai si Temari cu noi.
Shikamaru Narra este unuldin cei mai lenesi junini din cati stiu. Cand vine vorba de lupte insa este un om care se implica cu "trpul" si mintea, in special cu mintea. Este saten, are ochii verzi si este cu Temari.
Hinata Hyuga este prietena lui Naruto si cea mai timida din sat, ma rog, pana sa fie cu blondul. Este mostenitoare byakugan. Parul ei este mov, dar are o tenta de albastru, si ochii ei sunt lila.
Ino Yamanaka este singurul junin care stie sa face jutzu-ul de control al minti. Are ochii albastri si e blonda, cu parul lung. Pana sa apara sai in sat era inebunita dupa mine.
Sai este "pictorul din echpa". Picturile lui sunt incarcate de chacra si ataca la comand lui. Este brunet, are parul scurt si ochii lui sunt negri.
Temari este sora mai mare a lui Gaara, un aliat al satului nostru. Are 21 de ani, este blonda si are ochii verzi.
-Temari putin ajutor mi-ar prinde bine, nu crezi? spune Sakura incercand sa ajunga la sabia ei.
-Imediat sakura! raspunde Temari si cu io rafala ii da rozaliei sabia in mana.
-Sasuke nu crezi ca ar merge un chidori pe sabie? ma intreaba Pynky(asta e porecla Sakurei)
-Bine, dar doar o data, ok? raspund eu cam retras.
-Ok. La trei! Unu, doi, trei! Acum! spune Sakura si facem amandoi chidori pe sabie.
cu forta pe care o are jutzu-ul si cu viteza noastra reusim sa distrugem marea parte din armata inamica, dar neastptatul s-a intamplat, Sakura este grav ranita de unul din inmici ramasi. Eu, nervos, il omor instantaneu si ma duc cat pot de repede la Sakura, care a fost lovita aproape de inima.
-du-o de aici, ne descurcam si fara voi doi! spune Naruto venind langa mine.
-Bine, Naruto, dar aveti grija ok? si nu scoate vulpea, bine? spun eu luand-o in brate.
-Da, am inteles si, stai calm, inca nu m-am enervat. zice blondul zambindu-mi.
Fug cat pot de repede la un centru ,edical din apropiere. Acolo dau de Shizune si o rog sa ma ajute cu rozalia. Asistenta lui Tsunade ma duce direct la ea in birou. Intru usor si ii spun cu lacrimi in ochi Fostului Hokage:
-Tsunade-sama, te rog ajut-o! Nu vreu sa o pierd asa!:(:(:(
-Bine, Sasuke, sa vad ce pot face. spune al 5 lea Hokage si se apunca de treaba.
Tsunde este una dintre sanini, cum am spus mai devreme. Este blonda, cu ochii albastri, ii place sa joace jocuri de noroc, desi nu prea are noroc.
Stam la centru vreo trei ore, timp in care ceilalti se intorc. Naruto si hinata vin direct la mine si Sakura. Ne gasesc la recuperare.
-Sasuke, cum se mai simte? ma intreaba in soapta Hinata ca sa nu o trezeasca pe rozelie.
-Mai bine. Tsunade-sama a spus ca trebuie sa stea 10 zile in spital, dupa inca o luna acasa. e destul de grav ranita.
-Sasuke, tu stai si ai grija de ea, bine? Daca mai avem vreo misiune sau altceva il iau pe Kiba-un baiat saten cu ochii caprui si cu un catel alb pe nume Akamaru- cu mine. spune Naruto asezandu-se pe scaun langa mine.
-Bine. Oricum nu ma pot impotrivi, doar esti Hokage, nu? zic zambind
-Da, dar sunt si prietenul tau, chiar daca ne mai batem din cand in cand.zice blondul dandu-mi o palma peste umar.
-Ai dreptate. spun eu lasand capul in pamant.
-Stai calm, bine! Sakura e o fata puternica si se va vindeca mai repede decat cat a estimat Tsunade, sunt sigura! spune hinata luandu-l pe Naruto de mana. Hai, lord Hokage, ai de semnat o multime de acte si dosare.
-A, da am uitat! Scuze trebuie sa plec, am treaba. zice blondul si da mana cu mine.
Eu il salut si ma asez din nou langa patul Sakurei. Ne avand ce face incep sa scriu un cantec:
I need my wings to fly away
I need youre love to find my way
I wanna be with you
But I don`t find you!

Now I`m a lose angel
Without wings, cauth in the seal
iI need youre love
To bring me back to life
La cat de obosit eram am adormit cu pixul intr-o mana si cu caietul pe picioare.[posturi unite]
Sasuke:
A doua zi dimineata ma trezesc intr-unul din paturile din salonul unde este Sakura. Caietul si pixul sunt puse pe masuta de langa geam. Shizune m-a ajutat sa dorm normal, ca oricum eu nu dorm de fel pe acasa.
Tsunde a venit la mine si mi-a spus cu un sentiment de vina:
-Mi-e teama ca ranile ei sunt prea grave ca sa-i dau drumul dupa 10 zile. Nu pot risca sa se ranesca si mai grav. Va trebui sa stea pana cand i se vor vindeca aproape complec toate ranile, bine?
-Da, Tsunade-sama. Sa le spun celorlalti daca vin in vizita? intreb eu putin adormit.
-Nu! nu as vrea sa-si faca toti griji.Tu mi-esti destul! raspunde sanina si iese din salon.
dua vreo 10 minute vine in vizita Ino:
-Sasuke, buna dimineata! Ce mai face Sakura? E mai bine?
-Neata, Ino! Tsunade nu mi-a spus nimic nou cand a venit acum vreo 10 minute. zic si ma duc la geam.
Afara erau Tenten -o kunoichi foarte buna si o prietena apropiata a Sakurei, cu parul saten si ochii caprui-, Gaara - Kazekage-sama, un baiat roscat cu ochiii verzi albastrui- si Hinata. Cand ma vad la geam, ma intreaba:
-Cum se mai simte Sakura?
-Mai bine, dar...... raspund eu incepand sa-mi curga lacrimi pe obraji.
-Dar ce? spune Tenten nedumarita.
-Nimic, doar ca Tsunade nu mi-a spus nimic de starea ei cand a venit dimineata.
-Cum am spus si aseara, nu-ti face griji, bine, Sasuke! Iasi va reveni! Sunt sigura. se aude Hinata din spatele lui Gaara. Putem urca la ea?
-Da, desigur! Veniti! zic si ma plec de la geam.
Pana sa urce ei sus eu am inceput sa plang gandindu-ma la ce s-a intamplat ieri. 'Trebuia sa fiu mai atent si sa nu o las sa faca asta! De ce trebuie sa fie raniti mereu cei la care tin? Nu inteleg. Parca ar fi pusa o vraja asupra mea sa nu pot sa iubesc pe nimeni.' Intre timp cei 3 vizitatori au venit in salon si m-au vazut cam abatut si cu mintea in alta parte. Vazand ca nu sunt atenti la ei, Gaara vine usor la mine si imi pune mana pe umar intrebandu-ma:
-La ce te gandesti de esti asa de abatut?
-La nimic. Doar la ce s-a intamplat ieri. spun eu speriat de el.
-Nu mi se pare! raspunde Hinata de langa patul Sakurei. Te gandesti la altceva, ceva care te framanta de ceva ani, nu?
-Ce? intreb eu mirat. cum poti citi gandurile unui om, ca stiu sigur ca nu sti jutzu-ul asta?
-Se vede dupa fata ta. raspunde Hinata zambind. Mi-am dat seama ca ceva nu e in regula cu tine de cand te-am vazut la geam. Pareai cam abatut si ca ceva te framanta.
-Cred ca nu mai are rost sa ma prefac, nu? raspund sufandu-mi suvita din ochi. Recunosc ca ceva mi-a intrat in minte cand aveam 7 ani, atunci cand, stiti voi, dezastrul din familia mea, ma rog nu ma chef sa-mi amintesc asta acum. de atunci ma gandesc ca s-a intamplat ceva cu mine. Toti cei pe care ii iubesc sunt mereu raniti. spun si incep sa plang.
-Esti intr-un fel ca mine, brunetule! spune Gaara asezandu-se pe scaunul de langa patul meu. si eu am acelasi sentiment cand vad ca Temari si Kankuro sunt raniti doar ca sa ma apere pe mine, sa nu mai vorbesc de ceilalti shinobi din sat. Toti ma apara fiindca sunt Kazekage si nu-mi place asta.
-Cred ca asta simte si Naruto. spune Hinata. Toti il protejam ca sa nu fie ranit si de fiacare adat unul dintre noi ajunge la spital, asa cum a patit si Sakura. Sunt sigura ca daca noi nu i-am spune sa stea in spate ar lupta alaturi de noi si nu i-ar pasa ca e sau nu ranit. In plus, el are vulpea care il vindeca repede, deci nu e in acelasi pericol ca si noi.
-Poate ca ai dreptate. raspundem eu si Gaara.
dupa o discutie destul de lunga vizitatori pleaca la treburile lor, iar eu raman din noi singur cu Sakura. Ca sa nu ma plictisesc incerc sa termin cantecul inceput aseara:
Just for you
Like a angel I`ll knew
You just want to play with me
Just for you
Like a angel I`ll knew
Next time you won`t fool me!

Now I`m here with the girl I love
The lime I spend with you
Is anoder life
A life losed with youre lies.

This girl is like the night
It mekes me feel so right
When she`s wuth me
I`m anoder bot, you`ll see!!
Gata. Sper ca o sa am timp sa-i fac si coloana sonora asa cum vreau eu, nu cum pofteste Shikamaru. Am uitat sa va pun ca eu, Naruto, Kiba si Shikamaru suntem o formatie de rock, numita: Black Heart Of A Angel(BHA, pe scurt). Eu am obiceiul sa scriu cantece, iar Shikamaru sa fac coloana sonora. Dar nu stiu cum face, de niciodata nu pune ce vreau eu, de exemplu am facut un cantec care mergea pe un tempo rapid, el l-a pus pe foarte rapid. Imi vine sa-l omor cu mana mea, dar dupa asta ma jupoaie Temari. Trebuie sa-i gasesc si un titlu adecvat. Of, deja ma doare capul. Sa vedem, poate angel mind, nu, nu merge, sau mai bine Like a angel, mie imi suna bine si se potriveste cu ce am scris. E perfect. Sper ca o sa-i placa si lui Shikamaru.
Imi chem vulturul, Hanshi, si ii dau foaia pe care era scris cantecul, apoi ii spun unde sa o duca si cui sa i-o dea.
Pana duce Hanshi cantecul ar trebui sa mai fac ceva ca o sa ma plictisesc de tot. incep sa fredonez un din melodiile preferate ale Sakurei, Bring me to life:
How can you see into my eyes like open doors?
Leading you down into my core
Where I've become so numb

Without a soul
My spirit's sleeping somewhere cold
Until you find it there and lead it back home

-CHORUS-
[wake me up] Wake me up inside
[I can't wake up] Wake me up inside
[Save me] Call my name and save me from the dark
[Wake me up] Bid my blood to run
[I can't wake up] Before I come undone
[Save me] Save me from the nothing I've become

Now that I know what I'm without
You can't just leave me
Breathe into me and {make me real}
Bring me
To life

-CHORUS-
[wake me up] Wake me up inside
[I can't wake up] Wake me up inside
[Save me] Call my name and save me from the dark
[Wake me up] Bid my blood to run
[I can't wake up] Before I come undone
[Save me] Save me from the nothing I've become

{Bring me to life}
[I've been living a lie..Theres nothing inside]
{Bring me to life}

Frozen inside without your touch
Without your love, darling
Only you all the life upon the die

[All of this I, I can't believe I couldn't see
Kept in the dark, but you were there in front of me]

I've been sleeping a thousand years it seems
Got to open my eyes to everything

[Without a thought, without a voice, without a soul]
{Don't let me die here}{there must be something more}
Bring me to life

-CHORUS-
[wake me up] Wake me up inside
[I can't wake up] Wake me up inside
[Save me] Call my name and save me from the dark
[Wake me up] Bid my blood to run
[I can't wake up] Before I come undone
[Save me] Save me from the nothing I've become

Bring me to life
[I've been living a lie.. There's nothing inside]
Bring me to lïfe
In timp ce cantam am auizit un zgomot asurzitor afara. Ma uit pe geam si-l vad pe Naruto devenid vulpe. Vreau sa plec, dar ma simt legat de Sakura si nu pot sa o parasesc taman acum, asa ca il chem pe Gaara si-l rog :
-Gaara, te rog potoleste-l pe Naruto, te rog! Nu pot pleca de langa Sakura, nu acum.
-Bine, il potolesc eu. Dar cum? ma intreaba nedumerit.
-Foloseste sicriul de nisip pe el. Se va calma mai repede decat crezi.
-Bine, atunci folosesc sicriul. spune Gaara si pleaca spre Kyuubi( vulpea lui Naruto).
In timp ce Gaara si Naruto s eluptau euimi aduc aminte se melodia care il calma. Incerc sa dau de hinata, dar aflu ca blondul a ranit-o. Singura cale de al calma ar fi sa cant eu, dar nu m-ar fi auzit. apoi imi aduc aminte ca si Gaara poate vorbii mital si ii apun sa-l aduca in apropierea spitalului ca stiu cum sa-l opresc. El il aduce si eu incep sa cant:
Stropii de mare'n parul tau
Urme de buze pe umarul meu
Vara trecuta imi spuneai
Ca sunt valul ce il asteptai

Dar apoi nori s-au adunat
Si nu stiu de ce toamna mi te-a furat
Vantul doar sopteste acum
Nu mai e nimeni, esti singur pe drum

Si ploua, ploua, ploua peste inima mea
Un rau de lacrimi, ramane-n urma ta
Iar noua, noua, noua, noua vieti de-as avea
Le-as da pe-o vara ca cea in care-ai fost a mea

Iar e vara dar ai plecat
Nu pot cladi castele din nisip uscat
Soarele nu e, s-a pierdut,
Nu mai iese din mare, ca anul trecut

Si ploua, ploua, ploua peste inima mea
Un rau de lacrimi, ramane-n urma ta
Iar noua, noua, noua, noua vieti de-as avea
Le-as da pe-o vara in care-ai fost a mea

Si ploua, ploua, ploua, peste inima mea
Un rau de lacrimi, ramane-n urma ta
Iar noua, noua, noua nu ne va mai canta
Nicio chïtara, pe-o plaja goala, undeva
Cat ai zice peste, blondul s-a calmat si si-a cerut scuze pentru belele cauzate. Eu il intreb:
-Ce i-ai facut Hinatei?
-O, nu! HINATA!
-Calmeaza-te! Hinata e bine, nu ai lovit-o prea tare. raspund eu coborand la el.
-Slava cerului ca e bine! spune Naruto si cade ca secerat.
-Naruto, gata cu gluma! Mah! Nu-i amuzant! Naruto, trezeste-te! sarim si eu si Gaara ca arsi.
Se pare ca a folosit prea multa chacra. Isi va reveni in cateva zile, dar trebuie sa stea in spital. Acum trebuie sa am grija de trei: Sakura, Hinata si Naruto. Imi convine, nu am nimmik in potriva, doar daca Naruto nu sforaie, ca cred ca-l bag sub pat.
Seara am mai primit o vizita de la Tsunade sa-mi spuna ce face Sakura. din pacate vestila sunt la fel sa si de dimineata:
-Sasuke, am vesti putin mai bune ca de dimineata. Se pare ca vocea ta o ajuta sa se vindece, asa ca te rog mult sa mai canti, asta daca si tu vrei.
-Desigur, orice ca sa o vad pe Sakura in picioare. spun eu entuziasmat.
-Bine, atunci! Sa-ti dau un sfat: canta melodiile ei prefeta, bine!
-Pai ce ii place ei imi place si mie, asa ca nu e mar scofala. raspund zambind.
Tsunade pleaca si eu incep sa cant usor, da sa nu-i trezesc pe ceilalti doi Can`t be tamed:
For those who don't know me,
I can get to bit crazy,
Paps who get in my way,
At 24 hours a day, yep
Cause I'm hot like that

Every guy everywhere just gives me mad attention
Like I'm under inspection
Always get content cause I'm built like that,

I go through guys like I go flying out the hay,
They try to change me but they realize they can't
And maybe is tomorrow is the day I never plan,
If your gunna be my man, understand

I can't be tamed,
I can't be tamed
I can't be blamed
I can't
I can't
I can't
I can't
I can't be tamed
I can't be shamed
I can't be tamed

If there was a question about my intentions id tell ya,
I'm not here to sell ya,
Or tell you to go to hell
I'm like a puzzle but all of my pieces are jagged,
If you can understand this,
We can make some magic
Amoung like that
I wanna fly I wanna drive I wanna go,
Versuri Miley Cyrus feat - - Can't be tamed
I want to be a part of something I don't know,
And if you try to hold me back I might explode,
Baby by now you should know,

I can't be tamed,
I can't be tamed
I can't be blamed
I can't
I can't
I can't
I can't
I can't be tamed
I can't be shamed
I can't be tamed

I'm not a trick you play, I'm wired in a different way
I'm not a mistake, I'm not a fake, It's set in my DNA
Don't change me, don't change me, don't change me
Don't change me (I can't be tamed)

I wanna fly I wanna drive I wanna go,
I want to be a part of something I don't know,
And if you try to hold me back I mïght explode,
Baby by now you should know,

I can't be tamed,
I can't be tamed
I can't be blamed
I can't
I can't
I can't
I can't
I can't be tamed
I can't be shamed
I can't be tamed
Dupa ce termin de cantat ma culc si eu. a fost o zi destul de obositoare, chiar daca am stat la spital.

#3
off topic : Anna, activează-ţi PM-ul sau dă-mi add pe mess. E valabil şi pentru Amysupergirl.
Nu mai face atâta spam că deja îţi văd posturi cu un singur rând. E valabil şi pentru Amysupergirl.
-

#4
off:
ok am priceput nu mai am voie se scriu mesaje scurte.
dar cateodata chiar nu am nicio idee despre ce sa scriu.
si nu vreau sa bat campii
asa ca nu ma certa daca nu am mesaje lungi
si pot sa te intreb si eu ceva, ca tot am facut Off, de ce nu am primit inca codul de activare? adica am pus din greseala acelasi fic de 2 ori si nu pot sa-l sterg.

#5
Sasuke:
A doua zi dimineata ma trezesc intr-unul din paturile din salonul unde este Sakura. Caietul si pixul sunt puse pe masuta de langa geam. Shizune m-a ajutat sa dorm normal, ca oricum eu nu dorm de fel pe acasa.
Tsunde a venit la mine si mi-a spus cu un sentiment de vina:
-Mi-e teama ca ranile ei sunt prea grave ca sa-i dau drumul dupa 10 zile. Nu pot risca sa se ranesca si mai grav. Va trebui sa stea pana cand i se vor vindeca aproape complec toate ranile, bine?
-Da, Tsunade-sama. Sa le spun celorlalti daca vin in vizita? intreb eu putin adormit.
-Nu! nu as vrea sa-si faca toti griji.Tu mi-esti destul! raspunde sanina si iese din salon.
dua vreo 10 minute vine in vizita Ino:
-Sasuke, buna dimineata! Ce mai face Sakura? E mai bine?
-Neata, Ino! Tsunade nu mi-a spus nimic nou cand a venit acum vreo 10 minute. zic si ma duc la geam.
Afara erau Tenten -o kunoichi foarte buna si o prietena apropiata a Sakurei, cu parul saten si ochii caprui-, Gaara - Kazekage-sama, un baiat roscat cu ochiii verzi albastrui- si Hinata. Cand ma vad la geam, ma intreaba:
-Cum se mai simte Sakura?
-Mai bine, dar...... raspund eu incepand sa-mi curga lacrimi pe obraji.
-Dar ce? spune Tenten nedumarita.
-Nimic, doar ca Tsunade nu mi-a spus nimic de starea ei cand a venit dimineata.
-Cum am spus si aseara, nu-ti face griji, bine, Sasuke! Iasi va reveni! Sunt sigura. se aude Hinata din spatele lui Gaara. Putem urca la ea?
-Da, desigur! Veniti! zic si ma plec de la geam.
Pana sa urce ei sus eu am inceput sa plang gandindu-ma la ce s-a intamplat ieri. 'Trebuia sa fiu mai atent si sa nu o las sa faca asta! De ce trebuie sa fie raniti mereu cei la care tin? Nu inteleg. Parca ar fi pusa o vraja asupra mea sa nu pot sa iubesc pe nimeni.' Intre timp cei 3 vizitatori au venit in salon si m-au vazut cam abatut si cu mintea in alta parte. Vazand ca nu sunt atenti la ei, Gaara vine usor la mine si imi pune mana pe umar intrebandu-ma:
-La ce te gandesti de esti asa de abatut?
-La nimic. Doar la ce s-a intamplat ieri. spun eu speriat de el.
-Nu mi se pare! raspunde Hinata de langa patul Sakurei. Te gandesti la altceva, ceva care te framanta de ceva ani, nu?
-Ce? intreb eu mirat. cum poti citi gandurile unui om, ca stiu sigur ca nu sti jutzu-ul asta?
-Se vede dupa fata ta. raspunde Hinata zambind. Mi-am dat seama ca ceva nu e in regula cu tine de cand te-am vazut la geam. Pareai cam abatut si ca ceva te framanta.
-Cred ca nu mai are rost sa ma prefac, nu? raspund sufandu-mi suvita din ochi. Recunosc ca ceva mi-a intrat in minte cand aveam 7 ani, atunci cand, stiti voi, dezastrul din familia mea, ma rog nu ma chef sa-mi amintesc asta acum. de atunci ma gandesc ca s-a intamplat ceva cu mine. Toti cei pe care ii iubesc sunt mereu raniti. spun si incep sa plang.
-Esti intr-un fel ca mine, brunetule! spune Gaara asezandu-se pe scaunul de langa patul meu. si eu am acelasi sentiment cand vad ca Temari si Kankuro sunt raniti doar ca sa ma apere pe mine, sa nu mai vorbesc de ceilalti shinobi din sat. Toti ma apara fiindca sunt Kazekage si nu-mi place asta.
-Cred ca asta simte si Naruto. spune Hinata. Toti il protejam ca sa nu fie ranit si de fiacare adat unul dintre noi ajunge la spital, asa cum a patit si Sakura. Sunt sigura ca daca noi nu i-am spune sa stea in spate ar lupta alaturi de noi si nu i-ar pasa ca e sau nu ranit. In plus, el are vulpea care il vindeca repede, deci nu e in acelasi pericol ca si noi.
-Poate ca ai dreptate. raspundem eu si Gaara.
dupa o discutie destul de lunga vizitatori pleaca la treburile lor, iar eu raman din noi singur cu Sakura. Ca sa nu ma plictisesc incerc sa termin cantecul inceput aseara:
Just for you
Like a angel I`ll knew
You just want to play with me
Just for you
Like a angel I`ll knew
Next time you won`t fool me!

Now I`m here with the girl I love
The lime I spend with you
Is anoder life
A life losed with youre lies.

This girl is like the night
It mekes me feel so right
When she`s wuth me
I`m anoder bot, you`ll see!!
Gata. Sper ca o sa am timp sa-i fac si coloana sonora asa cum vreau eu, nu cum pofteste Shikamaru. Am uitat sa va pun ca eu, Naruto, Kiba si Shikamaru suntem o formatie de rock, numita: Black Heart Of A Angel(BHA, pe scurt). Eu am obiceiul sa scriu cantece, iar Shikamaru sa fac coloana sonora. Dar nu stiu cum face, de niciodata nu pune ce vreau eu, de exemplu am facut un cantec care mergea pe un tempo rapid, el l-a pus pe foarte rapid. Imi vine sa-l omor cu mana mea, dar dupa asta ma jupoaie Temari. Trebuie sa-i gasesc si un titlu adecvat. Of, deja ma doare capul. Sa vedem, poate angel mind, nu, nu merge, sau mai bine Like a angel, mie imi suna bine si se potriveste cu ce am scris. E perfect. Sper ca o sa-i placa si lui Shikamaru.
Imi chem vulturul, Hanshi, si ii dau foaia pe care era scris cantecul, apoi ii spun unde sa o duca si cui sa i-o dea.
Pana duce Hanshi cantecul ar trebui sa mai fac ceva ca o sa ma plictisesc de tot. incep sa fredonez un din melodiile preferate ale Sakurei, Bring me to life:
How can you see into my eyes like open doors?
Leading you down into my core
Where I've become so numb

Without a soul
My spirit's sleeping somewhere cold
Until you find it there and lead it back home

-CHORUS-
[wake me up] Wake me up inside
[I can't wake up] Wake me up inside
[Save me] Call my name and save me from the dark
[Wake me up] Bid my blood to run
[I can't wake up] Before I come undone
[Save me] Save me from the nothing I've become

Now that I know what I'm without
You can't just leave me
Breathe into me and {make me real}
Bring me
To life

-CHORUS-
[wake me up] Wake me up inside
[I can't wake up] Wake me up inside
[Save me] Call my name and save me from the dark
[Wake me up] Bid my blood to run
[I can't wake up] Before I come undone
[Save me] Save me from the nothing I've become

{Bring me to life}
[I've been living a lie..Theres nothing inside]
{Bring me to life}

Frozen inside without your touch
Without your love, darling
Only you all the life upon the die

[All of this I, I can't believe I couldn't see
Kept in the dark, but you were there in front of me]

I've been sleeping a thousand years it seems
Got to open my eyes to everything

[Without a thought, without a voice, without a soul]
{Don't let me die here}{there must be something more}
Bring me to life

-CHORUS-
[wake me up] Wake me up inside
[I can't wake up] Wake me up inside
[Save me] Call my name and save me from the dark
[Wake me up] Bid my blood to run
[I can't wake up] Before I come undone
[Save me] Save me from the nothing I've become

Bring me to life
[I've been living a lie.. There's nothing inside]
Bring me to lïfe
In timp ce cantam am auizit un zgomot asurzitor afara. Ma uit pe geam si-l vad pe Naruto devenid vulpe. Vreau sa plec, dar ma simt legat de Sakura si nu pot sa o parasesc taman acum, asa ca il chem pe Gaara si-l rog :
-Gaara, te rog potoleste-l pe Naruto, te rog! Nu pot pleca de langa Sakura, nu acum.
-Bine, il potolesc eu. Dar cum? ma intreaba nedumerit.
-Foloseste sicriul de nisip pe el. Se va calma mai repede decat crezi.
-Bine, atunci folosesc sicriul. spune Gaara si pleaca spre Kyuubi( vulpea lui Naruto).
In timp ce Gaara si Naruto s eluptau euimi aduc aminte se melodia care il calma. Incerc sa dau de hinata, dar aflu ca blondul a ranit-o. Singura cale de al calma ar fi sa cant eu, dar nu m-ar fi auzit. apoi imi aduc aminte ca si Gaara poate vorbii mital si ii apun sa-l aduca in apropierea spitalului ca stiu cum sa-l opresc. El il aduce si eu incep sa cant:
Stropii de mare'n parul tau
Urme de buze pe umarul meu
Vara trecuta imi spuneai
Ca sunt valul ce il asteptai

Dar apoi nori s-au adunat
Si nu stiu de ce toamna mi te-a furat
Vantul doar sopteste acum
Nu mai e nimeni, esti singur pe drum

Si ploua, ploua, ploua peste inima mea
Un rau de lacrimi, ramane-n urma ta
Iar noua, noua, noua, noua vieti de-as avea
Le-as da pe-o vara ca cea in care-ai fost a mea

Iar e vara dar ai plecat
Nu pot cladi castele din nisip uscat
Soarele nu e, s-a pierdut,
Nu mai iese din mare, ca anul trecut

Si ploua, ploua, ploua peste inima mea
Un rau de lacrimi, ramane-n urma ta
Iar noua, noua, noua, noua vieti de-as avea
Le-as da pe-o vara in care-ai fost a mea

Si ploua, ploua, ploua, peste inima mea
Un rau de lacrimi, ramane-n urma ta
Iar noua, noua, noua nu ne va mai canta
Nicio chïtara, pe-o plaja goala, undeva
Cat ai zice peste, blondul s-a calmat si si-a cerut scuze pentru belele cauzate. Eu il intreb:
-Ce i-ai facut Hinatei?
-O, nu! HINATA!
-Calmeaza-te! Hinata e bine, nu ai lovit-o prea tare. raspund eu coborand la el.
-Slava cerului ca e bine! spune Naruto si cade ca secerat.
-Naruto, gata cu gluma! Mah! Nu-i amuzant! Naruto, trezeste-te! sarim si eu si Gaara ca arsi.
Se pare ca a folosit prea multa chacra. Isi va reveni in cateva zile, dar trebuie sa stea in spital. Acum trebuie sa am grija de trei: Sakura, Hinata si Naruto. Imi convine, nu am nimmik in potriva, doar daca Naruto nu sforaie, ca cred ca-l bag sub pat.
Seara am mai primit o vizita de la Tsunade sa-mi spuna ce face Sakura. din pacate vestila sunt la fel sa si de dimineata:
-Sasuke, am vesti putin mai bune ca de dimineata. Se pare ca vocea ta o ajuta sa se vindece, asa ca te rog mult sa mai canti, asta daca si tu vrei.
-Desigur, orice ca sa o vad pe Sakura in picioare. spun eu entuziasmat.
-Bine, atunci! Sa-ti dau un sfat: canta melodiile ei prefeta, bine!
-Pai ce ii place ei imi place si mie, asa ca nu e mar scofala. raspund zambind.
Tsunade pleaca si eu incep sa cant usor, da sa nu-i trezesc pe ceilalti doi Can`t be tamed:
For those who don't know me,
I can get to bit crazy,
Paps who get in my way,
At 24 hours a day, yep
Cause I'm hot like that

Every guy everywhere just gives me mad attention
Like I'm under inspection
Always get content cause I'm built like that,

I go through guys like I go flying out the hay,
They try to change me but they realize they can't
And maybe is tomorrow is the day I never plan,
If your gunna be my man, understand

I can't be tamed,
I can't be tamed
I can't be blamed
I can't
I can't
I can't
I can't
I can't be tamed
I can't be shamed
I can't be tamed

If there was a question about my intentions id tell ya,
I'm not here to sell ya,
Or tell you to go to hell
I'm like a puzzle but all of my pieces are jagged,
If you can understand this,
We can make some magic
Amoung like that
I wanna fly I wanna drive I wanna go,
I want to be a part of something I don't know,
And if you try to hold me back I might explode,
Baby by now you should know,

I can't be tamed,
I can't be tamed
I can't be blamed
I can't
I can't
I can't
I can't
I can't be tamed
I can't be shamed
I can't be tamed

I'm not a trick you play, I'm wired in a different way
I'm not a mistake, I'm not a fake, It's set in my DNA
Don't change me, don't change me, don't change me
Don't change me (I can't be tamed)

I wanna fly I wanna drive I wanna go,
I want to be a part of something I don't know,
And if you try to hold me back I mïght explode,
Baby by now you should know,

I can't be tamed,
I can't be tamed
I can't be blamed
I can't
I can't
I can't
I can't
I can't be tamed
I can't be shamed
I can't be tamed
Dupa ce termin de cantat ma culc si eu. a fost o zi destul de obositoare, chiar daca am stat la spital.

#6
ok......deja ma copiezi :-W
trupa, membri; singurul lucru care difera e ca esti sunt ninja nu oameni normali.
la inceput mi sa parut foarte dragut dar cand am citit capitolul al 2 lea m am enervat, sa inventat o chestie numita originalitate sa sti, incerac o si tu.
sar putea crede ca plagiezi si nu cred ca vrei sa s ecreada asta drespre tine...ma rog...vezi ce faci si nu mai lua ideile d ela ficul meu

#7
Heartgrama dă-mi şi mie link către ficul tău să văd ce a plagiat şi după să aruncăm cu acuzaţii bine ? Nu înţeleg ce ţi-a copiat, vreau să-mi dai link cu ficul tău prin PM cu ficul tău să îl citesc şi îl voi citi şi pe acesta. Dacă voi găsi plagiat atunci vom trage concluzii.
Vreau să-mi dai link să citesc ficul.

edit:

Ok guys uite cum stă treaba. Nimeni nu a plagiat ăe nimeni. Atunci când plagiezi, îi iei întreg ficul persoanei respective. Faza cu trupa rock e clişeu deja, toţi o uzează, o folosesc deci nu a plagiat nimic din ficul tău pentru că la rândul tău, s-au mai făcut o mulţime de ficuri pe această temă.
-

#8
Sakura: Ce naiba? Ce s-a intamplat? Ce caut eu la spital, si de ce doarma Sasuke langa patul meu in loc sa stea si el intr-unul din paturile din salon? zic trezindu-ma nedumarita.
Cred ca am dormit ceva timp. Ma rog. Totusi de ce a stat Sasuke cu mine si de ce e Naruto aici? Asta nu vreau sa aflu prea curand, dar mai bine l-as trezi pe brunet inaite sa cada de pe scaun.
-Sasuke, trezeste-te! Vei cadea de pe scaun! spun si-l trag de mana.
El trasare si pica cu tot cu scaun pe spate:
-Sakura, m-ai speriat de moarte! Deja te-ai trezit? Se apre ca Hinata avea dreptate, tu chiar esti o luptatoare! spune lunadu-ma in brate si pupandu-ma pe obraz.
Eu rosesc mai rau ca trandafirii din gardina si il prind de gat, dar in loc sa-l pup tot pe obraz, eu il sarut dulce. Dupa de ii dau drumu il vad cum se face rosu ca focul si iese putin din salon. intre timp la usa apare Tsunade si-l baga inapoi in salon. Vazandu-ma treaza ma ia la intrebari:
-Cuconita, de ce nu te poti sa te abti de la sabia chidori?
-Dar a mers bine, numai ca cineva a atacat cu un jutzu pe care nu stiu sa-l combat! spun si ma trantesc in pat, si mai trag si patura peste mine.
-Bine, poate ca e cum zici tu, dar ai rani pa maini! ma contrazice Tsunade tragand patura de pe mine.
-E de la cati pumni si palme am dat in pamant. Mutumita de raspuns, Lady Tsunade?
-NU! spune si mai are putin si ma si pocnea daca nnu se baga Sasuke intre noi.
-Cred ca cam exagerezi, Tsunade-sama. Mai bine o lasati pe Sakura sa se odihneasca, nu credeti? spune brunetul si o conduce pe Tsunade din salon.
De zarma oe care eu si Tsunade am creat-o il trezim pe Naruto cae sare in sus ca ma vede treaza:
-SAKURA!!! Te-ai trezit in sforsit! urla blondul de trezeste si morti.
-Da, Naruto, m-am trezit. Vrei sa nu mai urli asa de sa afle si Gaara din Sunagakura. zic eu si-l pocnesc.
-Bine, bine, tac. Sa sti ca tu esti mai rea ca Hinata! raspunde blondul si se duce la el in pat.
-Normal. Apropo, Naruto, cat am dormit? il intreb uitandu-ma pe geam.
-Maine e ziua ta, de ai dormit cam o saptamana. zice Naruto si se tranteste in pat ca un bolovan.
Vai de mine, o saptamana! Si Sasuke a stat cu mine aici o saptamana? Baiatul asta are ceva special, dar nu-mi dau seama ce. Huh! Caietul lui de cantece este pe masa? Cred ca a mai scris cate ceva pentru trupa lui, cum se numea? A, da, Black heart Of A Angel. De abea astept urmatorul lor concert. Ia sa vedem ce a mai nascocit Uchiha pentru band. Wow! . Ce melodie draguta! Fara sa mai stau mult pe ganduri incepe sa cant melodia:
I need my wings to fly away
I need youre love to find my way
I wanna be with you
But I don`t find you!

Now I`m a lose angel
Without wings, cauth in the seal
iI need youre love
To bring me back to life

Just for you
Like a angel I`ll knew
You just want to play with me
Just for you
Like a angel I`ll knew
Next time you won`t fool me!

Now I`m here with the girl I love
The lime I spend with you
Is anoder life
A life losed with youre lies.

This girl is like the night
It mekes me feel so right
When she`s wuth me
I`m anoder bot, you`ll see!!
In timp ce cantam, Sasuke intra in salon si ramane masca cand ma aude cantand. Dupa ce termin, brunetul vine in spatele meu si imi sopteste, ca sa nu-l trezeasca pe Naruto, care adormise din cauza melodiei:
-Canti minunat! Nu ai vrea sa ni te alaturi in trupa. Oricum avem nevoie de vocal! spune brunetul uitandu-se frumos la mine.
eu stau ceva timp si ma gendesc: Ce sa fac? Sa accept? Sa refuz? Of, vai de mine, habar nu am ce sa fac! Sa zic da sau nu? Daca zic da il fac fericit, dac zic nu o sa se supere pe mine. Deci cred ca o sa accept.
-Sasuke, accept! Intru in trupa voastra.
Brunetul nu asteapta sa termin ca ma saruta de ma lasa lata vreo 10 minute. Cand imi revin il vad uitandu-se pe geam si parea sa se gandeasca la ceva foarte important, mi-am dat seama dupa factul ca atunci cand gandescte intens are ticul sa se joace in par. ma intreb oare la ce s-o gandi? Dar nu am timp sama gandesc la ce se gandeste el ,mie acum mintea mi-e in alta parte, la cum saruta tanarul Uchiha. Frate, ce bine saruta! . Mama-mia, dulce e! Cred ca m-a lovit sageata lui Cupidon!
Sasuke: Ce cadou sa-i iau Sakurei? Aaaa, Ma doare capul! Cred ca-mi iau campii! Poate un trandafir? Nu, asta i-am dat anul trecut. Poate un sarut? Nu, ca m-ar fugarii ai ei din casa. Stiu! Ce-ar fi sa o cer in casatorie? Naruto a facut lafel cu Hinata. Cred asta o sa si fac.
Ma intorc ca sa ma duc pana in hol sa vorbesc cu Shikamaru care ma striga ca disperatu` si o vad pe Sakura pierduta pe alta lume. La ce s-o gandii oare. Nu am timp sa stau sa ma gandesc la asta ca o sa ma omoare Shikamaru daca nu ma duc la el.
Pe hol dau de restul trupei, cu exceptia lui Naruto care doarme dus. Ii intreb ce vor si ghici ce, ma intreaba daca o iau pe Sakura in trupa. Eu le raspund ca ea e deja membra si ca ma intrebat-o de cand a terminat de cantat. Din nou le-am luat-o inainte.
Sakura: Ups! M-a vazut Sasuke plecata pe alta lume. E, nu cred ca e prea grav! Oricum si el face lafel cate odata.
Sasuke intra in salon, vine langamine, ma ia de mana si ma intreaba:
-Sakura, vrei sa fi cu mine? spune brunetul inrosindu-se.
-Sasuke, credeam ca nnu ma mai intrebi! Ai idee de cat timpm astept sa ma intrebi asta? spun eu si ii sar in brate.
-Sa speram ca ai tai vor fi deacord! Am vazut ca nu ma prea plac. spune Uchiha cam trist.
-Crezi ca ai mei o sa afle? spun si il sarut din nou. Nu mai stau cu ei de ceva ani. Trec pe acolo din cand in cand.
Brunetul sufla usurat si ma pune inapoi in pat. dipa cateva minute, .a intreaba:
-Vrei sa iesi din spital, nu? Ce-ar fi daca te duc eu acasa? Asa plec si eu de aici, pleci si tu ,si, p[e deasupra, scapi si de Tsunade de pe cap, nu?
-Ai dreptate! Si oricum vroiam sa plec. ii raspund si incerc sa ma ridic din pat, dar nnu am succes.
Exact cand sa ma dau jos m-am dezechilibrat, dar Sasuke m-a prins si m-a ajutat. Ma rog, aproape la tot, ca fiti siguri ca atunci cand m-am schimbat nu m-a ajutat, da in fine, el m-a scos din spital in brate, m-a dus pana acasa si m-a lasat in patul de la mine din camera. nu a vrut sa plece avand in vedere ca nu ma prea asculta picioarele, asa ca a ramas la mine acasa.
Sasuke: Cred ca ar trebui sa stau cu ea pana isi revine detot. Oricum nu aveam chef sa trec pe acasa. In plus ea are bnevoie de mine acum, nu mai tarziu.
Spunand astea ma duc sa ma culc. eu dorm jos in sufragerie, iar rozalia la ea in dormitor. Sa speram ca nu va pati nimic in noaptea asta.

#9
Fic cu Naruto ! @.@ Topic Mutat la Naruto Fics.
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)