Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Select.

#1
Scurt...doar natura:

natura... sucitiva capu'

natura...2

natura...3

Sunt incepatoare. ^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#2
Ok, putina relaxare de algoritmuri nu strica si asa iti voi comenta pozele tale.
O sa le critic pe fiecare in parte dupa modul cum le-ai aranjat.^.^

1) La ora asta inca trebuie sa imi sucesc capul ? 22 oh...Ar trebui poza sa fie intoarsa de tine si nu eu sa o salvez in pc ca mai sa o intorc... pierdere de timp. Imi place poza din punct de vedere a claritatii, adica papadiile din fata sunt mai clare si atrage atentia in prim plan ca un punct din o mie si pe acelea din spate le-ai facut mai putin clare. Aceasta face poza mai atractiva. Ai gresit cu lumina pentru ca in loc sa o alegi pe cea moale, ai ales-o pea cea dura -.-. Lumina nu trebuia sa cada direct[in cap] pe papadii ci dintr-o parte si culoarea verde pare spalacita din cauza asta. Trebuiai sa alegi alt moment al zilei, ignorand orele cand lumina soarelui e puternica.

2) Poza doua, dupa parerea mea, este un esec. Pe langa repetarea greselii de la prima poza tu nu incadrezi corect florile si cerul. La modul cum ai incadrat elementul *cerul* , acesta pare a fi un element in plus in poza .-.. Si, de cate ori ma uit la poza, observ ca nu am pe ce opri ochii. Nu gasesc un punct anume :-'?. Cred ca ai luat la nimereala Zoom-ul :-'?, puteai sa faci macro selectand doar cateva flori. Ori schimbai unghiul, de sus in jos.

3)Vad ca ai folosit regula diagonalei. Ar fi fost perfect, daca poza ar fi fot facuta pe la 6 -8 dimeneata pentru ca culoarea sa para mai intensa. Desi verdele predomina in poza, insa nu se distinge iarba de lumina + nu e clara in fata. Cred ca poza ar arata mai bine daca am pozitiona nu ca un dreptunghi, ci ca un romb. Si, nu este inceput in poza si sfarsit.

In opinia mea, prima poza este cea mai reusita din cele 3, desi ar fi fost nevoie de mici retusuri.
Bafta la perfectionare.

ps: imi cer scuze de greseli gramaticale
[Imagine: aaaakip.jpg]

#3
hug iti multumesc foarte mult, ca ai trecut pe aici. Am sa tin cont de sfaturile tale, si iata am mai venit cu cateva poze. ^^

1 e o prajitura sfaramata
2 armonie
3 balonase
4 idem 3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)