Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kakashi/Jiraya

#11
Hmm...Toti spun ca ba unul e ca altul si unii chiar nu aleg pe niciunul.
Mie amandoi imi plac la fel de mult si nici unul nu ma enerveaza. Kakashi ce daca poarta masca aia? Daca lui ii place, s-o poarte sanatos. Jirayia o fi el un pervers, dar zau, mai toti barbatii sunt perversi.(Chiar si Ebisu-sensei si Al Treilea Hokage erau putini perversi desi al treilea nu o arata) Si Kakashi la fel. Adica, zau, citea cartile lui Jirayia. Si pe mine nu ma deranjeaza ca citeste mult, caci cel putin isi ocupa timpul.
Ma amuza cand intarzia si zicea ceva gen : Am intalnit pe drum o batranica...si Sakura si Naruto: Minti!
Jirayia ma amuza tocmai pentru ca era pervers. Ce fete facea! 24
Deci ii aleg pe amandoi la egal nu neaparat pentru tehnicile lor ci pentru felul lor de a fi.
[Imagine: zo71ux.jpg]

Zambeste cand viata pare sa nu iti mai ofere nimic. Cine stie ce apare peste un minut?

#12
Nu prea credc ca exista termen de coparatie intre Jiraya si Kakashi... Kakashi e genul ala de om cu capul in nori, linistit si calm. Si are mereu atitudinea de plictisit si alt stil de a lupta si a preda. Kakashi e foarte atent la fiecare miscare si de fiecare data gandeste de 15 ori inainte de a face ceva. Si, intr-un fel, Kakashi nu lupta...foarte violent. Pe gand Jiraya e mereu agitat si hiperactiv (exat ca Naruto)21. E adevarat ca in timpul luptei e cu capul pe umeri si lupta foarte atent. Doar ca Jiraya sare in lupta fara sa se gandeasca prea mult inainte.

Trebuia sa specifici in ce sens vrei sa-i compari...Ca putere? Ca personalitate? Ca stil de lupta?...Ma incurca intrebarea....nu pot sa aleg intre ei21
[Imagine: universul1.jpg]

#13
Dintre cei 2 hmmm....cred ca il voi alege de Jiraya . Totusi fiind un pervers de neimaginat el da dovada de talent,onoare si disciplina pe tot parcursul animeului . Unde s-ar afla Naruto daca Sanninul nu l-ar fi invatzat si ajutat in progresele sale ? Jiraya este un personaj nu puternic , FOARTE PUTERNIC , prostia lui ne face sa il judecam gresit. Tot ce face el este cu subinteles .
Jiraya !
<3 I Love Addeh. <3

#14
Kakashi si Jiraya... pentru mine e greu de ales intre ei, din moment ce imi plac personalitatile amandurora. Desi Jiraya e mult mai puternic decat Kakashi, din moment ce e unul dintre legendarii Sannin, e foarte pervers si se pierde usor cu firea cand vine vorba de femei - desigur, nu in toate situatiile, aici referindu-ma la cele in care pericolul este mare si se dovedeste asta, atunci reuseste sa-si revina total in fire si sa nu se lase amagit de una sau alta. L-as alege pe Jiraya din punctul asta de vedere, imi place ca e puternic si ca e un profesor bun (vezi momentele in care l-a supravegheat pe Naruto, l-a ajutat la mersul pe apa si la invatarea Rasenganului) - stie cum sa predea, insa ar mai avea de lucrat un pic la relatia profesor-elev, daca e s-o luam asa si sa ne amintim cum il lasa balta pe Naruto pentru fete, invocand motive de genul "trebuie sa adun informatie pretioasa". 21
Imi place Kakashi pentru felul in care abordeaza in general totul si cum nu se implica prea tare in nimic, afisand atitudini epice. Totusi, e de apreciat ca stie cum sa sfatuiasca persoanele dragi, de care ii pasa, si imi da senzatia ca are cunostinte fata de psihologia umana foarte avansate. E un personaj interesant, insa cred ca am sa-l aleg pe Jiraya.

#15
Intre cei doi,fara a mai sta pe ganduri,il aleg ,clar, pe Jiraya.Este unul din personajele mele preferata,am plans asa mult la moartea sa,m-am uitat de vreo 10 ori,consecutiv, la acelasi episod(mereu am data apa la soricei).Tot respectul pentru el.Il ador.Este puternic si inteligent,desi uneori este pervers si cam distras ,ca sa zic asa,de tot felul de lucruri.Este perseverent si nu accepta nici macar in ultima clipa sa se dea batut,reusind sa ajute satul prin mesajul lasat de acesta.Este foarte cunoscut si prin faptul ca este un mare scriitor,mi-a parut rau ca nu a reusit sa fie impreuna cu Tsunade,persoana iubita de catre el.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Figurina Hatake Kakashi vraciu633 3 3.211 15-06-2013, 03:51 PM
Ultimul răspuns: vraciu633


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)