Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Diablo III

#1
[Imagine: Diablo-3_03160924.jpg]

Presupun ca multa lume stie despre acest....sa ii zicem "fenomen". Nu cred ca poti sa intri pe un forum la sectia games si sa nu stii ce e aia Diablo. Eu nu am jucat nici unu dintre predecesorii acestui joc. Totusi l-am luat in prima zi si de atunci am bagat peste 100 de ore in personajul meu principal.

Jocul este foarte captivant si pot sa zic ca pentru multi devine un joc bun doar dupa foarte mult timp. pana acum am observat mai multe nivele de evolutie:
1) ce joc dragut (primele cateva ore, cam pana termini normal)
2) inca putin si termin actul si apoi ma culc, maine incep din nou (intri pe nightmare si daca ai noroc esti cu prieteni)
3) numai si numai mizerii de dropuri, daca nu pica ceva in urmatoarele 10 minute ma las (sfarsit de nightmare cand echipamentu de lvl 20 nu mai face fata si nu tia picat nimic util de atunci)
4) acum e usor voi termina jocul in 2-3 zile (ai descoperit auction house si ai dat aur pe o arma mai buna)
5) este imposibil, ii dispretuiesc pe ratatii de la Blizzard cu prostia lor de joc (ai facut primi pasi in inferno, ai dat de prima elita si orice strategie a fost degeaba)
6) chiar se asteapta sa farmez? chiar cred ca daca fac totul atat de dificil le voi juca jocul? (vreo 10 ore izbind zidul cu fata fara vreun progres masiv)
7) resemnarea, da chiar se asteapta sa infunzi ore fara numar in farmare pentru a putea sa faci acel urmator pas (ai decis ca chiar daca o sa iti ia ani de zile vrei sa poti termina acest joc si sa o arunci in fata prietenilor)

Am trecut prin toate si acum sunt in pauza. Nu mai joc decat cateva ore pe zi de la inceputul saptamanii, pentru ca daca nu fac asta sunt convins ca voi regresa si chiar imi place jocul. Il voi juca pana cand foamea de bani ii va face sa puna subscription pe cei de la Blizzard. Multi fani bliz zica ca acest lucru nu se va intampla dar respectul meu pentru companie este 0 asa ca am dubii. Dar cat timp respecta acest lucru le voi juca jocul indiferent cat de dificil este pentru ca nu am mai avut o astfel de provocare in mult timp.

Daca sunt alti jucatori pe oficial si doriti sa facem schimb de battle tag dati un pm sau scrieti aici si poate facem ceva acte impreuna 4

In final as dori sa imi cer scuze fata de Lia pentru ca am lipsit de pe forum cu totul desi am promis ca mai deschid discutii. A fost prea captivant si am jucat cu prieteni mai obsedati ca mine ce ma impinsa sa fiu mai rau ca ei. Asa ca scuze ca nu mi-am respectat cuvantul
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Oh shiiz, mon! Meriti +100 pentru asta! Ah, the joys of being a chinese farmer for Blizz.

Nu am jucat inca pentru ca nu imi permite sistemul tehnic, insa il astept de ceva vreme, anul trecut era vorba sa apara in Septembrie si eram foarte entuziasmata fiind o fana a altor jocuri ce poarta amprenta Blizzard ca Warcraft, Starcraft si WoW bineinteles. Au impins totusi data release-ului pe bun motiv avand in vedere ca se pare ca si acum au bug-uri si probleme cu serverul.

Sper sa pot reveni curand cu un post mai consistent.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
D3 nu e altceva decat o vaca de muls pt Blizz.La fel s`a intamplat si cu WoW...Au tampit jocul in asa hall in cat doar cimpanzeii oligofreni il mai pot juca acum. Mi`e scarba sa numesc chestia asta "Diablo"3...bleah.Fix ca Duke Nukem..after milenia...u give us this shite? Srsly ?
App...nu se pot posta linkuri sa inteleg ?
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#4
Apropo, nu se poate posta in conformitate cu regulile siteului care cer patru randuri minime per post si sa nu se abata prea mult de la subiect in acele minime 4 randuri? De aceea ti-am sters personal postul. Daca esti Nou Venit as aprecia ca in orice comunitate sa respecti regulile. Nu sunt multe si sunt foarte decente in ceea ce cer.

Si limbajul nu ar strica sa fie putin controlat.

Scuzati-ma de off, trebuia sa fac situatia clara.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
Ke-he-he ! Liumbajul e controlat...just sayin`4
Revenind on-topic....D3 e un joc foarte prost. De ce spun asta ? Cu liniuta de la capat :
- dupa 11 ani , blizz a reusit sa scoata un joc care poate fi terminat in 6 ore maxim.
- jocul arata penibil....nu are nici o treaba cu seria Diablo , exceptie facand numele.In cel mai bun caz pot afirma ca arata WoWish !
- d3 este incredibil de simplu`...incepand cu sistemul de skiluri pana la modul in care craftuiesti ceva
- povestea pare scrisa de un cimpanzeu on cocaine.Coerenta si skill zero ! Plus ca TU , ala care face si drege esti mentionat in treacat ca si cum nu ai conta.Srsly ?
- AH care foloseste real cash...i`m sorry, WHAT ? Cum adica real cash ? Adica Gigel, mucosu` de 3 ani de la parter poate sa aiba gear cel putin ca al meu care grinduiesc 12 ore pe zi doar pt ca ii da taica`su bani ?
- daca nu sunt connectat la B.net nu pot juca un joc pe care l`am cumparat ? Pai...nu e MMO ! Are single player.....nope ! Nu stai logat pe serv noastre de 3 lei , nu joci ! Thx blizz...thx a lot !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#6
Nu am apucat sa experimentez inca jocul si nu ma pot pronunta, dar daca e ceva care Blizz face bine de cativa ani incoace e sa mulga comunitatea gaming de bani. De aceea de la Cataclysm incoace nu prea am mai vrut sa joc WoW decat de dragul vremurilor bune. Am zis totusi ca ii voi da o sansa cand apare Mists of Pandaria, poate e ceva de capul lui.

Si totusi, o companie ca Blizz trebuie cumva sa isi castige existenta, pentru ca de caritate nu sta nimeni sa iti dea. Sunt jocuri mai proaste decat Diablo III pe piata, si cele gratuite nici nu se aproprie macar de prestanta acestuia, oricate bug-uri si cate nemultumiri ar avea fanii hardcore.

E un pic cam si in cazul ME3, daca gamer-ilor nu li s-a dat ce au vrut, au consimtit ca sfarsitul e de toata cacaoa. Personal eu prefer lucrurile care nu-mi vin turnate pe ce vreau eu.

Lia.edit: MAJIN, oh my god. Ok, I say no more 21
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
Finalul din ME3 a fost superb , doar ca 99% din omuleti nu l`au inteles.Dar ma rog,asta e alta discutie.
Blizzard isi castiga existenta foarte bine si cand jocurile lor nu aveau ca public tinta mucosi de 10 ani.Ori asta e publicul lor tinta momentan.Ori eu nu pot juca si mai ales PLATI lunar ca cineva sa`si bata joc de mine. Am jucat WoW de la lansare.Ori ce numeste Blizz WoW acum nu se poate compara cu ce a fost. Niciodata ! La fel si D3. D2 a fost sublim. D3 e....prost ! Am jucat beta la Torchlight 2 si spala pe jos cu D3 la toate capitolele...inclusiv grafic vb. Si Torchlight e carnoonish rau...si cu toate astea e mai buna ca D3.
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#8
(05-06-2012, 07:58 PM)MSGaBe A scris: Ke-he-he ! Liumbajul e controlat...just sayin`4
Revenind on-topic....D3 e un joc foarte prost. De ce spun asta ? Cu liniuta de la capat :
- dupa 11 ani , blizz a reusit sa scoata un joc care poate fi terminat in 6 ore maxim.
- jocul arata penibil....nu are nici o treaba cu seria Diablo , exceptie facand numele.In cel mai bun caz pot afirma ca arata WoWish !
- d3 este incredibil de simplu`...incepand cu sistemul de skiluri pana la modul in care craftuiesti ceva
- povestea pare scrisa de un cimpanzeu on cocaine.Coerenta si skill zero ! Plus ca TU , ala care face si drege esti mentionat in treacat ca si cum nu ai conta.Srsly ?
- AH care foloseste real cash...i`m sorry, WHAT ? Cum adica real cash ? Adica Gigel, mucosu` de 3 ani de la parter poate sa aiba gear cel putin ca al meu care grinduiesc 12 ore pe zi doar pt ca ii da taica`su bani ?
- daca nu sunt connectat la B.net nu pot juca un joc pe care l`am cumparat ? Pai...nu e MMO ! Are single player.....nope ! Nu stai logat pe serv noastre de 3 lei , nu joci ! Thx blizz...thx a lot !

Pari usor prost dispus de joc 21 te inteleg dintr-un anumit punct de vedere, dar esti foarte prost informat si vorbesti pe langa.

- un joc care poate fi terminat in 6 ore maxim.
Daca tu esti un jucator superb ce poate termina tot jocul in 6 ore ar trebui sa faci live stream sa vada tot poporu cat de bun esti. In schimb daca doar termini normal si zici ca jocu e gata atunci nu aveai de ce sa il joci de la inceput.

- jocul arata penibil.
Avand in vedere ca e facut pentru mase ai putea spune ca arata mediocru. Dar sa fim seriosi, au trecut 12 ani de la d2, normal ca arata altfel.

- d3 este incredibil de simplu.
Poate ca tu apreciai un joc in care daca alegeai un talent gresit puteai sa iti abandonezi caracteru intr-o groapa pentru ca devenea inutil. Dar in 12 ani lucrurile au evoluat si cu exceptia gamerilor inraiti nimeni nu mai apreciaza un rerole cand orice joc de genul asta iti ofera optiunea de ati reface talentele oricand.

- povestea pare scrisa de un cimpanzeu on cocaine.
Sincer cine joaca Diablo pentru poveste? De la inceput stii ca nu vei avea absolut nici un cuvant de spus in privinta felului in care decurge. Pe langa asta pleci de la premiza ca vei trece de cel putin 4 ori prin poveste. Ce conteaza? Il joci ca sa ucizi chestii si multi oameni se plang ca nu exista autoskip la scenele de poveste.

- AH care foloseste real cash.
Asta nici macar nu a fost lansat ca sa dea o sansa oamenilor cu ambitie de "world first" sa isi faca treaba si sa rezolve toate problemele pentru momentul cand AHRM va aparea. Pe langa asta, daca nu stiai, acest lucru se intampla de pe vremea lu d2. Tranzactii de real money / item virtual exista de cand exista jocuri online. Deja exista site-uri care vand 1mil gold pentru 20 euro deci faptul ca toata lumea arata cu degetu si se incrunta la Blizzard e o ipocrizie. Oamenii au decis sa faca totul frumos si legal si noi ne plangem ca putem sa facem asa oficial decat pe un site dubios unde daca iti iei teapa nu te ajuta nimeni.

- daca nu sunt connectat la B.net nu pot juca.
Avand in vedere ca oamenii se confrunta cu pirateria de ani de zile ti se pare asa ciudat? Te rog nu compara cu d2 care a aparut intr-o vreme cand acest sunet era la moda. Fi fericit ca nu au facut ca la Starcraft 2 unde daca erai deconectat ti se reseta povestea pana in momentul ala fara sa stii. Nu fi un pirat trist. Si legat de servere, stii vreun joc online care sa nu aiba nici o problema cu serverele? Doar pentru ca d3 a fost mai popular problema a fost mai larg cunoscuta. Tot nu i-am injurat la fel de mult precum ii injuram pe cei de la riot anu trecut.

As vrea sa adaug la final ca nu sunt un Blizzard fanboy. Dispretuiesc WoW cu pasiune din multe motive si cu exceptia Starcraft 2 si acum Diablo 3 nu am jucat nimic de la ei. Ce nu imi place este sa vad oameni care arunca cu opinia fara sa fi incercat, doar din stiri. Personal prefer sa joc un joc stricat pentru care ma chinui si care arunca cu porcarii in mine din toate directiile decat ceva usor.

Si ca ai adus vorba de ME3 ca ar fi superb. Nici o clipa nu teai gandit ca si ei ar putea sa fie la fel de vanatori dupa banii ca si Blizz? Adica de ce ar da un DLC cu cel mai important personaj chiar in ziua aparitiei daca nu ca sa scoata putin mai multi bani?
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#9
Hai sa luam pe rand :
1. 6 ore gameplay. Mai exact mi`a luat 6 ore si 23 de min cu barbaru`. Si daca vroiam un grindfest jucam o chinezarie de MMO.Celelalte dificultati mi se par cel putin inutile avand in vedere cat de praf este jocul.Pt mine nu exista.
2. Da , D3 arata penibil, Torchlight 2 in BETA spala pe jos cu el.NU are acelasi feel si aceeasi atmosfera ca restul joacelor din serie.Camera e imbecila , lipseste sentimentul de claustrofobie si hai sa zicem frica tipic jocurilor de gen.Poti vedea la 5 km distanta ce e in jurul tau.Grafic vb, jocul pute a WoW.Diablo nu e cartoonish...e dark, gorry and creepy.D3 e mai ceva ca FoxKids !
3. Simplu` nu inseamna si mai bun.Tocmai posibilitatea de a o da in bara era o chestie de apreciat la D2. Iar cum optiunea asta nu mai exista jocul e dumbed down si mai rau.Si asa e hack`n`slash....so a no brainer , dar D3 sare calul cu stil.
4. Cine joaca Diablo pt poveste ? Toti cei care sunt fani si nu pusti de 12 ani care sunt impresionati de 3 efecte si ceva sange.D1 are un story superb, D2 la fel.Iar modul in care era prezentata aceasta poveste era absolut genial.In D3 storyu` e cel putin grabit...aruncat parca doar de dragul de a fi un story intr`un grand grindfest.
5. 15% din tranzactiile in AH cu real cash intra in buzunaru` Blizz.Lumea arata cu degetul pt ca are de ce !
6. D3 nu e MMO ! Iar orice joc care are multyplayer online are singleplayer OFFLINE ! So yeah , i`m right again !

Daca ai citi inca o data postul meu a`i realiza ca nu vb de jocul in sine...care a fost bun per ansamblu , ci de finalul sau.Care da , a fost unul de exceptie.
Problema e ca adunam mere cu pere.ME3 , la fel ca restul jocurilor din serie a avut DLC si o sa mai aiba parte de DLC-uri si in viitor.Problema e ca NIMENI nu te obliga sa le cumperi.Nu esti fortat sa faci chestia asta daca nu vrei. Pe cand Blizz nu iti da nici o optiune.

Adaug la final ca am fost Blizz fanboy , avand toate jocurile scoase de ei , jucand D2 , SC si WoW online on za official shite.
Dar de la lansarea WoW WotLK Blizz a devenit o....tipa care sta la coltz de strada si presteaza ieftin.Tot ce fac e sa simplifice chestii deja simple ca sa atraga pustimea imbecila care e dispusa sa plateasca bani pt un shite.Nimic mai mult.R.I.P. Blizzard !
Iar daca vrei sa joci un hack`n`slash bun , incearca Path Of Exile.Adevaratul Diablo 3 !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Diablo 3 Reaper of Souls Dobby101 0 2.597 21-09-2014, 12:03 PM
Ultimul răspuns: Dobby101


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)