Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dezbatere anime

#1
Inuyasha vs. Yu Yu Hakusho...doua anime-uri care mie mi se par total diferite.Adica,intr-unul este vorba despre lupta unui semi-demon si a prietenilor sai cu demonii din Evul Mediu(parca asa era)in timp ce in celalalt este vorba despre salvarea lumii.Stiti voi...Yusuke si prietenii lui sunt personajele pozitive care incearca sa salveze lumea de spiritele rele din Lumea de Dincolo...yo cred ca nu au nimic in comnu.Dar aleg Yu Yu hakusho.

Next:Gravitation vs. Paradise Kiss
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Gravitation vs Paradise Kiss

Astea au ceva in comun: romantismul(nu ceva care il caut in animeurile vazute de mn >.< ) . Dar sunt in acelasi timp diferite: gravitation e shounen-ai (Suichi se indragosteste de Yuki si incepe o frumoasa poveste de dragoste) ,iar Paradise kiss e shojo (o fata intalneste baiatul de care in scurt tipm e indragosteste) .
uhm...daca ar fi sa aleg as alege Gravitation ca e shounen-ai si mai multe :-> si pentru ca Paradise Kiss decade simtitor cu grafica nu prea agreata de mine si actiunea inceaaaaaata...

Next: Loveless vs. Gravitation (nu am idei ,scz...)

#3
Nu prea am vazut Loveless...asa ca aleg Gravitation...nu mai am ce comenta.

Wolf`s rain vs. Inuyasha
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#4
hmmm... wolf's rain ...
Actiunea are loc intr-o perioadă post-apocaliptică în care lumea a fost devastată. Există o legendă în "Cartea Lunii" care spune că lupii sunt fiinte mistice care au venit din Paradis la începutul timpurilor si care se vor întoarce acolo la sfârsitul lumii. Întâim ei vor trebui să caute Fecioara din Flori, o fiinţă creată din esenta florilor lunii, care să-i ghideze înspre rai. Această legendă este însă aproape uitată deoarece se crede că lupii au fost vânati până la disparitie în urmă cu aproape 200 de ani. Însă nişte lupi au gasit o cale de a supravietui co-existând cu oamenii şi integrându-se în societate, având o înfăţişare umană iluzorie.

si inuyasha....

Inu-Yasha, jumatate demon, jumatate om, încearcă să pună stapânire pe giuvaerul Shikon (Giuvaierul celor patru suflete), ceea ce îi va permite să se transforme în demon deplin, dar este înfrânt de preoteasa Kikyo, pazitoarea giuvaerului,care era si iubita lui şi este ţintuit de un arbore cu o sageată vrajită.
Kikyo moare curând după aceea, şi cere să fie arsă împreună cu giuvaerul Shikon.
Peste veacuri, Kagome, o fată din vremea noastră, cade în putul templului Shinto apartinând familiei ei, şi astfel poate calatori în timp.
Ajunge tocmai în satul în care a avut loc tentativa de furt al giuvaerului, cu 50 de ani în urmă. Asemanarea fetei cu Kikyo nu-i scapă noii preotese Kaede, care ştie că este reîncarnarea surorii sale (de fapt nu stie).

avand in vedere asta... aleg inuyasha

acum o incercare grea21

Kyoro-Chan vs Parapa the rapper
4444

#5
Sincer...cand eram stresata sau nervoasa ma uitam la Kyoro-chan si ma calmam imediat.Parapa the rapper mi se pare mult prea copilaresc...si putin aiurea.Aleg Kyoro-chan.
Next:F-Zero vs. DICE
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
Hm...F-zero si DICE... Amandoua cam copilaroase ,daca aveam 10 ani imi placeau ^^ Cam greu sa aleg dintre ele ca sunt meccha ,iar eu sunt cam paralela cu genul asta... Cred ca as alege DICE ca imi place grafica .

Next: D-gray Man vs FullMetal Alchemist

#7
Ful MEtal Panic Alchemest
Este super aimeul este su lupte si este putzin haios dupa mine.
Naruto vs kaleido Star

#8
78 alegerea grea,ptr ca amandoua miau placut si imi plac nca,dar in fine,aleg
naruto,ptr ca la acest anime am trait emotii pe care la ks u leam trait.
next: micutele valeriene vs cainele cartof

#9
huh?Ah..pentru cateva secunde nu stiam la ce te referi21.Chestia aia de cinci minute.Pai sincer..Micutele Valeriene ma calca pe coada rau de tot.Niste fetite care se transforma in iepurasi si se lupta cu Banda Stresului(ok...sa nu va mirati de unde stiu asa multe...era inainte de Arc the Lad).Cainele-cartof...putin mai ok decat cel despre care tocmai am terminat de vorbit.E copilaros..dar nu stiu,pur si simplu ma amuza sa vad toate acele animale cu forme de fructe si legume(sa nu mai vorbesc de nume).E destul de simpatica.Alegerea mea?Cainele Cartof.
Next:Arc the Lad vs. Yu Yu Hakusho
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#10
aleg si normal YYH,ptr ca actiunea e mult mai interesanta decat ceea din celalalt anime.
cand iam auzit prima oara numele am crezut ca e vorba despre o carte 21
next: mirage of blaze vs paradisse kiss



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  dezbatere / nelamurire. Flash 1 2.466 21-10-2008, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)