Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Devil May Cry] Devil May Cry

#1
Nu m-am putut abtine sa nu deschid un topic despre acest anime.Am vazut doar un episod..si deja imi place super mult!Anime-ul nu incepe un cu op,cum eram obisnuiti ci cu cateva secvente cu Dante(ce baiat:X:X)in timp ce omoara un monstru.Mie acest anime mi-a creat o impresie destul de placuta si chiar daca in mor de oboseala,nu ma culc pana nu il vad!Ma enerveaza ca are doar 12 episoade20
Dante
[Imagine: grab30221.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Am vazut anime-ul inainte sa ma fi jucat vreunul din jocuri ... prima mea impresie a fost "pretty nice for an anime with demons & stuff" ... mai tarziu am jucat toate jocurile si am zis ca parca e prea awesome fata de anime ... am revazut anime-ul ca sa fiu sigur si am dedus ca anime-ul a fost facut ori cand producatorul era drogat ori cad era prea plictisit ...

Replicile lui Dante din anime sunt pur si simplu patetice si lipsite de intensitate fata de cele din jocuri . Lupta finala din anime este lame , precum si boss-ul ... si nici macar nu s-a transformat pentru lupta for God's sake >___< . Totusi , ma gandesc ca daca cumva producatorul ar fi treaz sau ar merge la dezintoxicare si s-ar gandii sa faca o continuare ( respectiv la DMC 4 ) in care sa apara si Nero ... poate nu ar mai da-o in bara la fel de tare ... doar se invata din greseli .

Ok , poate am exagerat putin , anime-ul nu este rau , grafica este chiar superba , dar cum a spus si Shin mai sus , daca ai jucat jocurile iti va lasa un gust amar ... pacat de renumele seriei ...
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#3
Indeed, someone should slap the shit out of the producer *make some more, assface >.>"
Desi sunt fan dmc, despre seria anime pot spune ca are multe lipsuri, dar in 12 episoade cat de mult poti cuprinde, after all... Deja totul era prea previzibil, take the mission, cuprinsul - a random thing - , si finalul, in care Dante venea si killarea demonul. Totusi, aia nu i-au presupus niciodata vreo rezistenta prea mare, no big threat, si l-a ultimul abia i-a dat sangele ? >.> Aw, come on.
Ideea cu Patty era bunicica, desi eu as fi preferat sa ramana cu Dante xD Lady avea vesnica replica "give me the money you owe me", in schimb de Trish chiar imi placea <3 oh well, it's never too late for more I guess >.>

#4
Adevarul e, daca ne gandim la faptul ca subiectul fuge de colo colo fara sa fie ceva concret, e destul de bine realizat [relativ]. Adica nu e o capodopera, dar are totusi ceva care mi/a placut: soundtrack/ul, episodul "Rock Queen" si melodiile au meritat sa fie vizionat. De la final asteptam ceva mai mult chiar daca stiam de la inceput ca nu va fi mare lucru, dar... totusi. La prima vizionare [recunosc, m/am tinut sa/l termin intr/o zi] a parut destul de interesant. A doua oara nu m/am mai uitat decat pana la episodul 6. Ala chiar mi/a placut. Nu o sa/l compar cu jocul pentru ca nu poate fi comparat [ironic daca ne gandim la titlu].
I'm just a demon inside a shell, though.


[Imagine: 1222733.gif]
Click here to feed me a !
[center][Imagine: mushishi-cool-pic33-3.jpg][/center]

#5
Tocmai am terminat de vazut si anime'ul " Devil May Cry ". Dupa parerea mea a fost un anime foarte interesant, grafica acestui anime mi-a placut foarte mult [ ma bucur ca mi-a venit si mie in sfarsit ideea de a ma uita la el ]. Fiecare episod era interesant in felul lui si bine inteles ca Dante se afla mereu in locul potrivit. Am fost placut surprinsa de acest personaj [ intai am fost ingrozita cand am vazut ca pierde atat de mult sange si inca mai e in viata ]. Pacat ca acest anime are doar 12 episoade desi finalul a fost destul de bun. Opening-ul mi-a placut foarte mult, melodia era geniala, as sta s-o asvult intruna.
Personaje preferate ~ Ca personaj masculin, Dante este preferatul meu - trata orice situatie cu calm, nu se arunca prea des cu capul inainte, statea sa analizeze situatia si deasemenea era un luptator foarte bun [ doar manca pizza si inghetata in fiecare zi xDD ]. Mi-a placut foarte mult si de Lady, era un personaj destul de interesant si era foarte norocoasa [ castiga mereu cand paria cu Dante ^.^''' ]. Un personaj care m-a enervat foarte mult in ultimele episoade a fost Patty care e un personaj foarte incapatanat [ inteleg ca nu l-a ascultat pe Dante... dar nici pe mama sa ]. Din cauza ei putea fi sfarsitul lumii [ Dante rezolva situatia xDD ]. Mi-a placut foarte mult acest anime, poate o sa-l revad peste cativa ani, momentan vreau sa citesc manga.
[center][Imagine: Untitled-1-24.png][/center]

#6
Dupa cum a spus si Majin (Shin), daca nu ai trecut toti dracii printr-o/un consola/PC (ma dispera sa joc pe PC, Playstationul ofera o sesiune de gaming mai putin enervanta in ceea ce priveste camera si miscarile) din cauza seriei DMC, atunci probabil ca o sa iti placa adaptarea anime, dar altfel o sa ti se para o scuza penibila de a mai stoarce niste bani din franciza.

L-am vazut pe tot si am fost oarecum dezamagita, foarte putine din storyline-ul original a fost adaptat in productia anime, ceea ce i-a redus considerabil din farmec. Dante e cuceritor si e o schimbare placuta ca personaj masculin care nu e chiar asa hermafrodit, intr-o mare de tanci efeminizati, desenati ca niste spaghete. In comparatie cu jocurile, la nivel vizual, nu e atat de badass.

Oricum o chestie care mi-a lipsit din jocuri pe parcursul vizionarii anime-ului. The awesome fucking music, man!

Una din seriile care chiar au dezamagit. Si ce m-a disperat foarte tare a fost lumina foarte redusa cam de prin majoritatea setting-urilor.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
Am jucat jocurile (mai putin 2-ul) si am vazut animeul. Cand am auzit ca vor sa faca un anime ma gandeam ca va fi ceva superb si distractiv. Dezamagirea a fost maxima cand in primu episod Dante (care in ficare joc lua o sabie prin piept in primele 10 minute) semiadopta o fetita mica. Si in continuare cat am vazut nu am simtit pic din pasiunea si sarcasmul oferit de jocuri. O dezamagire totala
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#8
Am vazut tot anime-ul , nu e cine stie ce cu el . Pana in ultimele 2 episoade nu este niciun storyline , asa ca au inceput unul in penultimul episod fiindca trebuiau sa inchida anime-ul oarecum 21 Anime-ul se bazeaza pe caracterul principal Dante , si cat de cool este el in batalia lui impotriva demonilor , el insusi fiind jumatate demon jumatate om . Bunicel oricum , scenele de actiune sunt magnifice , ii dau un 7/10 .

#9
Unborn, ca sa intelegi animeul trebuie sa fi jucat jocurile pentru ca storyline-ul original este cu mult mai evoluat in comparatie cu enumerarea unor batalii non-sens ale unui tip pe jumatate demon; Dante este cu mult mai mult decat o simpla corcitura dintre cele doua lumi care se intercaleaza. Dar ma rog, pentru nestiutori poate fi un fel de anime scurticel cu grafica misto si protagonist badass. Pentru cei care cunosc franciza este o dezamagire totala dupa asteptarile create de jocurile de dinaintea ecranizarii.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)