Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Devil May Cry

#1
Ok..oficial m-am indragostit de anime si vreau sa se intample acelasi lucru si cu jocul..pentru ca am auzit ca exista.Asa ca cine l-a jucat..este bine-venit sa lase aici un post despre parerea lui despre el!Ja Ne!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
pai ce pot zice ...jocurile au aparut inaintea animeului 4....la inceput pe ps2 apoi(finally) pe pc...dintre cele 3 jocuri nu am apucat sa joc decat "DMC3" anyway jocul este destul de bine realizat....are o grafica destul de buna...coloana sonora este pe masura....ce mai pot zice dupa ce termini jocul cu Dante ai posibilitatea sa il joci cu Vergil....o alta chestie care mi s-a parut super e faptul ca poti sa schimbi stilul de lupta in funcie de preferinte....de ex mie imi placea sa ma lupt mai mult cu sabia....etc.etc...

#3
Ooo, da. Un joc bun.
L-am jucat doar pe Devil May Cry 3: Dante's Awakening Special Edition, pe PC si i-am facut capatul. Am jucat putin - foarte putin - si pe PS.
Coloana sonora super buna, cel putin melodia de lupta - "Taste the Blood" - era prea tare ^^. Mi-a placut intr-atat de tare incat am cautat-o si pe net.
Un alt lucru calumea este ca poti lupta si cu arme de foc - Ebony & Ivory, Artemis si parca inca una, nu mai stiu exact care - , dar si cu arme ... medievale, ca sa zic asa - Rebellion, Agni & Rudra, Cerberus - si mai aveai si chitara ... am uitat cum se numea ...
Stiluri ... la fel, ai de unde alege.
Mie mi-a placut cel mai mult sa joc cu Agni & Rudra si Artemis, si sa am ca stil cel de inceput, si anume Trickster. Mi s-a parut cel mai folositor.

In orice caz, abia astept s-apara si Devil May Cry 4 pe PC ^^ Am vazut SS-uri si are o grafica ... awh ...

Later Edit
@Kyo: oho, da. Pe mine m-a scos din minti tipa - mai aveam putin si o terminam cand vine si-mi suge toata viata TT^TT A trebuit sa refac toata faza pana ajung la tipa de mai mult de 50 de ori T_T ... Fata de ailalti de la care ai luat Agni & Rudra - care cred c-au fost cei mai usor de-nvins oO - asta a fost mai rau decat ora de fizica 21

#4
devil may cry 4.... aveti prea multe asteptari din partea lui. intr'adevar are grafica frumoasa, dar nu atat de tare pe cat pare in filme. cel putin pe tube pot fi gasite toate filmele din joc. pe mine ma macina rau care este originea mainii lui nero, si cred ca o sa fac crima de om ca sa aflu.

facand referire la dmc 3...
stil preferat: clasicu si medievalu Swordmaster
arme preferate: rebelion // agni&rudra
pistoale preferate: clasicele Ebony & Ivory

per total, nota primita: 9.6.
justificari:
- Complexitate extrema
- storyline semnificativ. [to note: DMC 3, ca storyline este primul joc din serie, deoarece pune bazele povestii pt dmc 1, apoi dmc 2.] [also to note: dmc 4 se afla plasat intre dmc 1 si dmc 2 ca storyline]
- stilul de lupta foarte bun, arme cat de cat originale, devil triggeru, chestie utila.
- in ceea ce priveste camera, si controlul... ei bine, in elementele astea doua zace acel 0.4 care lipseste ca jocul sa fie de nota 10. foarte haotic, ajung sa ma misc greu pt ca nu imi mai vad persoanjul. si cum controlul tine strans de camera... evident ca este destul de greu pana ajungi la momentul in care sa te obisnuiesti cu camera mode-urile jocului.

LE: ca sa completez:

@Repo: daca joci ca obsedatu [cunosc un caz...], adica extrem de mult, o sa ajungi in stadiul in care vei putea debloca si costumul lui Sparda, si va vei putea sa si joci cu el Smile
si intr'adevar, soundtrack-ul este senzational, chiar am reusit sa il descarc pe tot, si inca mai pastrez cateva pe hard. dar, normal, cea mai rasarita mi se pare Devils Never Cry.

@aikad, chitara era Nevan, pot zice ca tipa a fost un boss pe masura.... numa eu stiu cat am bubuit laptopu ala ca ma sugea cand mai avea putzina viata :lol: .
You Must Unite What Has Been Set Asunder
[Imagine: dragonsig1.jpg?t=1207048748]

#5
Devil May Cry 3 mi se pare cel mai tare joc de actiune. (4 inca nu l-am jucat deci nu comentez) Povestea e buna, personajele bine gandite, ce sa mai, Capcom fac cele mai tari jocuri.

Cat despre anime... e lame, cel putin mie nu mi-a placut. De ce? Va explic :

In joc, Dante e un tip energic care se distreaza mereu omorand demoni. In anime, Dante pare plictisit de tot ceea ce face. In joc are inaltimea unui om normal, in anime are peste 2 metri. In joc e povestea originala, in anime e o poveste inventata si au mai bagat si personaje care n-au fost niciodata mentionate sau aparute in joc...

De asta nu prea mi-a placut anime-ul.

Revenind la joc. Cel mai mult mi-a placut sa joc cu Rebellion si Agni and Rudra pe stilul Trickster. La Vergil Yamato si Beowulf.

Cel mai enervant boss mi se pare, radeti sau nu, Cerberus. De ce? E abia la inceputul jocului si pana la el nu inveti cine stie ce tehnici intr-un anumit stil... De asta mi se pare greu.
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#6
SKiT...Din moment ce ai jucat numai Devil May Cry 3, unde Dante era in perioada lui adolescenta daca pot sa zic asa, desi are cam in jur de vreo 20-23 de in DMC 3, e si normal sa ti se para complet diferita atitudinea lui din joc, fata de cea din anime...in Devil May Cry 1 si 2...are cam aceeasi atitudine ca si in anime...si e si mai in varsta bineinteles...cam peste 30 de ani. Ca sa nu mai mentionez faptul ca in DMC 3 ii "moare" si fratele, Vergil, care se presupune a fi cauza pentru care nu mai este el asa energic cum ai zis tu in DMC 1 si DMC 2...De ce am pus moare in ghilimele? Pai, Vergil moare cu adevarat in DMC 1, tot de mana lui Dante...dar era sub controlul lui Mundus(boss-ul de care zice Vergil ca are de gand sa-l infrunte la sfarsitul DMC 3, dupa ce il infrange Dante, ...dar bineinteles...esuaeaza, iar Mundus il "transforma" intr-un minion de-al lui..) .

Fiind un mare fan Devil May Cry, mie mi-a placut anime-ul, chiar daca storyline-ul n-are nicio legatura cu anime-ul...Dante, tot Dante ramane.

Punct

#7
Nu mai are rost sa mai comenetez ceva doar . Doar, ordinea cronologica , devil may cry nu urmeaza ordinea din joc , dmc1 ,2 ,3 ,4 . In ordine cronologica:dmc3----dmc1-----dmc4------dmc4. Din pacate nu prea pot spune nimic de dmc 1 , nu l-am jucat. 2 mi sa pare cel mai reusit dintre toate , 4 dragut , dar nu a fost chiat in stilul dmc (probabil credeti ca acela este stilul dar jucati 2 si o sa vadedti despre ce vorbesc ) . 33 a fost destul de reusit, doar ca nu ai un story line cand joci cu vergil, sunt aceleasi nivele si boss monsters.

#8
Am jucat 1, 3 si 4. 3 este favoritul meu de departe. Comedia in acesta este superba si doar a doua jumatate din 4 se compara la gameplay cu aceasta capodopera. Ma gandesc sa imi cumpar din nou colectia in HD pentru ps3, dar astept sa se mai ieftineasca.

As vrea sa atrag atentia la remakeul seriei. Nu stiu ce sa zic despre noul Dante. Faptul ca e tanar ma face sa sper ca va semana cu 3-ul. Faptul ca e brunet si cu par scurt ma ingrijoreaza usor. Gameplayul pare bun deci il voi lua. Voi?
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)