Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Devil Beside You

#1
Devil Beside you,nu este J-Drama ci Taiwanese
Devil beside you este o poveste intre un "golan" si o fata...ei s-au cunoscut dintr-o greseala,dar aceasta greseala a fost foarte utila.
Ahmon,sau Jiang Meng(golanu) este renumit pentru seductiile sale si a fost numit de catre fete "Prince of seduction",acesta pare dur pe dinafara dar pe dinauntru...ma rog ca sa aflati mai multe vizioantil...
P.S.:Acesta drama a fost drama cea mai de succes a anilor 2006...
aici puteti viziona:
http://www.mysoju.com/devil-beside-you/

[Imagine: Devil_beside_you.jpg]

#2
Am vazut si eu aceasta drama acum vreo 10 luni Memoria asta Pot spune ca e preferatul meu . Am vazut o gramada de filme de genul acesta , dar Devil Besides You ramane si va ramane mereu preferatul meu Ahmon e atat de hot , doamne E atat de dragut , cred ca orice fata i-ar sari in brate . Imi place caracterul sau dur si lipsit de griji Plus ca e foarte amuzant cand o face pe Qi Yue sa se enerveze la culmea xD Qi Yue e foarte naiva si cam prostuta , dar se vede de la o posta ca il iubeste mult pe "inger" Cand am vazut episodul in care se afla ca cei doi vor deveni frati am sarit in sus de bucurie , deoarece aveau sa locuiasca in aceeasi casa , iar dragostea dintre cei doi devenea mai mult "in secret" xD Filmul are mii si mii de faze amuzante , in unele mi-au dat lacrimile de ras Finalul m-a impresionat cel mai mult , Ahmon pleaca in Italia , iar dupa un an se intoarce acasa . Va da-ti seama ca dupa un an dragostea dintre cei doi inca ramane vie Ce dragut ...

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#3
Devil beside you rocks! Imi place la nebunie aceasta drama, este o comedie pe cinste, dar in acelasi timp imi dau uneori lacrimile, deoarece unele parti sunt chiar triste si pline de romantism. Mi-a placut la nebunie povestea, este foarte draguta si interesanta. Chiar daca am mai intalnit genul acesta de poveste, Devil beside you a avut ceva in plus care m-a facut sa il urmaresc pana la capat. Toata admiratia mea, imi place foarte mult . Nu cred ca imi voi gasi vreodata adevaratele cuvinte de a-mi exprima sentimentele pentru aceasta drama . Este mai mult decat perfecta. Eu una chiar il recomand tuturor, absolut tuturor, deoarece povestea va emotiona pe toata lumea si chiar merita vazuta. Personajele sunt excelente, actorii au facut o treaba buna, iar regizorul, bravo lui . Chiar a capatat faima cu aceasta drama. Imi place foarte mult de Ahmon, arata atat de bine, chiar este foarte dragut. Inainte muream dupa aspectul sau fizic, dar acum m-am mai calmat=]] Joaca foarte bine, ii se potriveste rolul, nu gluma. Este mereu calm si are acea atitudine de "bad boy", chiar a dat-o peste cap pe Qi Yue ( kawaai name ) cu comportamentul lui. Cat despre Qi Yue, foarte tare tipa. Este foarte draguta, are un par superb, iar acei ochi sunt tare frumosi. Deasemenea are o voce minunata. Imi place cum canta mai ales melodia "Ai Mei" , mi-a ajuns intr-un fel la suflet,deoarece este foarte emotionanta, iar versurile sunt atat de dragute. Tipa este uneori foarte prostuta, dar este extrem de amuzanta. Au fost faze in care chiar m-a facut sa rad cu adevarat. Cei doi fac un cuplu foarte dragut, se potrivesc de minune.
Chiar nu am nimic de criticat, deoarece aceasta drama chiar a fost pe placul meu, una dintre dramele mele preferate cu niste actori deosebiti, si-au facut treaba foarte bine, iar munca lor a fost rasplatita cu o groaza de fani. Devil beside you chiar merita admiratia!
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Cred ca le voi ramane intotdeauna recunoscatoare celor doua colege ale mele care mi-au recomandat acest serial. La inceput, nu vroiam sa ma uit din lipsa de chef, dar dupa ce am inceput sa-l vizionez am devenit obsedata.
Mi-a placut foarte mult aceasta poveste de dragoste dintre fata timida si baiatul periculos, adorat de fete. Ahmon parea un tip foarte rece si dur, care putea face pe oricine sa sufere, dar faptul ca s-a indragostit de Qi Yue l-a schimbat mult, l-a facut mai bun, mai bland. Ea cred ca a devenit mai puternica dupa ce a petrecut timp alaturi de "fratele vitreg". La inceput era doar o copila timida, care nu stia cum sa-i marturiseasca baiatului pe care il placea ca are sentimente pt el, apoi s-a maturizat si ar fi fost in stare sa faca orice pt ca ea si Ahmon sa nu fie vreodata despartiti.
Un alt lucru care mi-a placut a fost cuplul Qing Zi - Yuan Yi. Desi o placea pe Qi Yue, Yuan Yi a reusit sa o uite si sa ajunga sa tina mai mult la Qing Zi. A luptat pt ea cu tatal ei, chiar fiind grav ranit intr-un duel.
Si cuplul Li Xiang - Yang Ping este dragut. Ea credea ca tine la Ahmon, pt ca acesta o proteja tot timpul. Uneori, se punea intentionat in pericol, doar pt ca el sa vina si sa o salveze. Apoi, Yang Ping i-a marturisit ce simte pt ea si cu timpul, Li Xiang s-a atasat de el.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#5
Doamne! Iubesc aceasta drama! Se poate vedea si la semnatura!21

Oricum,l'am vazut chiar saptamana trecuta si inca imi vine sa plang cand ma gandesc la el.
Imi place enorm distributia. Mike He joaca perfect rolul lui Ahmon,mai ales faza cu "devil smile" 24 iar cantareata Rainie Yang,care canta si melodia Ai Mei este absolut incantatoare atat ca si actrita cat si ca prezenta;sunt amuzante mai ales fazele cand ii trimitea Qi Yue poze cu ea (desi locuiau sub acelasi acoperis) si cand incerca sa'i faca manusile rosii lui Ahmon 24

Cel mai mult ce mi'a placut la Meidi este faptul ca dadea mereu celorlalti ciocalatelele alea mici..


Momentul meu preferat e atunci cand ,nu mai stiu exact motivul, el a dat sa'i traga si defapt a sarutat'o. Primul sarut xD dar am avut impresia ca avea degand s'o loveasca bine21
Aici: [Imagine: jtvxfr.gif]
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#6
Îmi place mult drama asta. O ador. Ahmon e superb.105 Şi Qi Yue este drăguţă rău. Şi Ahmon a fost primul băiat care a sărutat'o pe Qi Yue. Aii, s'a înfuriat Yuan Yi atunci.
Actorii şi'au jucat bine rolurile. Mike He, Rainie şi Kingone joacă foarte bine. Îmi place când Mike He are rol de bad boy. <3
This was.. LOL:

Qi Yue: Hey! Look away, I want to get dressed.
Ahmon: Then I'll close my eyes.
Qi Yue: No peeking.
Ahmon: Last night, I saw everything. No point covering up now.
Ahmon: Why is it... my sister didn't inherit her mother's good body ?
Ahmon: Last night, how many times did we do it ? Do you remember ?
Qi Yue: Nobody talks about this stuff.
Ahmon: And yesterday you kept saying, 'Ahmon, I love you.'
Qi Yue: I didn't! I wasn't talking!
Qi Yue: Though I was thinking it.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#7
Am citit şi manga ce mi-a plăcut foarte mult. Ambele au fost foarte interesante şi presărate aşa cu mici glumiţe, foarte comic a decurs filmul. Actorii au fost tare interesanţi mai ales ea ce la început a fost şi foarte timidă în my point of view. L-aş mai revedea, dar nu acum. Poate peste câţiva ani alături de copii mei xD
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)