Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Despre grafologie.

#1
M-am hotarat sa deschid acest topic deoarece sunt sincer interesata de niste pareri competente legate de arta descifrarii personalitatii in scrisc, si anume (putin impropriu spus, nu mai stiu sigur de ce) grafologia. E un subiect de care cred ca toti cei care au un scris de mana format ar putea fi interesati, si de obicei lumea nu are ceva impotriva, dar sunt curioasa daca sunt unele persoane care nu au incredere in aceasta arta profana. Este nu numai un subiect interesant, dar si o dezbatere cand vine vorba de lucruri precum putem cu adevarat sa vedem cat de sinceri suntem in bucla literei "o"? (si cred ca putem).

Cred ca toata lumea stie bazele, daca scrisul ti-o ia in sus esti optimist, daca ti-o ia in jos esti pesimist, daca scrii drept ai vointa, dar poti ajunge pana la rigiditate.

Daca sunteti interesati de subiect, sunt o gramada de articole pe net si cateva carti destul de bune (cel putin asa se aude). De exemplu acest articol este destul de dragut.
[Imagine: iK6og.jpg]

#2
Acest studiu se invata la drep si la academie... din cate stiu.

Am studiat asa ceva cand eram mai ''tanar'' si intra in categoria ocultism.. acum e o pseudo-stiinta si e folosita de mentalisti... si alti




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)