Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene !!

#1
Mdea -.-" nu am cine stie ce talent dar... sa zicem ca e acceptabil.
Acum sa va arat "capodopera" mea de azi.
Click
Mdea tipa e dintr-un anime. Dar nu mai stiu din care. Imi sta pe limba21
Dupa cum vedeti la mana stanga se observa o mica mare gresala. Am inercat sa fac mana identica cu cealalalta dar: FAIL!
[Imagine: tumblr_lo5abxicnP1qindnxo1_500.gif]

#2
@Casandra: trebuie să ai cel puţin 3 rânduri complete când postezi. Şi încearcă să dai un sfat, o critică, sau măcar o părere mai elaborată.

Aşa, referitor la desen. E cumva prima încercare? Nu ştiu, e prea...forţat, aproape pare copiat foaie/monitor. Mă rog, trecând peste asta, e drăguţ. Degetele de la mâini, defapt mâinile de la încheietură, în jos sunt...nu am cuvinte, dar nu ţi-au ieşit, oricum. *laughs*
Părul, de asemenea, de ce nu ai finisat puţin? adică, se cunoaşte cum ţi-a tremurat mâna la cârlionţul din vârful capului şi nu ar fi trebuit să fie aşa dificil de făcut. În rest, e ok, trecând peste faptul că şi al tine un sân e mai mic decât celălalt, dar văd că a devenit o modă. *laughs*

Spor la desen şi multă imaginaţie!

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#3
O i-au ÅŸi eu ca ÅŸi Ang..
Casandra: Ang. se referea la faptul ca tu să îţi editezi primul post, nu să postezi altul, căci tot spam se poate considera fiindcă nu ai maxim 3 rânduri.

ÃŽn fine, next time be careful dear. *Hug*
Acum legat de desem: pot spune că poziţia în care fata se află este foarte estremă şi elastică.
Dar ai greşeli mai ales la configuraţia bratelor, iar cel drept pare îndoit ciudat. O△O"

Urechea zici că este tăiată de parul ei.
Iar faţa e aşa şi aşa.
Parul, se vede că te-ai cam chinuit la el.
Trebuia să fie mult mai lin aranjat şi creonat.
Pare prea rigid să spun aşa.. şi nu cred că firul e aşa de gros şi rotund la capăt. Ar trebuit să fie mult mai asucuţit...

La sâni păi aşa văd că sunt rotunzi şi plăcuţi la privire. *laughs loud*
Im not perverted. >﹏<
Dar sincer rectific ce ai spus Ang..
Nu cred că mă înşel, dar la femei, desigur că doar la femei.
Sânul stâng este mai mic decât cel drept -> And it`true.
Åži la ea sincer mi se par ambii egali..

Sper să mai vi cu desene, unul mie nu-mi ajunge.
E cute !! *hug*

#4
Hello!
Hmm .. apreciez ca ai colorat desenul insa mai mult curaj! Relaxeaza-te cand desenezi, nu iti forta mana, mergi lin.

In legatura cu proportiile: mainile trebuiau un pic mai lungi, iar soldurile mi se par un pic cam mari X_X ... well copiata sau nu iti mai trebuie un pic de antrenament 3
Si daca poti.. incearca sa schimbi creioanele de colorat.. nu au o calitate tocmai buna, ti-as recomanda cele numite "Gioconda", din cate am incercat mi se par cele mai bune.. ma rog, parerea mea 10

Have fun with the next drawing!
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

#5
Casandra, dacă nu te pricepi să critici/să dai un sfat mai bine nu mai postezi. Ce faci tu acolo e spam şi crede-mă că ~Pufarina~Puff~ s-ar bucura mai degrabă pentru un post elaborat, în care să îi fie explicat cât mai amănunţit ce a greşit, ce i-a ieşit bine, ca să se poată perfecţiona.
@Ontopic - Aşa, ia frumos un creion şi o gumă şi încearca să refaci conturul tipei - o să vezi diferenţa. Haşura nu a ieşi tprea bine, încearcă să dai oarecare lumini şi umbre la părul tipei accentuând unde este nevoie cu creionul roz. Portocaliul acela de pe piele se vede urât, puteai să dai uşor cu degetul sau cu un fel de pensulă moale/şerveţel peste ca să fie totul uniform; sânul cu steaua galbenă pe el e desenat prost - după cum vezi, linia dusă de tine la mijloc pentru a contura "forma" sânului nu a ieşit prea bine - e dusă greşit şi îi dă o formă ciudată. Şoldurile sunt mult prea late în comparaţie cu partea de sus a fetei iar braţele sunt cam scurte.
Atât am avut de zis, aştept o oarecare evoluţie a ta.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)