Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene [marca o savarina ratacita]

#1
Ok deci ma fierbe talentu la foc mic si de nu vreau sa clocotesc. Am fost incurajata si persoana o sa aibe frigideru plin asta e sigur 19

http://a.imageshack.us/img837/2926/img0001ld.jpg
Nu stiu de ce am desenat-o? I-am dat-o unei prietee sa si-o puna ca avatar si m-am uitat mult la ea apoi Puff am desenat-o dar bine inteles tot cu ochii la original ^.^

http://a.imageshack.us/img839/2387/imgnj.jpg
Cautam un personaj anime pentru un fic si am dat peste ea. Mi-a placut si cand am a avut inspiratia sa desenez am facut-o si buf aceasta este poza ...

http://a.imageshack.us/img683/6617/imgpio.jpg
Cautam un personaj anime pentru un forum rpg si zbeng a aparut ea si am desenat-o.

Stau si ma gandesc acum de unde au aparut " Puff" , " buf" si " zbeng" prietena mea avea dreptate acadeaua aia ma urmareste ^.^ Nu mai mnacati acedele din Mall nu va fac bine 21))

Pai sper sa va placa si voi mai reveni cand imi vine chefu sa colerz ce desenate mai am cateva ^_^
Vrea macar o critica sau un com va rog frumos 108
Capu Chuuu'
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#2
Bunaa Alinaa 21 Ce mai faci? 15
Binee. Nu conteaza. O sa trecem direct la subiect 71
Primul desen. Puteai sa mai conturezi un pic marginile si liniile. Umbrele mai puteau fi accentuate un pic. Si vezi ca prima data cand te uiti ai impresia ca scaunul scranciobului sunt picioarele fetei. Incearca sa faci mai intai un desen cu creionul negru si apoi coloreazal. Ai sa vezi ca se intelege mai bine ce si cum . [ nu ma luati in seama. Nu prea stiu ce vorbesc. Eu doar imi dau cu parerea si spun ce stiu din proprie experienta ]. In rest. Scranciobul ti-a iesit bine 21 Si fusta la fel. 9.
Restul desenelor sunt bune [ desi vezi ca la ultimul ai picioarele cam strambe 9 ]. Imi place al 2-lea. Ai aceiasi greseala peste tot. Nu conturezi suficient si nu prea se observa ce si cum.
As vrea sa vad un desen facut in creion [ carbune ] de la tine 21.
In rest te descurci binisor, dar eu stiu ca poti mai mult.
Ne mai citim hug

#3
Here I am. : )
Dupa cum ti-am mai zis, o problema e ca sunt cam sterse, dar asta poate fi si de la scanner. Apoooi cred ca ar trebui sa faci mai multe umbre, desi mi se pare destul de greu sa faci umbrele cu creioane colorate... Cel putin mie imi e mai greu. Ai avut unele greseli de proportionare, dar eu vorbesc? : ]] Dar in ansamblu imi plac desenele, sunt dragute, merita sa continui. :3
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#4
Salut!
Asadar...nu stiu sincer cu ce fel de creioane colorezi...si ce tehnica ai, dar arata fain. Mai ales parul tipei din al treilea desen mi se pare foarte tare, in schimb....in primul desen culorile sunt cam sterse.
Incearca sa mai conturezi fetele pentru ca nu arata ok alaturi de hainele lor colorate...sau na...e parul ala negru [al treilea desen ] si colorat intens, iar fata abia ca se vede.

Oricum, arata bine...desi cred ca mai ai de exersat la anatomie. Spor!

gandac

#5
Bunăă am mai trecut și eu pe aici cu câteva desene. Doar desenate ^^ nu mai le colorez : )) Deși vor fi și două colorate .... voi spune înainte și după : )))

>>>ÃŽnainte<<<
>>>După<<<

>>>ÃŽnainte<<<
>>>După<<<

Doar atât pun în seara asta ... sper să vă placă și aștept să îmi spune-ți unde trebuie să mai lucrez, dacă se poate ^^

Capu'Chuu
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#6
oh hey

am dat intamplator peste desenele tale si m-am gandit sa-mi dau cu parerea. adica cam principala problema e calitatea pozelor, dar stai linistita, asta nu se leaga de desen deci nu am sa te bat la cap, mie mi-e indiferent. primele desene pot sa spun ca sunt niste incercari destul de reusite, mai ales c-am vazut ca le-ai si colorat. ai putin talent si merita sa-l lucrezi...numai ca, de exemplu primul desen, mi se pare cam sters. ar trebui sa apesi putin mai mult pe creion ca sa iasa mai bine in evidenta...a, si la haine, ar trebui sa lucrezi cu culorile la fel de mult ca la par, ca sa fie in echilibru. (adica tot asa, sa apesi mai tare si sa mai combini)

ma rog, acum sa spun ceva si de ultimele desene pe care lea-i postat. well, vad ca deocamdata nu ai mai desenat persoane. sincer arata destul de bine, mai ales la primul unde imi place mult cum ai colorat. si inimiora e draguta, simpla, doar ca tulpina trandafirului nu prea imi palce, in primul rand pentru ca frunzele de trandafir arata putin diferit, iar in al doielea rand mi-ar fi placut sa o faci mai imbarligata pe inima. in orice caz, e bine.

astept mai multe desene

^^
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)