Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene

#1
Nu pun si desenul pentru concurs10 punct 421

Desen1
Desen2
Desen3
Desen4
Desen5
Desen6

4 Astept parerii
------------------------------------------------------------
||||||| Whatever you say, I'm still taking your cake.||||||||||
------------------------------------------------------------
If we catch Kira, he is evil. If he rules the world, he is justice.|
------------------------------------------------------------

#2
Ello.
Bun, am observat ca desenele tale sunt mai mult cu forme stilizate si geometrizate, ceea ce e de apreciat. Ai o linie frumoasa, spun eu. Valoratia e frumusica, dar mai trebuie lucrata. Ok, astea-s partile pozitive.
Dar, desi sunt stilizate desenele cred ca trebuie sa le acorzi putin mai multa atentie spre eemplul la 4, nu ma prind daca e un ceainic sau sunt mai multe obiecte adunate la olalta.
Apoi, acea clepsidra, da, e bine conturata, dar nu are ax si se vede in cadere, iar piciorusele dintre cele doua capete, cel putin cel din fata, pare cam in valuri saracul.
Tie, din ce am vazut, iti lipseste precizia. Incearca sa pui axul paginii, sa o paginezi si dupa sa pui axul obiectelor, stilizat, geometrizat, au nevoie de ax pentru a sta in picioare si de-o forma putin mai clara, nu doar de umbre.

App, in mod normal as spune ca scrisul strica mult lucrurarile, dar la tine se imbina perfect, totusi incearca sa redai totul doar din elemente de desen si incearca sa renunti la scris, pentru ca nu tot timpul da bine.

Inca ceva, la 6, copacii, acolo unde se imbina precizia cu liberatea liniei tu ai facut lucrul etrem de rigid, linile parca-s inghetate, desi ideea peisajului e frumoasa.


Oricum, imi plac desenele, dar trebuie lucrate si retusate putin mai mult.
Pace.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)