Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care desen il alegi?
Artist
71.43%
5 71.43%
Jyy
28.57%
2 28.57%
Total 7 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Desen: Artist VS Jyy

#1
Buna tuturor. Eu sunt Artist. Puteti sa imi spuneti si Angela, daca doriti.
M-am hotarat sa fac impreuna cu Jyy un duel. Ea m-a provocat si am acceptat.

Lucrarile for trebui date de azi 4 sept. 2010 pana pe 6 sep. 2010.
Noi nu avem dreptul sa votam, doar voi.
Va rog sa nu votatii asa:
Citat:Votez cu Y :X:X:XX:X:X: pupicpupicpupic ca mi'a placut
Voturile sa fie scrise normal nu cu exces de emoticoane. Smile Va exprimati opinia si sa nu va certati va rog! ^^

Exemplu de votare: Votez pentru Aritist/Jyy deoarece...

Daca eu si Jyy vom trimite azi sau maine desenele, voi puteti sa incepeti mai devreme sa votati. Veti fi anuntati de Jyy aici.

Tema acestui duel este: Fata
* detalii: haine, etc, sa fie originale si nu copiate. Un Oc. Original Caracther. Un personaj inventat de noi. Indiferent de tema. Numai sa fie fata 3

noi trebuie sa desenam cate 1 desen original nu copiat.


Stilul: Digital.

Abia astept sa vedem cine v-a castiga! 3

Votarea va avea loc: 5 septembrie-7 septembrie ora 12:00

Artist: 3 voturi
Jyy: 2 vot

Catigatoarea este: Artist

#2
Ma bucur ca ai acceptat artist.

Va fi facut ca desen un corp intreg. nu doar fata.
Se accepta sa lucram in proggramele: Paint Tool sai sau Photoshop.

Eu astazi trimit desenul, chiar aici.

Puteti sa votati de azi, maine. Cum doriti. ^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
Am uitat sa mentionez : Culoarea pe care trebuie sa o aiba desenul neaparat este Verde. Poate fi combinat si cu alte culori 3

Eu l-am terminat. :
( Facut in PAint Tool Sai )

http://i811.photobucket.com/albums/zz40/...Artist.png
sper sa va placa catushi de putintel 3 o sa adaug un Pool cu numele meu si a lui Jyy

#4
Artist, nice desen... In Sai, no? ok frumos

L-am terminat si eu astazi 3

http://i988.photobucket.com/albums/af7/z...laduel.jpg

Este in Photoshop facut.

Va rog sa incepeti sa votati!
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#5
Cand am vazut ca stilul e digital si ca personajul este original mi-am zis ca trebuie sa revin pe aici... So here I am. Si singurul lucru pe care il pot spune este ca... I'm impressed.

Artist, voi incepe cu tine. Ce mi-a atras cel mai tare atentia la desenul tau sunt umbrele si felul in care sunt gradate, asa, dupa nuanta - mai ales la picioare, lulz. De anatomie nu am ce comenta, nu sunt eu cea in masura sa faca asta. Detaliile sunt foarte tari; am dat zoom pe chipul ei; ochii, nasul, gura, umbrele (sunt obsedata, stiu; pun foarte mult accent pe umbre) sunt geniale. Congrats.

Jyy, desenul tau este, cel putin... Diferit. E adorabil - desi, daca nu as fi vazut ca trebuie desenata o "fata", eu mi-as fi imaginat personajul tau un baiat. Dar tot adorabila este. Ai un stil original - nu am mai prea vazut, pana acum, felul asta de a colora pe forumurile romanesti. Imi place mult vestimentatia - irish much? Apoi ar fi faptul ca are o soseta mai lunga si una mai scurta; nonconformism. Nu am putut sa nu observ asta.

Oricum, amandoua sunteti talentate si ar trebui sa fiti mandre de asta. Totusi, votul meu merge catre Artist, pentru ca... Na, e mai pe gustul meu. E prima oara cand spun asta la un duel, dar... Congrats! To both of you.
[Imagine: trexwalkn.gif]

#6
Buna!

Votez pentru Artist deoarece a desenat foarte frumos si a colorat.

Si desenul lui Jyy este super adorabil! <3 Dar artist a desenat mai cu migala.
Si desenul lui Jyy mi'a atras mult atentia. Este foarte frumos.

Dar votul meu merge catre Artist.

Paradox, sunt deacord cu tine.

#7
Nu mai postaţi de o mie de ori să mulţumiţi pentru păreri. E DUEL, se votează. Vrei să mulţumeşti pentru un vot? Există PM, Messenger, Skype, Shout ş.a.m.d!

Revenind.

ÃŽmi plac ambele, sunt simpatice.

Artist.
E tare drăguţ şi colorat. Cred că ai lucrat destul de mult la el, se vede că ai făcut multe chestii pe acolo, I can see it, I can see the details. Însă, cum văd şi toate detaliile acestea drăguţe văd şi defectele. Don't blame me. Blame my ego. În orice caz, picioarele nu-mi plac de nicio culoare. La prima vedere nu se observă nici un defect dar când te uiţi mai atent observi câte o chestie , două sau poate mai multe pe aoclo. La umbre, la linii, la formă. Ăia în dungi sunt ciorapi? * laughs * în orice caz, sunt faini, dar ai şi acolo greşit puţintel 39 La aripi sau ce sunt alea în spate... Ah nu ar trebui să fie patru părţi? Cred că ori ai omis-o pe a patra ori nu ai desenat ca lumea, îndeajuns de bine, că nu se cunoaşte prea ok. Mi se pare că ai ratat câteva punctuleţe şi la păr. E muncită, trebuie să recunosc, pare foarte muncită, arată bine, e colorată dar are şi defecte, nu prea vizibile la prima aruncare a ochiului dar în detaliu... Nu ai cum să nu le ratezi.

Jyy.
Simpatică. Verde. Dar prea bright, I mean, i-ai dat prea multă strălucire, ca să zic aşa, iese prea mult în evidenţă, parcă are sclipici personajul, pe bune. Şi ăsta nu e neapărat un lucru bun, să ştii. Umbrele îmi par cam forţate, mânuşa dreaptă greşită total, are şi o parte pe la picioare desenată destul de eronat, nu se vede aşa bine, lawl. But, aşa ca personaj este frumos cum l-ai colorat, interesant, intens ( poate prea intens în anumite cazuri ).
Am văzut că şi tu ai dat-o în bară la picioare, dar nu aşa rău. Îmi place cum ai desenat încălţămintea şi pălăria. Huh, acolo la haine, e cam greşit... În fine. Desenul nu e rău, din destul de multe puncte de vedere, dar ai şi tu greşelile tale. Dacă ai fi făcut personajul mai puţin bright, să nu fie atât de luminat, crede-mă că mi-ar fi plăcut la nebunie. Dar aşa, îi cam strică, tocmai - o să ţi se pară absurd, " strălucirea". I-o strică. Are prea multă luminozitate.

Votez cu Jyy.
Lucrarea ta, Artist, e mai reuşită. Dar nu e pe gustul meu, acum după ce am intrat aşa mult în detalii, nu mă mai atrage la fel de mult cum o făcea la început. A lui Jyy nu este atât de splendid lucrată, deşi amândouă vă descurcaţi admirabil, adică... aveţi mână. Dar Jyy mi-a captat mai mult atenţia cu personajul ei.

#8
Jyy
  • Interesantă lucrare, ca ÅŸi aspect, arată bine.
  • Ai respectat proporÅ£iile cât de cât, deÅŸi mâna dreaptă care este
    poziţionată peste piciorul ridicat este cam lungă.

Artist
  • M-a atras în mod special chipul personajului, în mod ciudat, sonceră să fiu
  • Piciorul drept e mai gros decât celălalt.

Vot: Artist

#9
Am vazut duelul si am zis sa-mi bag si eu nasul pe aici si sa-mi dau cu parerea:

Artist: Un desen reusit de-a dreptul cu multe detalii la care sa fi atent si pe care sa le apreciezi, personajul este foarte unic atat prn imbracaminte cat si prin detaliile de pe fundal. Mi-au placut in special liliecii si ceasul din mana fetei.

Jyy: Lucrarea ta mi-a adus un zambet pe fata, sincera sa fu am avut o surpriza tare placuta cand am vazut-o, e draguta si aduce o nota de amuzament cu sine. Si tu ai desenat-o foarte bine, m-au atras in specal palaria si pozitia corpului.

In final votul meu merge la Jyy, pentru ca lucrarea ei mi-a adus zambetul pe buze. Oricum good job both of you hug
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#10
Multumesc de comentarii si voturi.
Maine se va sfarsi votarea, la ora 12:00/

Pana acum, Eu am 3 voturi si Jyy 2 voturi.

Multumim 3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ich. Vs Artist. Ich. 7 4.649 24-09-2010, 07:37 PM
Ultimul răspuns: Sibel.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)