Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Derzy & Jeffi`

#1
Participante: eu si Jeffi` :3.
Render: http://i.imgur.com/cw2p2.png.
Perioada de postare: o zi, doua.
Perioada de votare: de cand se posteaza pana pe 7-8 martie.
Lucrarile o sa fie postate de Jeffi`
[Imagine: Jun0xCa.png]

#2
Am revenit cu lucrarile. Asa, deci succes Derzy.

Numero uno:
[Imagine: QhWn1.jpg]

Second image:
[Imagine: t1wFv.png]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#3
Prima lucrare: m-am cam plictisit de siguri monocrome sau alb/negru pentru ca sunt cel mai usor de aranjat din punct de vedere cromatic. Gata un gmap si am rezolvat problema. Tonurile sunt totusi ok, as fi vrut sa observ o sursa de lumina mai puternica pentru a distinge cumva elementele mai mult, pare plata. Nu-mi place pozitionarea din cauza ca i-ai taiat capul, preferam sa nu vad picioarele, dar capul sa fie intreg. Imi place fundalul si ca te-ai jucat cu vectorii, sper totusi ca asta e si nu ai luat pur si simplu o textura. Nu-mi place ca ai adaugat textura aia cu scris, e o practica veche folosita de incepatori. Trebuia sa adaugi din vectori si deasupra renderului pentru un blending mai natural. Textul e pozitionat aiurea pentru ca efectele sunt acolo si pare prea plin. Partea cu "Satan" vine relativ bine, restul nu prea. Alt font eventual, sau alta culoare, alb/gri pe soft light, sau redus din opacitate, iese prea mult in evidenta. Un pic mai mult contrast nu ar fi stricat, dar fara sa modifici luminozitatea.

A doua lucrare: Pozitionare la fel defectuoasa, si tu i-ai taiat din cap si forma canvasului nu ma convinge deloc. De asemenea nu prea sunt urme de blending. Renderul nu se potriveste deloc cu fundalul, foarte foarte putin in materie de cromatica. Texturile alea grunge nu se potrivesc cu figurina aia anime si per total pare foarte putin lucrat. Pare simplu si totusi dezordonat si oarecum... murdar sa zicem. Nu ai sursa de lumina, flow sau oarecare urma de depth. Este plat si borderul este prea gros. Daca inlaturai textul era mai bine, arata groaznic. Culoare prea contrastanta si este doar putin inclinat, dublura aia arata terbil si mai bine fara.

Votez prima lucrare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
Cum perioada de votare a expirat deja, am sa inchis threadul.
Castigatoare este lucrarea cu NR. 1, care apartine Dariei.
Felicitari! - T.C.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)