Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Demonul gheti

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, cu exceptia celor create de mine, si nu fac profit de pe urma acestor personaje/ intamplari.

Capitolul 1: Noi inceputuri

Astazi este prima mea zi de scoala nu prea ma incanta idee de a merge la o scoala noua total diferita de cea cu care ma obijnuisem.
Eram cufundata intr-un somn adanc, cand de odata aud telefonu cum suna, incerc sa il ignor crezand ca este ceasul dar tot suna intruna asa ca raspund cu o voce nervoasa.
-Alllooo, si de odata aud vocea celei mai bune prietene care striga la mine.
-Tu realizezi cat este ceasul !!!!!! Imi tipa in ureche Myra.Grabestete ca vei intarzia la ore , cum aud aceste cuvinte sar repede din pat si ma uit la ceas era 8:00. Nici nu apuca sa supuna ce avea de spus ca am ichis repede si in graba incerc sa ma imbrac dar nu gasesc nimic in vraistea din camera mea care arata ca dupa al doilea razboi mondial.
Gasec o pereche de pantaloni pe scaun si un tricou in baie. In 5 min eram gata de plecare, incui usa dar am vaga senzatie ca am uitat ceva, dar ce mai conta cand era prima zi de scoala la un liceu nou.
In drum spre academie imi treceau o mie de ganduri prin minte( cum vor fi noi mei colegi, voi fi singura ciudata din clasa, oare sunt baieti frumosi, etc.). Dupa 20 de min ajung la academie, ma opresc in fata usi si imi asez parul ciufulit negru ca abanosu si incerc sa imi fac curaj sa intru in clasa. Nici nu apuc sa dechid usa ca ma trezesc izbita la pamant de un tip blond care se pare ca fugea de cineva, dar imediat dupa aparu o fata cu parula roz si ochi verzi.
-Imi cer scuze pentru Naruto, uneori este cam badaran spuse ea lovindu'l in cap.Tu trebuie sa fii noua noastra colga, Eu ma numesc Sakura.
-Eu ma numesc Myoko, incantata dee cunostinta dar abia daca intelese ceva din cuvintele mele dar ce mai conta oricu aparuse senseiul.
-Buna ziua elevi spuse el impingandu-ma de la spate, se pare ca astazi avem o colega noua.Ea este Myoko Higurashi si este din Romania.Dupa ce ma prezenta celorlalti ma indrept spre banca, aveam de ales sa stau in banca cu un tip cu parul roscat sau singura, ei bine am ales sa stau singura. Ca de obicei eu stau in spate si ii analizez pe ceilalti.Se pare ca Sakura si cu inca o fata cu parul blond sunt in conflict pe un tip pe nume Sasuke, bineinteles ca el nu le baga in seama.
Vine si pauza, in clasa e galagie se pare ca toti au uitat ca mai sunt si eu pe acolo, ca de obicei Naruto face multa zarva si scandal, cum stateam eu si ma uitam pe fereastra de odata vad ca se apropie cineva de mine, era fata blonda care e prietena cu Sakura.
-Buna eu sunt Ino, daca nu te deranjeaza vrei sa mergi cu mine si Sakura sa iti aratam orasul dupa ore, spuse ea zambindu'mi.
-Sigur,spun eu cu jumatate de gura, oricum nu avem ce face singura acasa si in plus ca trebuia sa cunosc imprejurimile.
-Bine atunci ne vedem dupa ore si pleca grabita spre Sakura.
Intre timp incepu ora si trebuiau facute echipele, ca de obicei eu ramaneam ultima.
-Echipa 7 va fi compusa din Uzumaki Naruto, Sakura Haruno,Sasuke Uchiha si Myoko Higurashi.Spuse Iruka sensei, si senseiul vostru va fi Hatake Kakashi.
Of nu pot sa cred ca sunt in echipa cu Naruto sper sa nu ies in evidenta, bine macar ca nu sunt singura fata din echipa si despre tipul acela cu parul negru nu stiu nimic despre el.
-Echipa 7 se va intalni maine de dimineata langa terenul de antrenament cu senseiul. Acum sunteti liberi spuse Iruka in timp ce iesi din clasa. Dpa ce toata clasa pleca ies si eu, dar se pare ca eram asteptata de cele doua colege Sakura si Ino.
-Haide Myoko , spuse Sakura tragandu'ma da mana dupa ea, cradeam ca nu o sa mai iesi din clasa ,spuse ea zambind la mine.
-Sumimasen uitase'm de asta, spuse'm eu rosinduma la fata.
-Oau Myoko nu trebuie sa te scuzi spuse Ino zambind, deci haideti sa mergem sa'ti aratam satul spuse ele traganduma de mana.Deci aici este muntele celor care sunt si au fost hokage.
-Kawaii, am spus eu uitanduma la fatele sculptate pe munte, al patrulea hokage semana cu Naruto, sunt cumva rude, spusesem eu uitanduma la Sakura.
-Da nu am observat asta pana acum, spuse Sakura mirata.Dupa ce mia'u prezentata satul fetele au fost de acord ca maine dupa misiune sa megem toate 3 la un film. Astea fiind spuse ne indreptam fiecare la casele lor.Eu fiind singura acasa (mama a murit la nastere iar tatal meu a fost ucis in misiune cand eu aveam 6 ani si am fost crescuta de varul acestuia)incerc sa ezit sa ma intorc la casa care parea parasita si ma plimb putin mai mult prin oras fara sa realizez ca cineva ma urmarea.Dupa ce am parcurs 10 nim de mers am auzit niste sunete din spate dar nu puteam face nimic pentru ca atunci realizazem ca ceea ce uitasem acasa era katana mea si nu avem nimic cu ce sa ma apar, incer sa il pacalesc cu clonele dar nu merge asa ca il atac direct, era intuneric si nu am vazut cine era dar auzisem o voce care mi se parea cunoscuta.
-Staiiiiii nu mai da!!!!!, spuse Naruto incercand sa se fereasca de laoviturile mele care pareau ca nu se mai termina.
-Naruto?! dar ce faci tu aici spun eu speriata, esti bine sper ca nu te'am ranit spusesem eu ajutandul sa se ridice .
-Eu doar vroiam sa te intreb ce ai vorbit cu Sakura mai de vreme spuse Naruto scarpinunduse in cap.
-Ceeeee doar pentru asta ma'i urmarit spun eu rastinduma la el, uita nu vei afla nimic de la mine ,si plec fara macar sa ii spun ceva.In sfarsit ajunsesem acasa dar nu ma putea'm bucura. Imi arunc hainele pe pat si merg sa fac un dus, si parca rupta de lume apa rece care curge imi trezeste amintiri care pareau pierdute pentru eternitate. Chipul tatalui meu apare inaintea ochilor si parca ii aud vocea spunandumi " Nu mai plange Myoko, voi fii aici cu tine mereu", aceste cuvinte lea'm auzit ultima data chiar inainte ca el sa plece in misiune aparand satul.

Have fun!!
[Imagine: FirmaRoad1.jpg]

#2
Oke.Am trecut si eu pe aici. In primul rand ideea nu mi se pare originala. Am vazut aceasta idee de m'am saturat de ea. In fine sper ca in urmatoarele capitole sa aduci ceva nou. Descrierea...lipseste doar putin era pe la inceput in rest nimic. Dialogul este mult si sec iar actiunea foarte grabita din cauza lipsei descrierii. AI grija cu semnele de punctuatie. Pui virgula in loc de punct si cand trebuie sa pui virgula nu pui. De cratima ai auzit? In fine. Cand spui cate minute a trecut exemplu : 5 minute nu zici ,,5 min" ci ,,cinci minute" cifrele le scrii cu litere si ,,minute" neprescurtat. Cand un personaj tipa, nu pune nu stiu cati de ,,i" ci doar scrie cuvantu simplu si descrii modul in care l'a zis. In rest nimic si astept next.
[Imagine: EnvYQ.png]

#3
Sper ca nu te superi pe mine dar nu sunt genul care sa comenteze o lucrare, asa faceam inainte in zilele ploioase cand ma certam cu cineva si imi descarcam nervi pe alti. Sa sti ca esti norocoasa, nu ai vrea sa intru cu adevarat in vorba mea, sau mai bine spus scris. Nu de alta dar nu multe persoane spun ca eu scriu cumsecade, dar asta rareori. Imi place ficul dar este comun.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.113 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.578 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  Demonul din fiecare Myiu 2 2.387 19-08-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Cand demonul prinde aripi Irukandji 13 9.534 19-10-2009, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Baunne
  Noptii din infern - Iubind demonul love_anime 30 14.410 26-07-2009, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Yoko


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)