Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Decizia lui Sasuke

#21
Cred ca decizia lui a fost corecta..cu toate ca el pleaca la Orochimaru[the bad guy] si nu il condamn deloc..Cand ai parte de vizionarea uciderii parintilor tai ..nu cred ca mai gandesti logic..sau eu stiu cu mila/blandete..despre asasin..
Daca Sasuke ramanea in Konoha nu cred ca devenea mai puternic decat Naruto si probabil ar fi fost si mai frustrat ..
Oricum dupa ce il ucide pe Orochimaru[ asa credea el ] se va lupta si cu Itachi si va afla ca fratele sau este nevinovat..WTF?? soc ¬_¬ ..ca batranii satului l;au obligat sa;i ucida clanul.
Si uite ca daca ar fi ramas in Konoha nu ar fi aflat asta si l;ar fi urat in continuare pe Itachi..l;ar fi ucis si gata..adevarul fiind luat cu el..si ar sluji satul pt inca multi ani inainte..
Totul s;a intamplat..decizia, plecarea, doar ca el sa afle in cele din urma adevarul despre fratele lui ..hazardul si;a facut aparitia..15

#22
Eu cred ca Sasuke s-a dus din razbunare pentru Itachi cu Orochimaru,ca sa fie mai puternic.victorie
Dar oricum Itachi 71planuise de mai tarziu sa fie omorat de Sasuke si sa ii deie lui Sasuke toate pueriile sale,fiindca Itachi oricum nu mai avea de trait mult ca avea o boala fatala si se mentinea in viata cu medicamente asa ca zic ca Itachi a murit ca un erou.105
Si ca Sasuke dupa ce afla adevarul e prea tarziu,dar am auzit ca Itachi va invia ca asa a spus undeva producator animeului Naruto.:pls: :001_tt1: 5


:bye:

Pai il ador pe Itachi(tigrutul meu) :001_tt1: si pe prietena mea(batmanul meu):thumbup1:
Si pe cei care sunt fani naruto ii salut cu drag:bv:bye
(Prieteni dragi)

#23
Daca n-ar mai fi plecat, nu se mai bateau, nu il mai urmarea, nu il mai omora pe Itachi, nu se mai intamplau atatea. Insa daca ar fi ramas, ar fi fost mult mai bine. In primu' rand el a plecat pentru putere. De ce? Fiindca Naru-sama a facut o gaura mai badass cu Rasengan decat Chidori-ul lui. Si fiindca a considerat ca Orochimaru e cine stie ce sursa de forta interminabila. SI pentru ca avea nevoie de eterna "razbunare". Cum ar zice cineva: "Si ce face Sasuke dupa ce il omoara pe Itachi? Ca isi pierde scopul vietii..." Pai vrea sa distruga Konoha, pentru ca a aflat ca de fapt frati-su era cel mai misto big bro ever. Ma rog. In ciuda plansului excesiv al lui Naru-sama, al tipetelor stupide ale Suckerei( scuze fanelor si fanilor), a sfaturilor lui Kakashi, Bakasuke a facut ce a vrut muschiu' lui. Adica ceva corect dupa mine. Plus ca si-a facut echipa aia bengoasa^^
Cred ca singurul mod in care se mai intoarce el in Konoha FARA sa vrea sa o distruga este daca e mort, lesinat, in genjutsu.
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#24
Sasuke a facut ceea ce a crezut ca era cea mai buna decizie in acel moment. A fost atras de partea raului, nu s-a indreptat in acea directie de unul singur, a avut nevoie doar de putina insistenta. Cu toate ca Naruto era prietenul lui in acel moment si a ajuns sa o agreeze pe Sakura si sa il respecte pe Kakashi, asta dupa ce a coborat de pe calul lui inalt, durerea ce a avut-o ascunsa, ce a crezut ca poate se va vindeca cu ajutorul lor a revenit la suprafata. I-a fost dat totul pe tava. Putere in plus, putere ce parea gratuita, altfel sansa de a se razbuna pe fratele sau. Totul s-a intamplat, pana la urma, cum a vrut Itachi. Faptul ca Sasuke a aflat adevarul nu a schimbat trecutul, a schimbat doar parerea lui despre fratele sau, ce a devenit acum eroul sau, eroul din umbra ce prin metode neortodoxe l-a impins catre foamea de a deveni mai bun. Sasuke a fost un pion, a fost jucat de Orochimaru, de Itachi, de sat, oricat de urat suna asta.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#25
Eu unul nu m-am mai uitat la Naruto de la episodul 180 si ceva din prima serie si nu prea mai sunt la curent cu toate detaliile, desi am mai citit ici colo pe net cateva spoilere, care sa ma puna in tema cu desfasurarea evenimentelor. Stiu doar ca pana la urma Itachi moare in timpul luptei sale cu Sasuke, insa nu inainte de a-i destainui fratelui sau motivele pentru care acesta a trebuit sa-si elimine propriul clan, fapt care pune actiunile sale intr-o cu totul alta lumina in ochii lui Sasuke.

Cu aceasta chestiune clarificata si revenind la momentul in care Sasuke a parasit Konoha pentru a-l urma pe Orochimaru, eu sunt de parere ca prin aceasta alegere acesta a dat dovada de pragmatism....omul si-a urmat interesul, pana la urma asta era visul sau de la bun inceput, sa devina mai puternic cu orice pret pentru a-l ucide pe Itachi. Dar pe de alta parte putem spune ca a fost si egoist si iresponsabil, ranind, atat la propriu cat si la figurat, multa lume in incercarea de a-si atinge telul cat mai repede cu putinta, persoane alaturi de care a luptat de aceeasi parte a baricadei, incluzandu-i pe Sakura si Naruto, cei mai buni prieteni ai sai, iar pentru asta este cat se poate de condamnat in ochii mei.

Sincer nu stiu cum va evolua seria de acum incolo, tot am auzit zvonuri cum ca Kishimoto vrea sa-l faca Hokage pe acesta la sfarsit, insa din punctul meu de vedere un astfel de deznodamant ar fi total halucinant si absurd. Acest personaj ar fi trebuit eliminat de mult din serie....nu este cu nimic mai prejos decat Orochimaru, numai ca acesta din urma macar avea si ceva inteligenta in a manipula pe altii fara sa isi murdareasca mainile, mai umbla si cu cate-un jutsu interzis sau cu vreun experiment ciudat de laborator, pe cand Sasuke e numai forta bruta si atat, fiind personajul perfect pe care sa il trolezi, deoarece mereu stii ca va musca momeala 21. Sper totusi sa se razgandeasca, nimic din ce s-a intamplat pana acum nu justifica un astfel de sfarsit.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)