Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Death Game

#1
Fan-fic Horror by
<3 Bad Bunny
<3 Lolli
<3 Zolli a.k.a. Zollitha

Um...Enjoy!

Track 1

Londra, anul 1456

-Tsk�spuse femeia care alerga speriata pe stradutele intortochiate ale orasului. Aceasta se ori de cateva ori gafaind, dar alerga mai departe, teama putand fi citita pe chipul ei.
-Grabiti-va!!! Se auzeau voci de oameni in spatele ei. Nu o lasati sa scape!
Femeia alerga cat o tinura puterile pana ajunse undeva langa o casuta de la periferia orasului. Intra in casa. Vocile erau tot mai rasunatoare. Usa se zgudui de cateva ori apoi se rupse, lasand sa intre armata de oameni maniosi.
-Ucigasa! Mi-a omorat fiul! Spuse o femeie imbracata intr-o rochie cenusie. Satano!
-Diavol cu chip de om ce esti, cum ai putut sa-mi omori sotia? Izbucni un barbat.
Vocile erau tot mai puternice. Galagia deveni insuportabile.
-Liniste!! Spuse o femeie scunda imbracata cu o mantie purpurie.
-M�Mare Preoteasa? Se balbai unul din oameni. Va rog sa ne ier-
Dar preoteasa ii facu semn sa taca. Toata lumea amuti. Preoteasa scoase o carte si incepu sa rosteasca o incantatie. Pentru cateva momente a fost liniste deplina, apoi�
-Vrajitoare! Este momentul sa fi judecata! Spuse grav preoteasa.
Cateva persoane din multime, o prinsera pe vrajitoare de maini si de picioare. Preoteasa scoase un pumnal si spuse:
-Prin aceasta, il vom scoate pe Satana din aceasta femeie!
Pumnalul penetra pieptul femeie. Sangele se imprastia peste tot in camera. Pentru cateva momente, nimeni nu respira, apoi, incepu sa para ca si cand pacea ar fi fost restaurata.
-He�heh, spuse femeia zacand intr-o pozitie nefireasca pe jos, Sunteti o ceata de idioti! Credeti�credeti tot ce spune�batrana aia senila! Heh, o sa ma razbun! O sa ma razbun pentru ce mi-ati facut!!!
-Se pare ca n-a functionat, spuse Preoteasa. Luati-o!!
Astfel, Preoteasa facu un foc langa casa femeii si o lasara sa arda.
Timp de trei zile, toate persoanele care locuiau in apropiere de casa femeii, nu au putut adormi. Acestea sustineau ca se auzeau tipete infioratoare dinstre casa vrajitoarei.
Dupa trei zile acestea au incetat. Insa oamenii au inceput sa se imbolnaveasca. Sintomele nu mai fusesera intalnite pana acum, iar niciun doctor nu putea gasi vreun remediu. Boala, insa, parea a nu fi contagioasa.
Intr-o saptamana, peste un sfert din populatia Londrei, fu rapusa de aceasta boala.

Londra, anul 2009

-De ce stam atat de departe de centrul orasului? O intreba Ikki, mezina familiei pe mama ei.
-Nu e departe, plus ca e liniste si pace, sigur o sa-ti placa, raspunse mama ei zambind.
-Asta este, am ajuns, spuse tatal aratand catre o casuta veche. Agentul imobiliar spunea ca este forte veche, din Evul mediul chiar. Heh, cum pot mintii unii oameni.
-Evul mediu? Intreba Ikki in timp ce se uita curioasa la tatal ei. Ca in povesti? Cu printese si cavaleri?
-Cam asa ceva, spuse tatal ei si ii puse mana pe crestetul capului.
Ikki atunci o lua la fuga catre casa. Se uita in fiecare camera, cercetand fiecare coltisor, dar apoi se intoarse dezamagita.
-Ce e? N-ai gasit printesele? Spuse pe un ton glumet tatal ei. In beci ai cautat? Poate se ascund acolo.
Ikki incepu din nou sa zambeasca si fugi catre beci. Cum ajunse acolo, privirea I se opri asupra unei bucati de material pe jumatate ingropata in pamant.
-Poate e din rochia unei printese! Spuse in timp ce lua materialul. Dar e murdar, a-I zice ca e patat de sange. Pff, banuiesc ca esti trist, stand asa in intuneric�Stiu! O sa fac o papusa din tine!

[[End of Track 1]]


PS: Sunteti liberi sa spuneti cat de naspa e si cat de mult am gresit...si Btw, it's my second fic, ever!!
[center]✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖
☆☆[Imagine: Anime_IS_Art_by_StarDragon77.gif] ☆☆
Whould you die for Haruhi?
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
[Imagine: Anime_does_not_mean_close_mind_by_k.gif]
ÛžÛžSugar!ÛžÛž
[Imagine: bcopy.png]
[[Arigatoo, Nibles!]]
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Spread the æ„› !!!
[Imagine: chibi_2490.gif]
Chibi-tan!

[Imagine: 0d33969.png]
✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖☠✖✖
Teh Bunny
[/center]

#2
Am sa incep cu greselile:d...
ori -> opri
Grabiti-va!!! -> Grabiti-va! [e de ajuns unul singur;) ]
dinstre -> dinspre
Boala, insa -> Boala insa
privirea I se -> privirea i se
a-I -> a-i
________
Cam astea sunt greselile de tastare pe care le-am vazut eu.
Descrierea nu a fost chiar sufiecienta...trebuie sa descrii mult mai mult.
Trebuie sa mai lucrezi si la dialog:-"..
Ideea e interesanta, dar evidentiaz-o mai mult...apropo cam scurt capitolu`:>
Ai grabit actiunea, si mai ales cand au injunghiat vrajitoarea. Puteai descrie mai mult reactia oamenilor, durerile victimei...

Astept nextul.
Daca te deranjeaza postul meu trimite-mi un PM.

Bye!:-h:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#3
greselile le-a spus cineva inaintea mea
dragut, dar capitolul e cam scurt si nu ai descris tot ce se inampla adica sentimente si chestii din astea
ideea este originala, dar ceva de genul asta am vazut intr-un film
astept nextul
chu si gambate!!
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#4
Salut!
Imi place foarte mult.
Despre greseli de tastare nu reamintesc deoarece au fost spuse un pic mai sus.
Este chiar foarte interesant.
Deabea astept ca sa puneti continuarea cat mai repede.
Despre idee...hhh.......ce naiba este originala.
Eu va urez spor la scris incontinuare.
Ja :bye:

#5
eu o sa fac abstractie de celelalte posturi,asa ca o sa o iau incepand de la greselile de tastare pana la idee & co.
acum ca am lamurit treaba, sa vedem:]
ori-opri
insuportabile - insuportabila
Dar preoteasa- niciodata,chiar niciodata sa nu mai incepi propozitiile cu 'dar,deci,etc' nu e estetic si se pierde sensul.
Vrajitoare! Este momentul sa fi judecata! Spuse grav preoteasa.
Cateva persoane din multime, o prinsera pe vrajitoare

inteleg ca era vrajitoare,sau ca asa credeau ei, dar hai sa nu insistam asupra acestui aspect,da?
acestei femeie-femei
incepu sa para ca si cand -
citeste asta tare. Suna ciudat,zgarie.
Pacea incepu sa cuprinda spatiul/
Parea ca pacea se instaureaza/
Era ca si cand pacea ar fi revenit.
In niciun caz toate trei in acelasi context ca deja ne omori.
pozitie nefireasca pe jos-bine ca nu zacea pe sus,ca era grav
spuse Preoteasa. Luati-o!!
Astfel, Preoteasa

un sinonim pentru preoteasa nu ai gasit?[vestală, de exemplu]repeti, repeti, repeti, devine obositor, repeti,etc.
casa femeii si o lasara sa arda.
Timp de trei zile, toate persoanele care locuiau in apropiere de casa femeii[b], nu au putut adormi. Acestea sustineau ca se auzeau tipete infioratoare dinstre [b]casa vrajitoarei.

intelegi tu ideea.
Timp de trei zile/Dupa trei zile
Pricepusem din prima care este perioada de timp,nu e necesar sa ne tot aduci aminte.
dinstre-dinspre
Sintomele-Simptomele

Bun.Cam asta a fost partea tehnica.
Descrierea.
. . .
Aproape lipseste. Ai idee ce vede cititorul?
Fiecare ce vrea.
Pot sa-mi imaginez o tipa pe tocuri, fusta mini si top mulat, alergand de nebuna pana la o periferie plina de gunoaie si idioti beti.
Ce? e ideea ficului,nu mi-a zis nimeni nimic de femeia asta,cum era imbracata sau ce facea de fapt.
Stiu ca gafaia, ceea ce ma poate duce pe alte plaiuri,dar deja o dam pe alte afaceri.
Preoteasa idem.
Eu,ca cititor pervers ce sunt,o vad goala doar cu mantia aia purpurie lasata in vant,dand foc concurentei si razand malefic,la propriu. Eh?mai e horror?
Intelegi cum sta treaba? Atunci cand scrii,e normal sa vezi actiunea in felul tau,dar asta nu inseamna ca si cei ce vor citi vad la fel.
De aceea, descrii ceea ce vezi si asa duci oamenii la o idee cat mai apropiata de a ta,fara sa lasi mintile dubioase,ca a mea, sa vegeteze asupra aspectelor vietii mai mult decat trebuie.

Dialogul.
Cam asta am vazut eu predominant. Predominant nu este insa egal cu bun, sau cu suficient.
-Tsk…spuse femeia
limba vrajitoarelor? pentru ca acel 'spuse' nu-si prea are locul. E o interjectie,cel mult.
-He…heh, spuse femeia zacand intr-o pozitie nefireasca pe jos, Sunteti o ceata de idioti! Credeti…credeti tot ce spune…batrana aia senila! Heh, o sa ma razbun! O sa ma razbun pentru ce mi-ati facut!!!

*Mwhahahaha* *tuna,fulgera,ploua,tobe,chestii*

Ii mai ardea ei de jigniri cu un cutit in piept? unde mai pui ca zacea pe jos, ca pe sus era mai grav.

-Se pare ca n-a functionat, spuse Preoteasa. Luati-o!!
Huh? deja? si reactiile ? micutii astia sunt marionete,right?

bun,cred ca ai priceput.Sau am inteles eu gresit si personajele tale chiar n-au reactii si sentimente.

Acum,mai lucreaza la idee.
Faza cu 's-a intors mumia sa-si refaca palaria' e deja luata de mult prea multi sa mai tina la inca unul.
Dupa astea, cum de se imbolnaveste toata Londra? daca e de la blestem, ai gandit gresit problema.
De ce s-ar razbuna pe 1 milion de oameni cand doar 20 i-au facut rau? N-are logica si pe vremea aia nu se aruncau blesteme ca asa era la moda.

E previzibil.
Fetita face o papusa care eventual prinde viata sau aduce ghinion,omoara ceva oameni,se razbuna si de-aici prelungim ideea cu ale minuni ca sa nu pierdem cititorii.
Si cum i-a luat micutei asa putin timp sa inspecteze casa?Era doar o camera? Vezi daca nu descrii? Ma induci in eroare si nu e bine.

Sa speram ca viitorul capitol va fi unul mai bun si care sa nu ridice la fel de multe semne de intrebare.

P.S. Daca ai de gand sa ma omori, te inteleg.

#6
Okay, cineva mă va omorî pentru acest imens quote. :3

Bad Bunny A scris:Track 1 - so what? Track 1? Română, donşoara. Poate eu nu ştiu engleza şi nu ştiu ce înseamnă Track 1, deci... Ce înseamnă Track one?

Londra, anul 1456 - Semnul de punctuatie? Sau e titlul?

-Tsk… [în primul rând, vorbeşti limba română, da? Nu sunt acceptate chestii gen "tsk, wtf" etc... în al doilea rând, puteai folosi diacriticile şi îţi ieşea ceva mai bine.] spuse femeia care alerga speriata pe stradutele intortochiate ale orasului. [nu sunt de acord cu diminutivul stradutele, dar... să zicem...] Aceasta se ori [opri, dragă.] de cateva ori [virgulă] gafaind, dar alerga mai departe, teama putand fi citita pe chipul ei. [mergea mai scurtă propozitia. În plus, trebuie folosit prezentul pentru a fi mai realist. Whatever. Fiecare cu stilul lui.]
-Grabiti-va!!! [Linie de dialog, space] Se auzeau voci de oameni in spatele ei. Nu o lasati sa scape! [Aici trebuia enter. Grabiti-vă!!! enter în spatele ei. Enter. Altă linie de dialog...]
Femeia alerga cat o tinura puterile pana ajunse undeva langa o casuta de la periferia orasului. [De asta am zis: DIACRITICILE!!! A trebui să citesc de doră ori să-mi dau seama ce ai zis. -_- În plus, dacă mergeai cu prezentul, acum nu te mai fu*eai cu atâtea timpuri. >.>] Intra in casa. Vocile erau tot mai rasunatoare. Usa se zgudui de cateva ori [virgulă] apoi se rupse, lasand sa intre armata de oameni maniosi. [maniosi?! Cum adică? Ah, stai, mânioşi... mda...]
-Ucigasa! Mi-a omorat fiul! Spuse o femeie imbracata intr-o rochie cenusie. Satano! [poate exagerez, dar... Am pretentii.]
-Diavol cu chip de om ce esti, [semnul exclamarii pentru că sunt două propozitii cu două semne de punctuatie.] cum ai putut sa-mi omori sotia? Izbucni un barbat. [ah, da, am uitat. Se continuă cu literă mică. "Cine eşti?" întrebă Sam... <- exemplu. btw, izbucni un barbat. Cum? În plâns, în râs? CUM?!]
Vocile erau tot mai puternice. Galagia deveni insuportabile. [insuportabile, da, da.]
-Liniste!! [de ce două? Până acum ai folosit 3, de ce două acum?] Spuse o femeie scunda imbracata cu o mantie purpurie. [vezi? Acum nu are sens propozitia. Dacă era cu minusculă, avea sens. Acum, aşa, se poate lua singură, dar nu are sens. Ţi-am cerut atunci enter între cele două replici din cauză că erau cu majusculă.]
-M—Mare Preoteasa? [Greşit! M... Mare Preoteasă? <- B-E-T-T-E-R] Se balbai unul din oameni. [minusculă *is bored*] Va rog sa ne ier- [apoi trebuiau puncte de suspensie]
Dar preoteasa ii facu semn sa taca. Toata lumea amuti. Preoteasa scoase o carte si incepu sa rosteasca o incantatie. Pentru cateva momente [virgulă] a fost liniste deplina, [punct. În momentul de faţă, cel mai bine e un punct.] apoi…
-Vrajitoare! Este momentul sa fi [fii] judecata! Spuse grav preoteasa.
Cateva persoane din multime, [fară virgulă /:) ] o prinsera pe vrajitoare de maini si de picioare. Preoteasa scoase un pumnal si spuse: [urasc timpul pe care l-ai folosiiit... *pissed off*]
-Prin aceasta, il vom scoate pe Satana din aceasta femeie! [prin aceasta?! Cum adică? Sună aiurea. Repet: A-I-U-R-E-A!!! Astfel, vom scoate Satana -fară pe- din această femeie. Ştiu, în mod normal trebuie pe, dar... Dumnezeu şi Satana sunt două cuvinte mai speciale. :P]
Pumnalul penetra pieptul femeie. [femeii] Sangele se imprastia [gata, ai dat-o-n alt timp?! Se împrăştie...] peste tot in camera. Pentru cateva momente, nimeni nu respira, [again, diacriticile... Plus, trebuie, da, iar, punct.] apoi, [fară apoi.] incepu sa para ca si cand pacea ar fi fost restaurata. [Fară L-O-G-I-C-Ă. ]
-He… [space] heh, [majusculă] spuse femeia [virgulă] zacand intr-o pozitie nefireasca pe jos, [punct] Sunteti o ceata de idioti! Credeti… [space] credeti tot ce spune… [space + majusculă apoi] batrana aia senila! Heh, o sa ma razbun! O sa ma razbun pentru ce mi-ati facut!!!
-Se pare ca n-a functionat, spuse Preoteasa. Luati-o!! [de ce două?]
Astfel, Preoteasa facu un foc langa casa femeii si o lasara [lasă] sa arda.
Timp de trei zile, toate persoanele care locuiau in apropiere de casa femeii, [fară virgulă] nu au putut adormi. [sau, pur şi simplu, dormi] Acestea sustineau ca se auzeau tipete infioratoare dinstre [dinspre sau din?] casa vrajitoarei.
Dupa trei zile [virgulă] acestea au incetat. [virgulă] Insa oamenii au inceput sa se imbolnaveasca. Sintomele nu mai fusesera [erau] intalnite pana acum, iar niciun doctor nu putea gasi vreun remediu. Boala, insa, parea a nu fi [că nu este] contagioasa.
Intr-o saptamana, peste un sfert din populatia Londrei, [fară virgulă] fu rapusa de aceasta boala.

Londra, anul 2009 [again.]

-De ce stam atat de departe de centrul orasului? O [minusculă] intreba Ikki, mezina familiei [virgulă] pe mama ei.
-Nu e departe, [punct + În] plus ca [fară că] e liniste si pace, sigur o sa-ti placa, raspunse mama ei zambind.
-Asta este, am ajuns, spuse tatal aratand catre o casuta veche. Agentul imobiliar spunea ca este forte veche, din Evul mediul chiar. Heh, cum pot mintii [minti] unii oameni.
-Evul mediu? Intreba [...] Ikki in timp ce se uita curioasa la tatal ei. Ca in povesti? Cu printese si cavaleri?
-Cam asa ceva, spuse tatal ei si ii [fară îi] puse mana pe crestetul capului.
Ikki atunci [Atunci, Ikki] o lua la fuga catre casa. Se uita in fiecare camera, cercetand fiecare coltisor, dar apoi se intoarse dezamagita.
-Ce e? N-ai gasit printesele? Spuse [miunsculă, dar mergea întrebă] pe un ton glumet tatal ei. In beci ai cautat? Poate se ascund acolo.
Ikki incepu din nou sa zambeasca si fugi catre beci. Cum ajunse acolo, privirea I se opri asupra unei bucati de material pe jumatate ingropata [îngropat] in pamant.
-Poate e din rochia unei printese! Spuse [spuse] in timp ce lua materialul. Dar e murdar, a-I [a-i] zice ca e patat de sange. Pff, [pff?! O_O Poate Vai >.<] banuiesc ca esti trist, stand [virgulă] asa [virgulă] in intuneric… [space] Stiu! O sa fac o papusa din tine!

[[End of Track 1]] [mda...]

Done. Nu mai comentez. M-am plictisit. >.>

#7
My turn T.T
Let's see, sweet child of the doomed, what do we have here...

Track 1- suntem cumva la mtv? Honey, tuturor ne place muzica, dar partile unui fic nu le numesti "track-uri", le numesti capitole, daca doresti.

Citat:Londra, anul 1456

-Tsk�spuse femeia care alerga speriata pe stradutele intortochiate ale orasului. Aceasta se ori de cateva ori gafaind, dar alerga mai departe, teama putand fi citita pe chipul ei
Stii, la un fic nu este recomandat sa se inceapa cu linie de dialog...trebuie sa faci o introducere a situatiei, ceva! Dar, ma rog, nu sunt eu cea mai indicata persoana care sa spuna asta, si eu am facut la fel la primul fic...dar tu esti la al doilea! Trebuie macar sa ai habar de ceva! Dar nu prea se observa... T.T

Si pentru o femeie speriata care alerga si gafaia in ultimul hal, a spus "tsk"?! TSK?! Ti se pare ca asta e cuvantul potrivit?! Aah, pardon, nici macar nu e cuvant...

Citat:-Grabiti-va!!! Se auzeau voci de oameni in spatele ei. Nu o lasati sa scape!
O prima observatie: un singur semn de exclamatie era de ajuns.
Apoi, am o intrebare, tu macar ti-ai citit fic-ul? Cum ti se pare tie ca suna fraza de mai sus? Suna bine, nu? Demna de Shakespeare...Ia sa vedem, fraza asta cum ti se pare:
"- Grabiti-va! Nu o lasati sa scape! tipau oamenii in spatele ei"
Nu suna putin mai bine? Poate da, poate nu..cine stie...

Citat:Femeia alerga cat o tinura puterile pana ajunse undeva langa o casuta de la periferia orasului. Intra in casa. Vocile erau tot mai rasunatoare. Usa se zgudui de cateva ori apoi se rupse, lasand sa intre armata de oameni maniosi.
Copila draga si nestiutoare, da' pe tine nu te-a invatat doamna profesoara de limba si literatura romana de timpurile verbelor? Nu ti-a spus ca intr-o compunere se evita gerunziul? Nu ti-a spus ca intr-o compunere timpurile verbelor trebuie sa aibe continuitate, nu sa fie aruncate acolo ca intr-o ciorba? Nu ti-a spus? Nu ti-a spus? Ce pacat...era prea ocupata sa-si dea cu DTT pe ochi...

Citat:Galagia deveni insuportabile.
Mai tzumpi, da' invatatoarea aia ce-a pazit? Era cumva ruda cu actuala ta profesoara de limba si literatura romana? Vai, ce pacat...Nu te-a invatat si ea, ca cand sunt una, este la singular, si cand este mai multe, este la plural. T.T Mare pacat...probabil ca si invatatoarea ta era prea ocupata sa-si dea cu bidineaua pe bot...Deaia geme tara de ingineri :-j

Citat:Spuse o femeie scunda imbracata cu o mantie purpurie.
Nu stiu de ce, dar cand imi imaginez o femeie de juma' de buletin, imbracata pe deasupra si intr-o mantie, ma apuca rasul, sincer.:-j E parodie sau e fic horror? O.o

Citat:-Prin aceasta, il vom scoate pe Satana din aceasta femeie!
Pumnalul penetra pieptul femeie. Sangele se imprastia peste tot in camera. Pentru cateva momente, nimeni nu respira, apoi, incepu sa para ca si cand pacea ar fi fost restaurata.
Ha! Punctul culminant! Acum ar trebui sa plangem dupa mamica, nu? :>
Si inca o chestie...ti-am mai zis de timpurile verbelor. Nu ma repet, dar ai un coctail de timpuri...pff, mai pune mana pe o gramatica, ceva. T.T

Citat:Timp de trei zile, toate persoanele care locuiau in apropiere de casa femeii, nu au putut adormi.
Expresia corecta este "nu au putut dormi" T.T

Sintomele- simptomele.
Ai DEX? Sau DOOM? Sincer te sfatuiesc sa-ti cumperi unul. Stiu ca asta n-a fost o greseala de tastare. Stii si tu. T.T

Citat:Intr-o saptamana, peste un sfert din populatia Londrei, fu rapusa de aceasta boala.
Evita timpul asta...fu, avu, facu...nu suna bine!
Citat:Ikki incepu din nou sa zambeasca si fugi catre beci. Cum ajunse acolo, privirea I se opri asupra unei bucati de material pe jumatate ingropata in pamant.
-Poate e din rochia unei printese! Spuse in timp ce lua materialul. Dar e murdar, a-I zice ca e patat de sange. Pff, banuiesc ca esti trist, stand asa in intuneric�Stiu! O sa fac o papusa din tine!
Nu cred ca e cea mai fireasca reactie din partea unei fetite cand vede ceva patat de sange, si murdar pe deasupra...dar ma rog, fic-ul tau...

Concluzii:
Ai mult de lucrat! Daca asa arata al 2-lea fic al tau, ma intreb cum a fost primul! O.O
Nu ai descriere aproape deloc. Figurile de stil sunt inexistente.
Actiunea este grabita cu viteza luminii.
Timpurile sunt varza varza varza facute.
Nu ai continuitate in actiunea din propozitii. Ai tendinta sa incepi o propozitie cu o actiune, si sa termini actiunea in aceeasi propozitie. NU e bine asa!
Exemplu:
Citat:Femeia alerga cat o tinura puterile pana ajunse undeva langa o casuta de la periferia orasului. Intra in casa. Vocile erau tot mai rasunatoare. Usa se zgudui de cateva ori apoi se rupse, lasand sa intre armata de oameni maniosi.
Observi ca ti-am delimitat propozitiile? Observi ca faci cum am zis eu? Observi? T.T


Sa fiu directa asa...sincer nu vad mare talent pe capul tau...Dar daca tu vrei sa scrii fictiune, pune mana pe niste carti, romane, pe o carte buna de gramatica, invata timpurile alea, si trage-o de nas pe profa aia a ta de romana, sa iti spuna care timpuri se utilizeaza intr-o compunere si care nu. T.T

PS: Observi ca [ , ] comentariul meu e mai mult decat dublul "track-ului" tau? Lucrul asta nu-ti spune nimic? Nu suna niciun clopotel prin minte? T.T
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#8
Bad Bunny,ceea ce ai facut tu se numeşte ipocrizie deja.Când ai deschis un fic trebuia să ştii că nu vei primi numai laude.Riscul ăsta şi-l asumă toti cei care postează în sectiunea asta,ok?Yulobo are tot dreptul să ţi-l comenteze,ea o face ca să te perfectionezi.Însă,nu e nevoie de mai multi să ii evidentieze aceleaşi greşeli.Dacă cineva deja a comentat tot fic-ul,atunci aşteptati până la urmatorul capitol.


S-a-nteles?Până atunci,postul lui Bad Bunny e şters.



Edit:Vreti certuri?Pm sau Mess.

Later Edit :Nu era vorba de cazul ăsta in special.Ştiu când comentam şi eu fic-uri şi veneau altii care scriau exact acelaşi lucruri!And I erased the part with Jasmine.Sunt obosită,am stat aseară pana la1 să mă uit la Fenomene Supranaturale pe Discovery =D
LOLNOPE

#9
Hei, mitzuke, dar... Jasmine nu a evidentiat aceleaşi greşeli pe care le-am enuntat eu. O_O Mie mi-au mai scapat unele. :-s

Totuşi... Nu e corect faza cu "dacă cineva a comentat tot ficul, aşteptati". Fiecare comentează în felul lui şi fiecare are dreptul lui să laude/ critice cum doreşte, fic-ul/ ce doreşte dintr-un fic.

#10
:O un fic slab:d
ai muuulte greseli :-"
din pacate s`au zis deja.
sper sa tii cont de sfaturile care ti le`au dat altii...
sincer, sunt curioasa daca o sa te imbunatatesti
ptr ca....ideea e in sine e buna, da` evidentiaz`o!
si ...pan` la urma...toti invatam din greseli...asa ca nu te mai supara.

descriere - varza
dialog - la fel.
....
cam atat, ca restu` s`a zis...
pha:-h:*:*:*:*...
a...si astept continuarea, chiar sunt curioasa. o sa te imbunatesti? da?..nu?...
in fine.

daca te`a deranjat postu` meu...pm.
;)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)