Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Death Blood

#1
"Din perspectiva lui Ayame"

Fugeam prin padure dupa obisnuita masa.Imaginile copacilor imi treceau cu viteza prin fata ochilor.Ma opresc deodata simtind mirosul dulce al sangelui unei caprioare.Ma ascuns dupa un tufis.Scot din buzunarul pantalonilor o statie mica.
~Ayumi,am gasit cina.Unde te afli?~vorbeam incet pentru a nu speria prada.
~ La aproximativ 5 kilometri de tine~Ayumi
~Eu imi iau prima portia~
Mi-am fixat privirea pe acea caprioara.Am sarit imediat pe prada mea.Am inceput sa ii beau sangele dulce.Adoram acest gust.
-Hey..lasa-mi si mie ceva.Se auzi o voce din spatele meu.
Ma ridic de pe prada lasandu-mi sora sa isi ia portia de sange.Telefonul incepu sa vibreze in buzunarul pantalonilor mei.L-am scos sa vad cine suna.Era mama.
-Da?
-Fetelor veniti inapoi acasa,avem o veste pentru voi.
-Ok venim acum.(inchizand telefonul)
-Cine era?Ayumi stergandu-se de putinul sange care ii patase fata.
-Mama zice ca trebuie sa ne zica ceva urgent.(asezandu-mi telefonul in buzunar)
-Ne intrecem pana acasa?(Ayumi lundu-si pozitia de start)
Am inceput noi sa ne intrecem pana acasa.Linia de finis era in fata usi.Fix atunci tata deschise usa iar eu si Ayumi am inceput sa ne rostogolim pana la capatul scarilor lovindu-ne de marginea scarii.
-Aucii(eu si Ayumi ducand usor mana la cap)
-Ce v-am zis eu despre intreceri prin padure?(mama venind cu un teanc de rufe din baie si urcara pe scari)
-Sa nu mai facem asta!?(Ayumi)
-Chiar de ce nu mai avem voie sa ne intrecem prin padure?(eu ridicandu-ma de jos)
-Mai tine-ti minte ce sa intamplat ultima oara?(tata venind cu ziarul in mana)
-Te referi atunci cand am cazut amandoua peste tine,lovindu-te de capatul scari si ti-a cazut un colt?(Ayumi)
-Ti-a luat 20 de ani sa-ti creasca la loc!(eu)
-Fetelor!duceti-va sus si imbracati-va cu ceva care nu miroase a sange.(Mama)
Am urcat repede im camera mea.Am putut auzi usa trantindu-se de la camera lui Ayumi.
Eram acaparata de peisajul din fata mea.O camera mare.Cu pereti albastri,patul cu lenjerie galbena si dulapul cel mare facut din lemn de cires.
Am ales o bluza galbena si o pereche de pantaloni verzi cu o esarfa verde.
Am iesit din camera mea.Am trecut pe langa usa surori mele.Se auzeau niste zgomote ciudate.Am deschis usor usa.
-Ayumi esti bine?(eu intrand in camera ei)
-N-am cu ce sa ma imbrac :( (si lovi cu putere dulapul).Lovitura facu dulapul sa se dezechilibreze si sa cada peste sormea.Noroc ca l-am prins la timp si ca ea era in pozitie de prins.
-Era cat pe ce.(eu asezand dulapul inapoi la locul lui)
-Da!!!Insfarsit.(tipa fericita Ayumi)
-Ce ai patit?
-Am gasit cu ce sa ma imbrac.(Ayumi aratand spre o pereche de blugi albastri inchis si o bluza roz cu o esarfa neagra)
Am coborat la parter.Mama si tata isi beau cafeaua linistiti.Am fugit spre bucatarie si mi-am luat cana de ciocolata calda.Sormea isi luase si ea cana ei cu ciocolata si megrem amandoua pe canapea.
-Deci ce vroiati sa ne zice-ti?(Ayumi punandu-se comod pe fotoliu)
-Vroiam sa va spunem ca suntem nevoiti sa mergem timp de un an la o conferinda in America.(tata)
-Si noi ce facem?(intreb eu ducand cana la gura)
-Va vom trimite la o academie de vampiri.(mama)
-Academie?(eu si Ayumi in acelasi timp)
-O scoala cu camin.(adauga tata)
-Cand trebuie sa mergem?(eu punand usor cana pe masa)
-Imediat ce postasul aduce biletele.(mama)


Sfarsitul capitolului 1.
No Reality,Just dreams!

#2
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)