Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Băi .

A trecut ceva timp aşa că înainte să încep am să fac o scurtă prezentare la viaţa mea de până în prezent. Vreau job la vară, fac 18, m-am făcut mare. Ştiu că şi ţie ţi-a fost enorm dor de mine Zuppé. Me too, babe ' . So, let's see, today a fost o zi interesantă că am dat examenul la ECDL şi l-am promovat băi frate xD Nu a fost mare lucru, am trăncănit o clipă printre noi, ne-a mai ajutat şi profa şi nah a fost relativ uşor deşi rămăsesem cu 10 minute [ examenul era de 45 de mins nu mai mult nu mai puţin că l-am dat pă server babe ] Word - ul la care nu repetasem decât oleacă în două zile s-a dovedit mai uşor decât primul Modul la care am învăţat toată săptămâna. Maybeh I'll get a chance to go somewhere with IT and such cuz' I love it. Am în minte ideea medicinei / asistente medicale că oricum dacă vreau pot să învăţ japoneză şi fără să merg la o facultate de limbi aşa cum am învăţat şi spaniola şi engleza. Anw. Am chiulit la primele două ore unde ofc a pus absenţe şi la ultimele două de engleză cu Crissie . Was a total awesome thing.
-

Hei,

Vorbesc cu Psycho (kid) si ma apuca dansul. *rolling* Ne declaram dragoste p'aici si ma bucur ca e genul care daca zic ca nu imi place un anime caruia ei nu ii place sau de un personaj, nu e: VAAAAAAAAAAI! Cum se poate? Doar continuam sa vorbim. ^ ^ Mui muci bueno. *laughs* Zilele astea am ceva. Si ieri am vazut ceva cu Batman. =]] Dau ce dau eu, apoi vad ceva albastru, o ureche, putin fata, schimb din "instict", apoi: Batman?! Da inapoi, da inapoi. *laughs* Inteligent ca intotdeauna. :-b
Ma duc sa mai dau din buci pe chat-ul cu Cowwy/Psych (;;]).24
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Draga Bob,
Hai sa incepem cu inceputul. Azi am avut iar un vis "dintr ala". Joy.

Today I had to walk home. Joy x2. However, it wasn't that bad. I kept Minh entertain for most of the day, so she decided to walk me home. This is how it went down:
Me: So... uhm.. how noticed how lately Jimmy's been staring at us?
Minh: Yea. My 6th sense is acting up. I think he likes you.
~ blabla bla ~
Our convo. basically died when we saw Chris. Btw, Minh told me to give him a hug for her... and to be honest I really wanted to. I was walking home and he was on the other side of the road. I looked at him and a sudden thought hit me. There is someone I used to care so much for.
I really wanted to run up to him. Look into his eyes. Kiss him.
Just to see how it would've felt. For that one moment. If things were different. If he understood.

Of course that didn't happen. I soon remembered that he's supposed to be a jerk and toets not worth it. Hehe, at least theres dreams.

Oh, btw, today at training I banged my head on the pool's floor while diving. I am truly amazing.
[center][Imagine: 66924239.jpg]

If I turn into another, dig me up from under what is covering the better part of me.
Remind me that we'll always have each other
When everything else is gone.
[/center]

E ziua lui cumnata-miu.
Trist.
De ce?
Nu i-am cumparat cadou, dar ma intelege el...
A fost o zi relativ buna; orele au trecut repede, n-am avut multe teme, chestiile de invatat au fost simple. Pana si la franceza, dupa putina bataie de cap si concentrare nu am mai injurat-o in gand. O sa vina sormica weekend-ul asta ca sa imi sarbatoreasca ziua DE nume. Mda, eu si de Pasti primesc cadouri. Mmmmm, sa vad ce ghiozdan o sa-mi ia. xd Prince se pare ca nu mai face pe gardianul la scoala. T____T Trist.
Cand ieseam de la ore, la unu (singura zi in care scapam la unu si avem si cele mai banale ore), a inceput sa strige Marius: Solopercutia! SALAAAM! cand iesea din scoala, noi eram trecute de careu si vorbeam cu Dya: Eu nicioadata n-as zice asa. *incepand sa tip -mediu* Pentru ca Guta (a sunat forte naspa *laughs*, dar da inainte) e mai bun!(!) Dya: Manelistilor. *scarbita*
Mmmmmm, se isca cu o cearta, dar fii fericita, glumeata, optimista, Dyu-chan. xd Venind vorba de "-chan", pe profesoara de romana sau engleza o strigasem "Dya-chan", dar la ce zarva era ma acopera. *laughs*
Fratele meu vrea sa-mi ia Elg white intr-o stare DESTUL de buna. xd Dar e chestia de duritate... *laughs* A zis ca daca e sa se strice, se strica. Oricum el imi cumpara telefoanele. *rolling* Sper sa-si miste mai repede fundul la un film, la cinema, ca nu uit ca mi-a promis ca ma ia. xd Comic. Sa nu uitam ca are si o excursie la munte pe care mi-a promis-o. Goooos! La sapte dimineata, cand muream de somn si incercam sa mestesc niste bucati de mar, el isi cerea scuze ca nu m-a putut lua si eu: Aham... Si mi-a promis ca o sa ma ia. *laughs* La ora aia, cu somnul ala in mine, doar de excursie imi mai pasa. *rilly*

Preeeeea mult de scris. >.>
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear.



Astazi pot sa spun ca a fost o zi frumoasa. M-am trezit mai greu dar a meritat. Dupa ce am stat trei zile acasa, o scurta zi de scoala mi-a picat bine. Dimineata, in autobuz, dupa ce am asteptat cu jumatatate de ora mai mult decat ar fi trebuit dupa el, in fata mea, din profil, am putut sa jur ca statea verisorul meu mort acum un an. Mi s-a oprit inima. Semana perfect din profil. In fine, putin ametita si fara sa imi mai simt degetele am ajuns la ora de franceza cand am terminat lectia. Am cantat si apoi a venit ora de romana. M-am asteptat sa iau nota maxima la teza, dar am fost fericita. Apoi am dat teza la engleza. A fost destul de ciudata teza dar si o atmosfera relaxanta. Mi-a placut. Dupa parerea mea, m-am descurcat destul de bine dar asta sa o astept sa mi-o spuna nota. Apoi o urmat o ora intreaga de certuri pentru proiectul nenorocit de la franceza pe care il avem pe grupe pe luni. Nu ma stresez, sunt singura ca o sa fie ok. Dar a fost putin enervant. Anywho, am ajuns acasa and here I am, ascultand excesiv melodia asta. Sincer, ma simt perfect.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Ma doare putin capul. Afara-i frig. Mi-a inghetat samanta in mine cand veneam de la Andreea (Dya). O sa ne intalnim maine. Se pare ca s-a deschis supermarket-ul ala, o sa ne duce maine acolo, apoi mai stau cateva ore dupa ca sa-i fiu lui Andreea/Dya alaturi cand decoreaza... jurnalul.
Mmmmm, ma simt obosita. Trebuie sa fac maine baie. De ce trebuie sa faca omul baie? Nici acum cand am cabina de dus tot nu imi place sa fac baie. Nu ma deranjeaza sa fiu asa jegoasa... doar de par imi e mie. Par aiurit care se ingrasa repede.

Somn.
Junjou Romantica subtritrat in romana. *rolling* Sex Pistols next? ;;]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Well,
E abia începutul zilei, dar eu, cu tot cu insomniile mele, n-am dormit deloc, așa că m-am uitat la seriale. La multe seriale. În fine, ieri a fost drăguț. Am avut până la 12 ( n-am mai făcut religie ), în ore mai mult am vorbit - despre orice altceva decât despre materia respectivă - și ne-am făcut farse. Și, btw, m-am ales și cu un 10 la biologie. - yeah, biologie cu literă mică -. I am proud of myself. N-am mai mers la Cercetași, mi-a fost lene, dar aflasem de la K. că au făcut o scenetă. - echipa noastră a câștigat, evident, noi suntem artiștii ăia care scot idei geniale din burtă ^,^ - și, în timpul ăla, m-am plimbat cu Mădă prin oraș. Normal, a trebuit noi să distrugem frumusețea orașului, scriindu-ne numele cu marker-ul pe... tot ce ne ieșea în cale. - yes, maniace egocentriste ce suntem. - . Era să-mi scriu numele pe fruntea unui bătrânel. 24
Șiii, toate astea făcute pe ritmul lui 2NE1 în căști. Cel puțin în cazul meu, Mădă am impresia că asculta manele. Asta e doar o simplă presupunere a nebunei mele persoane, adică, când un om începe să fredoneze „Chitaie dusmanii mei,Parca-s niste soricei” și apoi strigă „ Guță is the best” asta nu înseamnă absolut nimic, nu? Nuuu? În fine, am o misiune, și asta e să o opresc pe M. din calea manelelor. 22

Azi m-am trezit la cinci dimineaţa.
Am încercat să-mi fac micul dejun - am eşuat , aragazul mă urăşte.
Mi-am făcut unghiile - le-am pocit, că voiam steagul SUA pe ele şi nu mi-a ieşit deloc bine.
Prezentare de modă prin casă şi concert în faţa mobilierului şi a fotografiilor. Voi deveni o stea, cu siguranţă. *laughs*
Am făcut curat până la opt şi de atunci tot stau ba pe Tumblr, ba pe Youtube, ba îmi şterg unghiile, ba mă gândesc la X - ăh, nu dau detalii - şi la ce-a făcut ieri acel X cu Y - pe care nu o suport - , ba încerc să termin capitolul poveştii de care m-am apucat. :"]
Cam atât pentru dimineaţă.

bum-bam-pum-pam-pam.

M-am trezit la sapte, am stat in pat pana la opt. Am mancat. Frati-miu m-a enervat: Te rog, Deeutz, sterge-mi si mie praful in camera. Si sa dai si cu aspiratorul, normal. Ah, sa pui si incarcatorul si #^&!^!$@# in cutie. Stii despre care vorbesc, nu?
Mdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa~, sa-si ia o menajera. ^ ^
Momentan, de vreo doua ore citesc manga. Si am gasit alta care-mi place. 19
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear diary,

Azi trebuia se plec la cumparaturi dar pana la urma am stat acasa . Anw . Saptamana asta dau 2 teze [ la matematica si romana ] si 2 teste [ la fizica si biologie ] plus ca ne mai si asculta . . .
De abia astept sa se termine odata cu tezele si cu testele si in final cu semstrul asta . Sa scap de dirigu' care mai e si de matematica si cred ca de toti profesorii :]]] . La anu' poate sa ne asculte pana nu mai pot .
[center]Sa vina odata vacanta aia mai repede !!![/center]
[Imagine: 15cmu01_zps404e61e8.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)