Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary...

#1
Mda. Ce pot spune de ziua mea si noaptea care... nu am avut-o. Ieri frumos ma suna my friend: "Maine mergem la padure." Eu prin casa super happy oh God thanks thanks 105. Mama si tata la munte, nasimea plecase 105 si eu saream prin casa ca nebuna. Buu~un, zis si facut. ma asez la Pc si incep sa imi blestemj zilele plangandu-ma la bineinteles Teh, Kido s.a. ana la 2 noaptea cad ma suna cineva, vezi ca venim la tine. Eu, wtf dude e 2 noaptea, omul mai doarme. ramaneti acasa ca e mai bn. Ok, zis si facut. Inchid fericita telefonul si la 3 jumatate ma trezesc ca suna soneria si aud batai in geam. Eu OMG, *help me* monstrii, vampiri, mda... nu erau decat my friends Eram :?? Voi nu stitit sa stati acasa? Lumea incearca sa doarma lol.
Ma rog ... vine dimineata si ne trezim toti in diferite locuri ale camerei. casa mea un dezastru >< ploua, tuna , fulgera si eu app faceam pe mn de frica. Ma scol pe la 9 ii dau afra pe toti si logic, ia si fa curat ca trebuie sa vina mama . Imi ocup timpul doua ore si in final termin si ma asez in pat haaa~appy cad imi amintesc ca mama imi zisese cu doua zile in urma sa ii ud florile si ele saracle aratau ... :blood:. Fugi uda cele 50000 de flori din casa si pune-te din nou in pat cand ... vine mama. Ma cheama la a imi arata ca mi-a cumparat nush ce eu moarta de somn si vad o bluza roz. ROZZZ? Omg,stiind ca acum o luna ii zisesem: "Nu-mi mai lua haine roz, nu ma prinde bine, te rooo~og." Mda, ok o probez o arunc in cosul de rufe si ma roaga sa o ajut la mancare. Si uite asa am ajuns sa stau sa-mi plang de mila cand toata lumea e ok si eu... eu sunt moarta.
^_____________^

Tnx diary

#2
Dear Diary,

Azi mi s-au incheiat mediile la Engleza si Matematica [Scarboasa materie] si am reusit si yo sa le am pe ambele 10 [10 la mate? Ce progres faci, Marule!].
Si sper sa iau premiul III cel putzin anul acesta ca de nu, ma ucide maicamea!
Ah si am uitat sa mentionez ca la mine in clasa totzi copii urlau si se bateau azi [unei fete i-au spart aproape capul] si la Romana am primit o lista luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu[...]uuuuuuuuuunga cu "lecturi suplimentare pentru clasa aVIa" dar am si yo o dilema: Lecturile alea sunt pentru vacanta sau pentru tot anul viitor? Umm.... las' ca o intreb pe colega-mea cand iesim afara mai tarziu insa pana atunci ma consolez cu faptul ca cel putzin jumatate din acele "lecturi" le-am citit de mai demult si le stiu pe derost, iar vara asta am timp destul sa citesc Twi-Twi si Manga.

#3
Dear Diary,
Azi...a fost o zi...Ei bine, nu prea obisnuita... ~_~"
Ma trezesc pe la 7 si zece, alerg prin casa si blestem alarma de la telefon ca iar nu a sunat si eu voi intarzia la scoala (iar).Cu chiu cu vai ajun g si la scoala pe la 8 fara un sfert.Unde mai stau 15 minute in curtea scolii ca nu venise omul de serviciu sa ne deschida scoala...Bun...eu nu invatasem nimic la istorie...si o aveam prima ora.Hehe...ziua se imbunatateste cand aflu ca un coleg de-al nostru care statuse aproape tot anul acasa pentru ca nu putea sa mearga avea sa vina azi la scoala...sa i se incheie mediile...Intram in clasa si il luam la intrebari pe saracu' baiat....Eu ma asez in banca si incerc sa linistesc spiritele.
Eu:Mai lasati-l impace pe saracu' baiat.Nu vedeti ca-l sufocati?
Vali:Ei si ce?E pretenul nostru.
Eu:Bine...
Dupa ce tin un discurs despre vacanta de vara (vacanta placuta...bla bla bla) in fata elevilor si a profesorilor.(ca de is sefa clasei si trebuie sa ma comport ca atare)...
Ies in pauza.Buuun.Nu dureaza mult pana ce imi dau seama ca sunt uda leoarca in cap, datorita ideei stralucite a unuia de la clasa a 8 B...Ce nu-l sufar eu pe Madalin... (tipul de la a 8 B)...dupa ce ma uda eu ii dau un pumn in burta de-l fac sa ingenuncheze de durere...saracu'..cred ca ezagerasem putin...Dar motivul pentru care ii dadusem acel pumn in burta este ca imi luase nr. de telefon din telefonul verisoarei sale si il dadu-se la toti prostii...Care m-au sunat pe la 11 noaptea..sa faca glume pe seama mea.Intru in clasa..Buun.Ma gandesc sa imi iau putina apa pentru ca imi era sete.Zis si facut.Imi iau sticla si vreau sa ies din clasa dar cand am pus mana pe clanta ma pomenesc cu usa in cap.Faptasul: profu' de fizica care intra in clasa.Si asa m-am ales cu o durere de cap care m-a tinut toata ziua.
Cam atat pentru azi.By bye D.D!

#4
dear diary,
azi a fost cea mai super zi din viata mea [asa zic despre toate, deci nu va alarmati]. bff Ana si sis Andreea, l-au facut pe ala pe care il plac eu sa marturiseasca ca ma place. si voia sa ma intrebe "ceva" cand profa de bio intra in clasa, intrebadu-ne cate ore va dura petrecerea. am zis ca cinci. l-am intrebat pe ala ce voia sa ma intrebe si a zis ca imi zice pe mess. cum ajung acasa, alerg spre PC, lovind animalutele in goana mea nebuna. intru pe mess si:
el: si... vrei sa-ti zic?
eu: m-ai intrebi? ^^
el: sorry 4 pai da.. vrei sa fii cu mine?
eu: 9 daca insisti :X:X
am fost atat de happy (si inca mai sunt) ^^
ja' my diary!pupic
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#5
D.D,
Nu prea s-a intamplat nimic special azi...Cu exceptia orei de sport...Am avut un dialog interesant cu profu' de sport...
Eu:Buna ziua!
El:Buna ziua, Lavinia..
Eu10lictisit?
El:Cam da...
Eu:Ce cauta aia de la a 8 B aici?
El:Vor face sportul cu noi.
Eu:Minunat.De ce ii rupe Madalin gatul lu' Cristi?
El:I-am spus sa-i faca ce vrea ca i-a pus Cristi piedica si era sa-si rupa mana.
Eu:Situatia se agraveaza.Ii rupe mana....
El:Hei!!!Voi amandoi!!Terminati acum pana nu va raniti!
Eu:Cam tarziu...Nu dumneavoastra i-ati incurajat?
El:Ce mai conteaza?
Cam asa a decurs dialogul dintre mine si domnu' profesor...
By bye dear diary!

#6
Dear diary,

Am avut o zi al dracu de rea.La scoala nu poate nimeni sa puna mana pe mine, Diana,Darius si coptchil pt ca ne ustura pielea de la prea mult stat la soare.M-am batut cu Coptchilu pentru ca mi-a luat mobilu.Apoi ca sa vezi apare Luca.Yo si coptchilu mergem sa vorbim cu el:
coptchilu:ca faci mah?
Luca: Da bine uite...absolut nimic.Am venit sa vad ce faceti.
Yo:Nimic intreresant.Stam
Luca: Da Florin pe unde ii?
coptchilu:Se cearta cu Diana
Luca:Bravo lor...
Yo:mdea....mah da zi-mi si mie cum de nu mai intri pe Scary for kids?
Luca:M-a amenintat Raul ca ma baga in coma daca mai intru urmatoarele 6 zile.Ce era sa fac...
coptchilu: da ce ai facut?
Luca:Nimic...l-am facut c***a
Dupa micul dialog coptchilu merge cu Luca la bar unde stau 2 ore.Dupa aia ne-a lasat diriga acasa.

P.S-Pitzurca i-a spart mamei setul de pahare.Mami a zis ca ii tunde blana daca mai bantuie prin bucatarie.Asa ca pitzurca s-a mutat la Dan.
I'm Kira.

#7
Avem aici un topic identic, mult mai vechi însă, astfel că va ramâne acela.

Closed!
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)