Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

De ce?

#11
de aia shiva e mod la fanart o.O

#12
La fanart nu se va adauga mod nou in sensul general al numelui de moderator, ci se va alege cineva apt pentru a ajuta luema de acolo, si acuma un anunt, maine se va face o conferinta a mozilor si se va decide modul de la Fanart / Nouveniti / FOTW, ca sa ajungeti mozi cum ziceti voi, nu va declarati candidatura voi, un alt mod / admin va propune in acea mod conf si ceilalti vor vota. Si cum am spus si in acel topic, animezup Nu cauta moderatori noi, eu nu am zis ca nu cautma persoane apte pentru diverse lucruri, cum e cazul lui Mittwoch [bunny hug ]

#13
(28-09-2010, 09:33 PM)Tan A scris: da in pricipiu se aleg dintre userii, nu neaparat vechi, dar activi si cunoscuti pe site, si da sa fii vechi e un plus.

dar in principiu se alege o persoana care sa isi poate face treaba, uite mittwoch de exemplu, ea e noua pe site, dar e o cunostinta veche a lui flaw, si dupa cum vezi isi face foarte bine treaba 10

Suna putin cam.. gresit faza cu Mittwoch 4
Nu vreau sa se inteleaga ca a ajuns mod pentru ca o cunosc.
Cand am vrut sa deschid sectiunea de SOTW m-a contactat ea prin pm. Mi-a spus ca se ocupa deja de asa ceva si pe a-e si, daca sunt interesat, o poate face si pe manga-anime.
Cum avea deja experienta cu organizarea si o si cunosc de multa vreme, si stiu ca e o persoana de incredere, i-am dat competitia de Sig of the Month pe mana. Dupa care, i-am dat si drepturi de moderare pentru acea sectiune, ca sa poata inchide topicuri si sterge posturi acolo.


Asaaa... acum sa revenim la ceilalti mozi.
Inainte ca Animezup sa fie Animezup, a fost Yumeria, un forum administrat de Marina, forum care avea deja o echipa de moderatori. Cand am pus bazele Zup, am preluat echipa de acolo (printre acei mozi de numara Shiva, Snow si Aly), dupa care am mai adaugat pe parcurs cativa moderatori, dintre persoanele pe care le cunosteam deja. Deh, era forum nou, si nu prea puteam sa mergem pe principiul "hai sa alegem dintre useri", ca nu trecuse destul timp sa putem face o selectie.

Nu exista o reteta fixa dupa care se aleg moderatorii. Dupa cum s-a mai zis.. e o combinatie de factori. Da, te poate ajuta sa fii vechi pe zup, dar nu e o regula. Daca ai deja o reputatie pe un alt site, nu vad de ce ar fi necesar sa iti demonstrezi "talentul" si aici.
Cea mai importanta conditie ar fi sa nu va pese prea tare de asta 10 Incercati sa va vedeti de treaba, sa va simtiti pe forum si sa va distrati.

#14
Nu voi putea participa la conferinta in seara aceasta, din pacate lucrez de la 21:30 si nu voi fii acasa. Daca este ceva important rog pe cei care ma au in lista sa-mi transmita.

Mersi Aly si Flaw hug
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#15
Citat:Suna putin cam.. gresit faza cu Mittwoch 4
Nu vreau sa se inteleaga ca a ajuns mod pentru ca o cunosc.

Eu la inceput am inteles ca Mittwoch e mod pentru ca te cunoaste pe tine 39 .
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#16
Nope, nu asta e motivul 10
Uite ca a fost bine ca am explicat motivul, intelegea lumea altceva pe urma

#17
Am vazut ca au revenit 2 moderatorii pe aici. Este bine. In fine deci nu se mai adauga moderatori la fan art sau ori unde alt undeva. Alexandra, totusi, daca fan fiction are atatia mozii, dece doar o sing persoana la fan art? 39

Ma rog :-J succes in continuare la conferinta aceea . 3

#18
pentru ca la fanfic se posteaza mult mai mult decat la fanart o.O

si shiva a zis ca se descurca si singura

#19
Pentru ca la FanFiction sunt 1541 de topicuri si 19450 de posturi, pe cand la FanArt sunt 180 de topicuri si 1884 de posturi, proportiile nici nu seamana, la FanFiction sunt de aproape 10 ori mai multe posturi / topicuri decat la FanArt. Sa compari FanArt cu FanFiction nici nu poate intra in discutie.
Eireen [byby] e mod la Nou Veniti, Yondaime la Filme, si fiecare mod vechi cu o singura sectiune va mai primi una. Daca punem acuma la fiecare sectiune mod diferit, ce rost mai au Moderatorii Globali gen ady_x si eu? Sa stam sa frecam menta probabil...

#20
Se vor mai adauga moderatori la Fan Art, astept sugestiile Shivei intai 4
Ea e actuala moderatoare, cunoaste bine sectiunea si pe cei care posteaza acolo.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)