Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

EUROVISION 2009

#11
Citat:Evident c? trebuia s? c�?tige o ?ar? care �?i permite s? sus?in? ?i urm?torul concurs �n propria gr?din?, astfel c? Rom�nia, Moldova & so on nu vor c�?tiga niciodat?, indiferent de melodii.

Elena Gheorghe a avut prea multe emo?ii ?i a fost prea nesigur? pe ea, uneori a dat ?i-n fals.
M? bucur? �ns? faptul c? noi ?i Moldova am p?strat tradi?ia ca �n fiecare an ?i ne-am dat 12 puncte unii altora.

Am r?mas impresionat la melodiile celor din Suedia, Islanda ?i a celor din Rusia (a fost ceva �nc�nt?tor, mai ales efectele din spate).

Alexander Rybak - Fairytale.mp3
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#12
Concursul Eurovision in ultimii ani a devenit o porcarile politica, deja se stie cine cui ii acorda 12 puncte si tot asa, cat despre editia de anul acesta, no comment.

Melodia Norvegiei este destul de simpatica, tipul foarte carismatic insa mesajul era pt copii de 4 ani, sa fiu sincer melodia Irlandei ar fi meritat sa castige deoarece a avut un sound destul de emotionant si puternic.

Au fost si alte tari care nu au avut locurile meritate, spre exemplu Spania, la inceput eram sigur ca va avea un loc fruntas alaturi de Armenia, insa nah...sa nu ia nici un vot a fost o bataie de joc.

Hadise si tipul din Grecia au fost ei favoriti la locul 1, insa sa fim seriosi, alea au fost prestatii? Tipa parca isi lasase vocea la granita iar Sakis nu stiu cum nu s-a remarcat prin absolut nimic fata de Rusia care desi tipa parca era sculata si pusa in cearceaf pe scena, a avut o melodie destul de frumoasa.

Prestatia Romaniei consider ca a fost destul de slaba, am avut mari asteptari.Am considerat melodia destul de bunicica insa Elena a fost defavorizata in ceea ce priveste decor, coregrafie etc...


Mai vedem si la anul, See ya Smile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Retrospectiva literara 2009 CyBeR 1 2.052 18-02-2010, 12:22 AM
Ultimul răspuns: Valkyrie
  Otaku Festival III (2009) Flaw 42 24.230 17-05-2009, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)