Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va palce acest personaj ?
Da
20.00%
1 20.00%
Nu
80.00%
4 80.00%
Total 5 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Danzou

#1
Dupa cum bine stiti cei care citesc manga,urmaresc Shippuuden si din auzite stiti cu toti in mare cine este Danzou.Acesta pe vremea celui de-al 3-lea Hokage a "luptat" inpotriva deciziilor sale si a felului non-violent adoptat.Dar pe langa aceasta mica chestie el este actualul Hokage VI (interimar) si totodata este si cel ce are ochiul sharingan impreuna cu mana lui Sushi Uchiha prietenul lui Itachi Uchiha.La intalnirea celor 5 Kage acesta a iesit in evidenta prin cea ce are el in cap,adica unirea celor 5 natiuni si conducerea lor sa-i revina lui.

Trecand peste aceasta mica introducere acest personaj misterios cu numele Danzou a fost banuit de catre fanii anime-ului/manga ca fiind Tobi conducatorul Akatsuki ,dar dupa capitolele ce urmeaza se afla intr-un sfarsit cine este Tobi,alias Madara Uchiha.Orcum imi place personajul si chiar as vrea sa-l vad Hokage permanent pentru scurt timp sa-i raman loc si lui Naruto.

De ce am creat topic-ul ? Simplu pentru a ne da cu parerea despre personaj,sper sa prinda acest topic.Daca aveti vro teorie legata de el rog sa-o spuneti.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#2
nu stiu ce sa zic de el, mi-e indiferent,
ma enerveaza totusi cum se crede el mare si atot puternic sincera sa fiu nu'l prea agreez ma enerveaza la culme faptu' ca a ordonat cand Sasuke era mic lui Itachi sa isi omoare clanu' de asta a suferit Sasuke 2 atat, cel mai mult asta ma enerveaza in rest imi e indiferent

#3
Danzou nu este un personaj despre care sa se stie multe.Eu stiu doar ca este din Konoha si in ultimele capitole din manga s-a luptat cu Sasuke.Am aflat ca el a tinut legatura cu Orochimaru,deoarece acesta avea Izanagi,o tehnica interzisa in clanul Uchiha.De asemenea , avea Sharinganul lui Uchiha Shisui !
Ii place sa faca pe seful si sa dea ordine.Si mai stiu ca vroia sa devina Hokage si n-o suporta deloc pe Tsunade.Acest om se gandea mai mult la el insusi decat la binele satului ...
Cred ca este un personaj negativ in seria anime , fiindca i-a ordonat lui Itachi sa-si ucida clanul.Asta a fost cam nepoliticos din partea lui si l-a costat viata ( well done,Sasuke!)
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#4
Danzou, in opinia mea, a fost raul de care satul a avut nevoie pentru ca binele sa biruie, asa cum bine a scos in evidenta si Sandaime. Da, un rau necesar, un rau ce a cauzat multe pagube, ce a fost responsabil de moartea unor personaje importante dar ce pana la urma a platit pretul puterii ce nu ii apartinea de drept, asa cred eu. Nu a pacalit pe nimeni, cu infatisarea lui inocenta si cu minciunile lui nevinovate. Da, a fost puternic, a fost inteligent dar nu atat de mult cat credea el. A facut tot ce i-a stat in putere sa minta, sa conspire impotriva celor ce il stiau de drept si nu a reusit decat sa isi grabeasca moartea.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)