Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dansul dragostei

#41
Buna, Kida. Wow, ai un fic magnific.
Titlul m-a atras de la bun inceput. E insipat si doarte dragut.
Personajele sunt grozave si imi place cum le-ai pus in valoare caracterele.
Descrirea este foarte buna, dar parca ar merge daca ai mai descrie putintel mai mult senrtimentele. In rest la capitolul descriere esti wow. :X
Narezi foarte frumos, imi place modul in care povestesti, la toate capitolele am simtit emotia personajului, chiar nu stiam ce avea sa se intample si mi-a placut foarte mult asta.
Dialogul e foarte ok si nu mi se pare sec.
Ideea fic-ului este superba :X ce sa mai zic de fiecare capitol pe care nu m-am plictisit sa-l citesc :X.
Greseli nu cred ca am vazut, daca sunt eu eram prea captivata ca sa le observ.
Am avut cateva nelamuriri:
Inainte ca Chris' sa o violeze pe Kassie imi aduc aminte ca ai spus ca ea purta o rochie, iar cand a inceput Chris' sa o violeze ai spus ca i-a rupt tricoul si pantalonii...am ramas putin in ceata si sper ca mi-am adus aminte bine :">
La fel si cu ochii lui Kass, nu mai stiu, ori sunt caprui ori albastrii... prima oara caprui, acum albastrii...din nou sper ca mi-am adus aminte bine :">
Si unde e tipa aia ? :)) Sper ca vom afla in capitolul 19 pe care nici nu cred ca iti poti imagina cat de nerabdatoare sunt sa-l citesc. :X Succes in continuare ! :X Bye !

#42
Capitolul 19

Chris’ P.O.V


- O să fac tot posibilul ca acel băiat pe care îl iubeşti să se întoarcă la tine treptat. Însă până atunci va trebui să înveţi să îl iubeşti pe acest băiat.
- O să fac tot posibilul. Atâta timp cât iubitul meu e pe drum.
Am sărutat-o pe buze, trăgând-o în braţele mele. Mă iubea. Chiar mă iubea. Mâinile ei se jucau cu părul meu şi mă trăgea de câteva şuviţe. Mi-am despărţit buzele de ale ei şi am privit-o în ochi. Era atât de frumoasă şi era a mea. Numai şi numai a mea. Am luat-o în braţe şi am pus-o pe pat. Mi-am pus mâinile deoparte şi de alta a capului ei, sprijinindu-mă. I-am prins picioarele între ale mele.
- Chris’...
- Şhh. Lasă faptele să vorbească pentru noi.
Am sărutat-o pe buze, strecurându-mi mâna dreaptă pe sub maieul ei. I-am atins uşor sânii. A gemut. I-am dat obiectul vestimentar jos. Am mârâit puţin când i-am văzut bustiera. A început să chicotească. S-a ridicat în şezut punându-şi mâinile după gâtul meu. M-a sărutat băgându-şi limba în gura mea. A început să şi-o ascundă în fiecare loc. A rupt sărutul reuşind să îi dau bustiera jos. Mi-am trecut limba peste sfârcurile ei. Mi-a prins părul în pumni şi a început să tragă de el. Îi plăcea. Am muşcat-o iar cu mâna liberă am început să îi masez sânii. Am sărutat-o pe gât, lingându-i pielea. Am întins-o pe pat, dându-i pantalonii jos, în timp ce mâinile ei se jucau cu pectoralii mei. A rămas într-o pereche de boxeri. I-am sărutat abdomenul, făcând cercuri cu limba. Mi-am strecurat mâna în boxerii ei, introducându-mi un deget în interiorul ei. A gemut. Am zâmbit. I-am lins uşor buzele, băgându-mi limba în gura ei. Cu mişcări stângace îmi dădea blugii jos. Am rămas într-o pereche de boxeri. Limba mea se juca cu a ei. Mi-am oprit joaca şi i-am dat boxerii jos. Nu a durat mult şi i-am îndepărtat şi pe ai mei. Mi-am pus mâna în a ei strângând-o uşor. Am pătruns-o rapid. A gemut muşcându-şi buzele. Am zambit şi am muşcat-o de gât. A gemut din nou. Mă mişcam în interiorul ei din ce în ce mai repede. I-am lins sângele de pe gât, apoi mi-am mutat buzele pe obrajii ei. I-am sărutat pe amândoi, apoi fruntea, buzele şi bărbia.
Strângea cearceaful de pe pat în pumni.
Nu ştiu cât timp a trecut de când am început să facem dragoste. Poate două ore, poate trei. Nu am ţinut cont de timp. Acum era dimineaţă. Stăteam lângă brunetă. Dormea. Cred că era obosită. A încercat să se omoare. Proasta. Mi-am luat boxerii şi pantalonii pe mine şi m-am dat jos din pat. Am sărutat-o pe buze, mi-am luat pachetul de ţigări de pe noptieră şi am ieşit din cameră. M-am aşezat pe canapea şi mi-am aprins o ţigară. Mi-am pus cotul pe genunchi, lăsându-mi capul pe palmă. Am început să trag în mine, lăsând fumul cenuşiu să se ridice în aer. Mi-am trecut mâna prin păr gândindu-mă la evenimentele din ultimele zile.
Gândurile mi-au fost întrerupte de telefon. Am întins mâna şi l-am luat, apăsând pe buton.
- Alo?
- Christofer?
- Da? Cine e la telefon?
- Vai Chris’ chiar nu îmi mai recunoşti vocea? Sunt Selena!
- Ela?
- Vezi? Ţi-ai amintit. Am vorbit ieri cu Kassie. Nu ştiu dacă ţi-a spus, dar eu mă duc în Spania să îi fac lu’ Cezar o surpriză şi vreau să veniţi cu mine. Vă duceţi la aeroport şi le spuneti celor de acolo că aveţi două rezervări. Trebuie să luaţi zborul de la ora 12. Ne vedem la Madrid. Pupici.
A închis telefonul înainte să apuc să îi spun ceva. Fata asta trebuie să înveţe să asculte oamenii. Pe de o parte mă bucuram că mă duc în Spania, dar dacă Cezar află ce i-am făcut sorei lui mă decapitează. Oare să îl sun pe tata să îmi comande sicriul?
Mi-am stins ţigara şi m-am dus înapoi în camera mea. Bruneta încă dormea. M-am apropiat de pat şi m-am aşezat lângă ea. Am mângâiat-o uşor pe obrazul drept, sărutând-o tandru.
- Kassie! Kassie! TrezeÅŸte-te!
A început să îşi deschidă ochii. Parcă era o pisicuţă. S-a ridicat în fund, ciufulindu-şi părul. Şi-a pus cearceaful în faţa sânilor, încercând să îi ascundă. Am zâmbit şi i-am descoperit sânii. S-a înroşit. Am tras-o în braţele mele şi am sărutat-o. Mi-am strecurat limba printre buzele ei, începând să mă joc în interiorul gurii ei. I-am atins uşor unul dintre sfârcuri, ciupindu-l. M-a împins lăsându-şi capul în jos. Am muşcat-o încet de lobul urechii.
- Nu ai de ce să te ruşinezi pisicuţo. Te-am văzut goală de câteva ori. Destul încât să îţi memorez fiecare părticică a corpului tău. A sunat Ela. Plecăm în Spania.
Zâmbetul i-a dispărut de pe chip. Am mângâiat-o uşor pe păr şi am sărutat-o scurt pe buze.
- Ştiu că nu vrei să îl vezi pe fratele tău. Poate ar trebui să vorbiţi.
- Am încercat Chris’, dar nu mă ascultă. Dacă are de gând să nu mă asculte sau să vorbească cu mine eu de ce să fac asta? Dacă el mă reneagă atunci eu o să fac la fel.
S-a ridicat din pat, şi-a luat hainele şi s-a dus la baie. Am oftat. Amândoi sufereau. Şi Cezar şi Kassandra. Când mă întorc acasă o să port o discuţie cu Bianca.
Nu a durat mult şi bruneta a ieşit din baie. S-a apropiat de mine şi m-a sărutat pe buze. A spus că se duce să îşi facă bagajele. S-a zis cu vacanţa de tortură. După ce a ieşit din încăpere, m-am dus la dulap. Mi-am scos valiza şi am început să îmi împachetez hainele. Off Selena o să te omor. Din cauza ta nu o să mai pot face nimic cu Kassadra. Emil şi Cezar mi-ar tăia capul dacă ar afla.
Nu a durat mult şi mi-am terminat bagajul. Oare ce făcea bruneta mea? Am ieşit din încăpere şi m-am oprit în faţa camerei ei. Am apăsat uşor pe clanţă şi am intrat în interior. Micuţa prinţesă vorbea la telefon în timp ce se chinuia să împacheteze. Off...zăpăcită mai e!
- Pe bune? Ai făcut-o cu Daniel?
Ultima întrebare m-a făcut să tresar. Bianca! Târfa năibii! M-am apropiat de fată şi i-am luat telefonul, închizând convorbirea. S-a întors la mine şi mă privea uimită.
- Chris’ vorbeam la telefon. Nu e politicos să îmi închizi apelul.
- Vorbeai cu proasta de Bianca?
- Iubitule te rog nu începe!
- Răspunde-mi! Lasă ocolişurile!
- Da vorbeam cu ea. Acum îmi dai telefonul ca să îmi pot termina convorbirea?
A întins mâna. Aştepta să îi dau mobilul. Am zâmbit. Am apucat-o de încheietură şi am tras-o spre mine, sărutând-o. Mi-am băgat limba în gura ei, începând să mi-o mişc.
- Nu vreau să mai vorbeşti cu ea, ai înţeles?
- De ce?
- Pentru că aşa spun eu!
- Serios? Nu îmi amintesc să îţi fi acordat titlul de tată. Chris’ nu îmi poţi spune cu cine să vorbesc sau nu. Eu nu mă bag peste prietenii tăi. Fă la fel. În plus ce aveţi toţi cu Bianca?
- Bianca e o curvă. Şi nu vreau să te mai văd cu ea. Chiar nu îmi pasă ce spui. Kassandra hai să lăsăm relaţia noastră să decurgă fără incidente. Îl vrei înapoi pe vechiul Chris’ nu? Atunci nu îi pune beţe în roată.
I-am lăsat telefonul pe pat şi am ieşit din cameră. La dracu’. Acea curvă o să mă scoată din sărite. Din cauza ei s-au întâmplat toate. O urăsc. Dar o să mă ocup şi de ea. O să regrete că a ieşit în calea prinţesei mele.
M-am dus în camera mea. Mi-am luat valiza şi m-am dus în living. M-am aşezat pe un colţ al canapelei. Am chemat un taxi. În 10 minute sosea. La fix. În câteva clipe a ieşit şi bruneta din camera ei împreună cu trollerele. S-a strecurat în braţele mele şi m-a sărutat pe buze.
- Mai eşti supărat pe mine?
Am început să zâmbesc. Se pare că mă voia mai mult decât pe prietena ei. Am sărutat-o uşor, introducându-mi limba în gura ei. Mă jucam cu limba ei, în timp ce ea îşi încolăcea braţele în jurul gâtului meu.
- Chris’...
- Hm?
- Îmi poţi explica ,fără să te enervezi, de ce nu o suporţi pe Bianca? E important pentru mine.
Am oftat şi am privit-o. Era destul de îngrijorată. Off Kassandra ce îmi faci tu mie. Am sărutat-o scurt pe buze şi am început să o mângâi pe spate, ajungând la fese. Am strâns-o uşor şi mi-am rezemat capul de pieptul ei.
- Tipa asta...e ceva ciudat cu ea. I-ai cunoscut vreodată părinţii? Ai fost vreodată la ea acasă? Ea ştie totul despre tine, dar tu ştii ceva despre ea?
Şi-a pus mâinile în părul meu şi capul pe capul meu. Am apropiat-o mai tare de mine, punându-mi mâinile pe spatele ei. A început să se joace cu şuviţele mele.
- Ştiu că tatăl ei a murit şi de atunci mama ei a preluat toate afacerile. Am vrut de mult să mă duc la ea acasă, dar mereu găsea un pretext.
- Vezi? Mereu ajunge prima în clasă. E dubios. Dacă ar fi cine spune ar veni şi ar pleca când şi-ar dori. Eu cred că minte. Că te minte. Şi că te-a minţit mereu. Ar trebui să descoperi cine e cu adevărat.
- Hai să mergem, altfel pierdem avionul.
Am îndepărtat-o şi am văzut că se abţinea să nu plângă. Am sărutat-o pe ochi şi am luat bagajele şi am ieşit afară, observând că taxi-ul ne aştepta. Am pus valizele în maşină şi ne-am urcat în automobil. I-am spus şoferului să ne ducă la aeroport.
Pe drum mă uitam din când în când la brunetă. Se uita pe geam. Probabil ţine la ipocrita de Bianca. Însă cineva trebuiă să îi deschidă ochii. Din cauza ei l-a pierdut pe Daniel, iar acum pe Cezar.
Am ajuns rapid la aeroport. Am dat bagajele jos şi l-am plătit pe taximetrist, în timp ce Kassandra s-a dus după bilete. Un bărbat s-a apropiat de mine cu un cărucior. M-a întrebat dacă poate lua bagajele şi am aprobat din cap. Am intrat în clădire, căutând-o cu privirea pe brunetă. S-a apropiat de mine şi mi-a dat biletul, spunându-mi că trebuie să urcăm în avion. A plecat înainte să pot spune ceva. Am dezaprobat din cap şi am urmat-o. Ajunşi la poartă am înmânat însoţitoarelor de zbor bilete, iar acestea ne-au condus la locurile noastre. Stăteam exact lângă micuţa prinţesă. S-a întors cu fata către geam şi nu mi-a spus nimic. O uram când o făcea pe răsfăţata.
Avionul s-a desprins de pe pistă, luându-şi zborul către Madrid.
Scumpa mea iubită tot nu vorbea cu mine. Am apucat-o de talie şi am întors-o cu faţa către mine. Încerca să îşi ferească privirea de a mea. Am apucat-o de bărbie şi i-am întors privirea.
- Uită-te la mine! Kassandra de ce te comporţi ca o fetiţă răsfăţată?
- Pentru că aşa mă faci să mă comport. Şi nu e corect Chris’. Am să îţi promit că o să vorbesc cu Bianca când o să ajung acasă.
Am tras-o în braţele mele şi am sărutat-o pe frunte. Măcar am reuşit să fac ceva. Cezar ar fi mândru. Am observat că a adormit. Arată ca un înger. Mi-am lăsat capul pe capul ei şi am adormit şi eu. Nu ştiu de ce eram aşa de obosit. Oare din cauza aventurii de azi-noapte? Ei bine pentru 2 luni nu o să mai pot face nimic. La dracu’.
Oare câte ore au trecut de când eram în avion? Madrid. Spania. Ce dor îmi era de ţara asta. Mereu m-a fascinat. Mai ales pentru castelele ei.
- Chris’...
- Încă 5 minute mamă.
- Chris’ trezeşte-te. Trebuie să coborâm.
Mi-am deschis ochii ridicându-mă de pe scaun. Am ieşit din avion. Vântul îmi răvăşea părul. Kassandra era deja pe pistă. M-a luat de mână şi am intrat în interiorul aeroportului. Ne-am luat bagajele şi ne-am oprit în faţa ieşirii.
- De ce ne-am oprit? Hai să mergem acasă.
Înainte să apuc să spun ceva mi-am auzit numele. Şi al Kassandrei de asemenea.
- Kassie! Chris’!

#43
buuna
ce sweet este... nu mai pot imi place asa de mult povestea ta. sunt moarta dupa ea. sa sti ca eu sunt un fan, desi nu am trecut pe aici, asta nu inseamna ca nu mai citesc. imi place foarte mult povestea si mai ales stilul tau de povestitoare, nu multi pot sa povesteasca asa, mai sunt cativa, de aceea nu vreau sa se supere pe mine, da multi, foarte multi de aici sunt buni in povesti dar sunt si multi care nu se pricep.(ca mine de altfel;)) )
of putina critica:d : descriere...hm foarte buna, naratiune si ea este la fel de buna, dialogul este si nu e sec. actiunea nu mi se pare mie foarte grabita, desi parca putin acolo a cam luato usor la galop:d
nu prea mai stiu ce sa-ti zic.... poate doar ca vreau NEXTUL si succes la scris :love:
bye bye si pupicei:*:*:*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#44
maaaaamaaaa.. iti ador ficul:X:X:X mia plact povestea din avion.. desi a fost foarte foarte, dar fooarte fanny partea in care Kassy in trezeste pe Cris' iar acesta spune - Încă 5 minute mamă. Mi se pare patetic din partea unui baiat. Ma mir cum de nu s-a inrosit:|..
Totusi. Nu stiu exact daca s-a mai spus dar Kassy e foooooarte incapatanata:|. Daca toata lumea ii spune ca Bianca e o curva de ce ea nu poate sa inteleaga? Adica, ii spune fratele, ii spune iubitul:">, ii spune .... dracu sa ii ia..:)):D.. sh ea tot nu intelege.
Deabea astept sa vad ce se va intampla, desi ma gandesc ca cei doi porumbei vor avea de infruntat multe pana sa ajunga sa traiasca in liniste si pace:))..
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#45
Capitolul 20


- Kassie! Chris’!
Mi-am întors privirea şi am văzut-o. Părul ei roz era prins într-o coadă. Ne privea cu ochii ei verzi şi cu zâmbetul pe buze. Am fugit către ea şi i-am sărit în braţe, aproape să o dărâm. Lacrimile se încăpaţânau să curgă.
M-a strâns în braţe şi m-a sărutat pe frunte. Nu voiam să îi dau drumul. Nu voiam să plece din nou şi să mă lase singură.
- Kassie! Dacă mai strânge şi mai tare aş rămâne fără aer.
Am ’eliberat-o’ şi m-am dat un pas în spate. Blondul s-a apropiat de ea şi a îmbrăţişat-o.
- Wow, Chris’, băiete! Asta da schimbare. Unde’i tocilaru’?
- În ţările calde.
Am început să chicotesc şi l-am luat de mână, lăsându-mi capul pe braţul lui. Rozalia s-a uitat la mine şi mi-a zâmbit. Am ieşit din aeroport şi ne-am urcat într-un taxi. Ela s-a urcat în faţă, îndrumându-l pe şofer. Oare cum va reacţiona Cezar? Sau tata? Abea aşteptam să îi vad.
Chris’ m-a sărutat scurt pe buze şi pe frunte. Nu a durat mult şi am ajuns în faţa vilei. Şoferul a oprit automobilul şi ne-a ajutat să dăm jos bagajele. Am coborât din maşină, privind împrejurimile. Am intrat pe poartă, lăsându-i pe Chris’ şi Ela în urma mea. Am venit ’acasă’. Aceeaşi casa în care mi-am petrecut o parte din viaţă. Fantâna arteziană se afla în mijlocul curţii, iar florile o înconjurau. Trandafirii şi orhideele. Florile preferate ale mamei. Am deschis uşa masivă din lemn şi am intrat în casă. Parfumul de crin mi-a invadat nările. Cezar şi-a pus amprenta aici. Am coborât treapta de marmură, înaintând spre hol. În partea dreaptă a acestuia se afla living-ul, iar în cealaltă parte un hol care te ducea la piscină şi grădină. Treptele se aflau în capătul holului principal, iar lângă acesta bucătăria.
M-am dus în living. În mijlocul încăperii se aflau două fotolii şi o canapea de piele , iar între acestea o măsuţă de sticlă. În spatele canapelei se afla agăţat pe perete un tablou. M-am apropiat de el. În pânzele lui era pictat chipul mamei. Lacrimile au început să se prelingă pe obrajii mei. În minte mi-a apărut accidentul.
- De ce nu ai putut să o laşi şi pe ea? De ce m-ai salvat pe mine? Puteai să o laşi pe ea, Doamne. Eu nu sunt atât de importantă cum era ea. Nu am parte de iubirea pe care a avut-o ea.
- Mulţumim că ne-ai ajutat cu bagajele domnişoară!
Vorbele Selenei m-au trezit la realitate. Sper că nu m-a auzit. Mi-am şters repede lacrimile şi m-am întors cu zâmbet pe buze.
- Scuze Seli, dar voiam să ajung cât mai repede aici.
S-a apropiat de mine şi mi-a ciufulit părul. A privit tabloul la rândul ei.
- Aaa, de asta te-ai grăbit să vii aici. Îţi este dor de Agatha, nu? Tuturor ne este Kass’. Însă tu eşti cea mai afectată nu? Doar ai fost cu ea în ziua accidentului.

Flashback

- Spune-mi scumpo, cum merg repetiţiile?
Priveam plictisită pe geamul maşinii. Mi-am întors privirea. Era lângă mine. Ca întotdeauna.
- Destul de bine. Dar e foarte obositor. Şi trebuie să memorez atâtea mişcari. Ce vrea şi Dominica? Am doar 7 ani.
- Ştiu că e greu. Dar ai să te obişnuieşti.
M-a privit cu ochii ei albaştri şi mi-a zâmbit. Mi-am întors privirea spre parbriz şi am văzut o fetiţă alergând după p păpuşă. Mama a virat brusc, iar eu mi-am închis ochii. În următoarea clipă am simţit o lovitură puternică la cap şi am adormit.
Când m-am trezit vedeam puţin în ceaţă. M-am ridicat în şezut şi mi-am atins uşor fruntea. Mă durea. Însă era bandajată. M-am uitat în jurul meu şi mi-am dat seama unde mă aflam. Eram la spital. Mama!
M-am dat jos din pat şi am iesit din salon, unde m-am lovit de tata. Avea ochii roşii. M-a luat în braţe şi m-a sărutat pe frunte, bâlbâind ceva.
- Tati unde e mama? E bine? Vreau să o văd.
- Scumpo mama ta nu se simte bine. Dar îţi promit că o să îşi revină. Bine?
- Dar vreau să o văd! Tati te rog! Du-mă la ea!
M-a sărutat pe frunte şi m-a dus în salonul mamei. Stătea în acel pat cu cearceafuri albe. Chipul ei era alb şi purta o mască de oxigen. Cezar o ţinea de mână şi plângea. Tata m-a lăsat jos şi am alergat către femeie. Am luat-o de mână şi i-am observat perfuzia. Am început să plâng.
- Mami! Ce s-a întamplat? De ce eşti aici? De ce simt că te pierd?
- Iubito! Nu mă vei pierde niciodată. Poate că nu voi fi lângă tine cu trupul, însă cu sufletul şi cu inima mea voi fi mereu lângă tine. Kassandra vreau să îmi promiţi că nu vei renunţa niciodată la dans. Ca vei fi cea mai bună. Că îl vei asculta pe tatăl şi pe fratele tău.
- Îţi promit. Îţi promit orice, dar rămâi cu mine. Te rog. Vreau să fii aici.
Nu mi-a mai răspuns. Şi-a închis ochii, iar aparatul a încetat să bipăie. Am început să îi strig numele şi să o mişc uşor.

End of Flashback

- Nu ţine de mine. Acele amintiri revin în capul meu la momentul potrivit. Nici măcar nu le pot controla.
- Trebuie să fii puternică. Eu sunt lângă tine. La fel şi Chris’, Cezar şi Emil.
Am dezaprobat din cap şi am simtit două braţe care îmi înconjurau talia. Mi-am ridicat capul, iar blondul mi-a cuprins buzele într-un sărut scurt. O voce cunoscută ne-a întrerupt.
- Visez? Ce dracu’ căutaţi voi aici?
M-am întors şi l-am văzut pe Cezar. Îmbrăcat în pijamale. Băiatul ăsta nu o să se schimbe niciodată. Mi-am întors privirea. Selena zâmbea. Mi-a făcut din ochi şi s-a apropiat de frăţiorul meu.
- Nu crezi că ai gura cam mare, scumpule? Ce-ar fi să o micşorăm?
L-a sărutat şi l-a împins în perete. În acea clipă Chris’ mi-a pus mâna la ochi.
- Interzis minorilor!
- Chris’...
A început să râdă şi să mă muşte de ureche.
- Haide Chris’, lasă-mă să văd. Doar nu fac sex în faţa noastră. E numai un sărut. Nu e nimic interzis la el.
După câteva minute mi-a luat mâna de la ochi, însă punctul culminant se terminase. M-am întors către blond şi i-am dat un şut între picioare. A căzut în genunchi, acoperindu-şi ’prietenul’ cu ambele mâini.
- Idiotule!
M-am uitat prin cameră şi am văzut că minunatul cuplu a dispărut. L-am privit pe Chris’ şi am părăsit livingul, îndreptându-mă spre curtea din spate. Parfumul de trandafiri m-a făcut să mă liniştesc. M-am dus la piscina şi m-am aşezat pe unul din şezlonguri. Acum Cezar e ocupat, dar cum va reacţiona atunci când mă va vedea? Când îşi va da seama că i-am distrus vacanţa.
- Kassandra!
Mi-am ridicat privirea şi l-am văzut pe tata. S-a aşezat lângă mine şi m-a îmbrăţişat.
- Scumpo! Ce bine îmi pare că eşti aici. Când mi-a spus Lupe nu mi-a venit să cred.
- Păi...uite că sunt aici. Tată profit de faptul că suntem singuri. Vreau să te rog ceva....
- Desigur scumpa mea. Orice! Spune!
- După vacanţa de vară...aş putea să mă mut aici? Definitiv! Şi nu vreau să afle nimeni. Nici măcar Cezar.
A rămas uimit. Mi-am lăsat capul în jos şi am afişat un zâmbet trist. M-a mângâiat pe păr.
- Da, însă vreau să îmi spui de ce iei această hotărâre?
- Nu mă simt în largul meu în Tokio. Nu mă mai simt. Toată lumea mă urăşte. Colegii mei cred că sunt o tirană şi singurul lucru care îl ştiu e să dau ordine. Profii abea aşteaptă să scape de mine. Până şi Cezar nu mă mai suportă şi mă vede ca pe o inamică care vrea să îi fure firma şi banii. Daniel are o relaţie cu Bianca şi în ultimul timp nici unul dintre ei nu mă mai bagă în seamă.
- Dar Christofer? Nici lui nu vrei să îi spui?
- Chris’ mă vă înţelege. Am să îl sun când totul se va termina şi am să îi explic. Dar vreau să mă laşi o săptămână ca să văd dacă se schimbă ceva. Bine?
M-a aprobat din cap. L-am îmbrăţişat lăsându-mi capul pe umărul lui. Trebuia să fac asta.


Cezar P.O.V

- Îmi zici ce cauţi aici? Şi de ce Kassandra şi Chris’ sunt aici?
Selena stătea pe scaunul din camera mea şi se învârtea. Nu am mai văzut-o de mult timp. Prima mea dragoste. Arăta că o prinţesă. Prinţesă inimii mele. Oricâte fete ar fi trecut prin patul meu sau le-aş fi păcălit că le iubesc, nici una nu era ca ea.
S-a ridicat de pe scaun şi s-a apropiat de mine. Şi-a pus mâinile în părul meu şi m-a sărutat scurt pe buze. M-a împins pe pat şi s-a pus peste mine.
- Am auzit că ai fost băiat rău. Te-a purtat foarte urât cu Kassandra.
Am zâmbit. Am apucat-o de păr şi am răsucit-o, punându-mă peste ea.
- Deci mica prinţesă s-a dus repede la bodyguardul ei. Ce ţi-a mai spus? Că şi-a rupt o unghie? Sărăcuţa!
Mi-a zâmbit şi mi-a dat o palmă peste faţă. Am chicotit şi am sărutat-o violent. Mi-am întrodus limba în gura ei, plimbând-o şi atingând-o pe a ei. Mi-a dat un genunchi între picioare, făcând cunoştinţă cu ’amicul’ meu. M-am întins pe pat şi îmi muşcam buza. Când a învăţat să dea aşa tare?
S-a ridicat de pe pat şi m-a apucat de păr.
- Eşti un idiot. Kassandra te iubeşte, iar tu te comporţi ca un ticălos cu ea.
- Zău? Păi în ultimul timp mi-a demonstrat că o curvă e mai importantă decât mine.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#46
Kida mersi ca ai adus nextu, asa cum am mai spus sunt o cititoare fidela desi poate ca nu vad la timp capitlele, dar cand le vad ma revansez cu un com :* Mi-ai facut ziua mai buna. Mi-a placut cum ai descris in capitol la faza cu amintirea mi s-a infurnicat pielea, si mie nu mi se intampla asta decand cand simt ceva de genul sau o respiratie calda ma gadila pe gat, dar asta nu s-a intamplat te asigur;)) Mi-a placut foarte mult si eu una sunt de acord cu Kassandra. Ar trebui sa vada o perioada cum este fara ei si sa se gandeasca la toate lucrurile:X A fost dragut foc capitolul si te astept cu nextul :*
Bye bye and *hug* and *kisses*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#47
Capitolul 21


Vacanţa asta nu e aşa cum mi-o imaginam. S-au schimbat atât de multe. Cel mai mult mă doare faptul că Cezar nu vorbeşte cu mine.
- Nu ştiam că te-ai trezit atât de devreme.
Chris’ a reuşit să mă trezesc din gânduri. M-a sărutat uşor pe frunte şi s-a aşezat lângă mine. Mă jucam cu cerealele din castron. Nu prea mă simţeam în largul meu. Nu ştiu de ce Selena a vrut să vin aici. Era clar că în acest moment nu mă simţeam în elementul meu.
- Kass! Mă auzi?
- A? Scuze! Ai spus ceva?
A oftat şi s-a ridicat de pe scaun. Şi-a pus mâna pe spătarul meu şi m-a sărutat. Şi-a băgat limba în gura mea, căutându-mi limba. Cât de mult îmi plăcea să mă sărute. Abea aşteptam să mă întorc la şcoală. Monica va suferi un şoc. Foarte mare.
- Ce e cu tine? Eşti mereu cu capul în nori!
M-am ridicat de pe scaun şi m-am oprit în faţa ferestrei. Mi-am pus mâinile în sân, privind grădina. Blondul a venit în spatele meu şi m-a îmbrăţişat.
- Nu mă simt prea bine.
- Ce? Nu îmi spune că deja o să avem un copil.
- Chris’! Sigur că nu! Tata m-ar ucide! E situaţia asta tensionată dintre mine şi Cezar. Nu ştiu cum să fac pentru a vorbi cu el, fără să îl supăr. Nu îmi vine să cred că s-a creat această situaţie. Nu ştiu ce l-a schimbat pe fratele meu. Chris’ vreau să plecăm acasă. Selena poate să rămână aici cu Cezar, dar eu nu pot să locuiesc aici trei luni.
Nu mi-a spus nimic. Şi-a lăsat capul pe umărul meu şi a oftat. Cred că nici lui nu îi prea plăcea această situaţie. Dar cred că ar trebui să vorbesc.
- Vrei să vorbesc eu cu el?
- Nu! Nu vreau să spună că am servitori care să vorbească în numele meu. Asta e între mine şi el. Şi vreau să o rezolv în acest moment.
M-am întors cu faţa către blond şi l-am sărutat scurt pe buze, apoi am părăsit livingul. Am urcat treptele, păşind pe hol. Trăgeam aer în piept şi încercam să îmi fac curaj. Pentru ce? Curaj să vorbesc cu Cezar? Mă tem de propriul meu frate mai rău decât m-aş teme de Dumnezeu.
M-am oprit în faţa camerei lui şi am bătut uşor la uşă. Am auzit un ’Intră’ plictisit. Am apăsat pe clanţă şi am făcut un pas în interiorul camerei.
- Putem să vorbim?
Stătea pe pat cu o carte în mână. A îndepărtat-o puţin cât să mă privească, apoi şi-a ascuns din nou privirea în foi.
- Ce vrei? Sunt ocupat!
- Mda! Mi-am dat seama. Dar vreau să îţi spun ceva şi nu o să dureze mult.
- Ce e?
Am intrat în încăpere şi am închis uşa. M-am oprit în faţa patului. Mi-am împreunat lucruri, încercând să îmi găsesc cuvintele potrivite. Eram agitată, iar trupul meu a început să tremure.
- Uite! Ştiu că în ultimul timp ne-am certat şi ne-am ignorat. Poate ţi-am spus nişte cuvinte dure, însă cred că le meritai. Cezar nu vreau să ne distrugem relaţia. Eşti fratele meu şi te iubesc. Cu toate că nu îţi vine să crezi. Nu ştiu ce s-a întâmplat cu tine şi de ce ai început să mă eviţi şi mai important să mă urăşti. Ştii foarte bine că răbdarea mea e scurtă şi de aceea am venit să îţi îndeplinesc oarecum o dorinţă.
- Mă vei lăsa în pace?
Am tresărit la cuvintele lui şi mă abţineam cu greu să nu plâng. Eram sigură. Nu îi păsa. De ce i-ar păsa de mine?
- Da! O să încerc să fiu invizibilă în viaţa ta. Ai să vezi că nu o să îţi mai dau alte motive să mă urăşti şi mai tare.
Mi-am ridicat capul, iar în acel moment câteva lacrimi mi s-au prelins pe obrajii. Nu am putut să le opresc.
- Asta e tot? Nu trebuie să plângi, pentru că lacrimile tale pur şi simplu nu mă impresionează. Acum te rog frumos ieşi afară!
Am zâmbit şi am făcut ce mi-a zis. Măcar a avut buna voinţă să mă asculte. Am coborat scările cu un zâmbet fals pe buze şi cu lacrimile care continuau să îmi lovească obrazul. Chris’ mă aştepta în faţa treptelor. A zâmbit trist şi m-a luat în braţe, sărutându-mă pe frunte. Nu am început să ţip sau să fac vreo una din crizele mele. Pur şi simplu nu aveam forţa necesară sau spiritul. Nu voiam ca Cezar să creadă că sunt un bebeluş.
L-am îndepărtat uşor pe blond şi i-am spus că mă duc să mă plimb. Mi-am şters lacrimile şi am ieşit din casă. Aveam nevoie să fiu singură. Să meditez la acţiunile mele. La cuvintele mele. Am ieşit din curte şi am început să străbat aleile. Nu ştiam unde mă duceam. Nu ştiam ce făceam. De ce trebuia să mă afecteze atât de mult ura fratelui meu? Pentru că îl iubesc?
După puţin timp am ajuns într-un parc. Semăna atât de mult cu cel din Tokio. Acel parc unde Chris’ m-a sărutat. Unde mi-a arătat că s-a schimbat.
M-am aşezat pe o bancă şi mi-am pus palmele pe genunchi. Am început să plâng. De ce? De ce lacrimile se încăpăţânau să se scurgă? Exact ca nisipul dintr-o clepsidră.

Flashback

- Apropo băieţi! Sunt curioasă, unde ve-ţi repeta? Această sală este exclusiv pentru mine. Am un contract cu directorului. Până la urmă e bine că e aşa formal şi corect. Iar sala mea de acasă, e doar a mea. Să nu te gândeşti să intri pe furiş Cezar, pentru că sunt în stare să te dau pe mâna poliţiei. Cu toate că eşti fratele meu.

End of flashback


Doamne! Ce naiba era în mintea mea în acel moment? Să îl ameninţ pe Cezar? Totul pare atât de ireal. Lumea mea de basm s-a transformat parţial în una de coşmar. Cred că dacă nu i-aş avea pe Chris şi tata lângă mine aş fi înnebunit de tot.
Am oftat şi m-am ridicat de pe bancă. Am înaintat câţiva paşi, însă o voce m-a oprit.
- Kassandra Rodriguez?
M-am întors şi am văzut doi bărbaţi. După aspectul fizic păreau bodyguarzi. Am făcut câţiva paşi în spate. Tipii ăştia mă speriau.
- Da. Cine vrea să ştie?
- Tu vii cu noi.
Unul dintre ei a făcut un pas spre mine, întinzând mâna. Am încercat să fug, însă individul m-a prins de păr, trăgându-mă spre el. M-a apucat de talie şi a început să mă târască. Am început să mă zbat şi să ţip. M-au scos din parc şi m-au băgat într-o maşină. Cele două matahale s-au pus lângă mine, iar una dintre ele mi-a acoperit faţa cu o batistă. Am încercat să o îndepărtez, dar nu puteam. Pur şi simplu erau mai puternici decât mine. Am început să inspir un miros puternic şi să văd în ceaţă. Mâna mea a căzut moale lângă mine şi mi-am închis ochii.
Am început să mă mişc greu. Nu aveam destulă forţă în mine. Somniferul care m-a adormit a fost puternic. Am încercat să îmi mişc mâinile, dar erau legate la spate. Mi-am deschis ochii încet, încercând să îmi ridic capul. Parcă eram drogată. Gura îmi era acoperită cu o bucată de material. Am reuşit să îmi ridic capul şi m-am uitat în jur. Cu toate că vedeam în ceaţă, am putut să observ lumina unui neon care pâlpâia. M-am uitat în jurul meu şi am văzut că stăteam pe un scaun. Mâinile şi picioarele erau legate. Ce grozav! Tocmai am fost răpită. Acum ce se va mai întâmpla? Mă vor bate? Mă vor viola? Mă vor omorâ?
Am auzit o uşă trântindu-se. Se pare că aveam parte de prima vizită. Cât de incitant. Paşii se auzeau apăsaţi în cameră. Persoana misterioasă s-a pus în genunchi în faţa mea şi mi-a ridicat bărbia. Era un băiat de vreo 20-25 de ani cu părul blond şi ochii negri. Pentru o clipă am crezut că e Chris al meu şi am sperat că aceasta este o glumă, însă nu. Totul era real.
Bărbatul mi-a dat jos căluşul de la gură şi mi-a luat o şuviţă de păr între degete.
- Eşti foarte frumoasă. Sursele mele aveau dreptate. E un mare păcat că te-ai născut în familia Rodriguez. Cred că m-aş putea îndrăgosti de tine.
L-am privit neînţelegând ce se întâmplă. Cine era tipul ăsta şi de ce m-a răpit. Tată ce dracu’ ai făcut?
- Îmi pare rău, însă am un iubit. Îmi poţi spune de ce m-ai adus aici?
S-a ridicat în picioare şi a început să se învârtă în jurul meu. Mi-a atins uşor obrazul, însă mi-am ferit capul, încercând să îi îndepărtez mâna.
- Scumpul tău papi e de vină. Şi-a băgat coada unde nu trebuia.
- Mai explicit?
- A făcut un târg cu tata. Amândoi au investit mult capital într-o nouă idee a scumpului tău tată, de unde trebuiau să iasă amândoi beneficiaţi. Însă Emil i-a tras clapa tatei şi i-a luat toţi banii. Familia mea este în ruină, iar familia ta se scladă în glorie şi bani. Nu îmi spune că nu ştiai că papi îţi dă bani de pantofi şi păpuşele din bani furaţi.
Am început să râd. Dacă tot e în ruină ar trebui să devină comic şi să îşi scoată banii de pâine.
- Şi tu mai adus aici ca să îmi spui această poveste neînduioşătoare? Nu îmi pasă de unde provin banii pe care mii dă tata, atâta timp cât mii dă şi pot să îmi cumpăr ce vreau. Dacă tatăl tău nu ştie să îşi conducă propriile acţiuni, cum te aştepţi să aibă succes într-o mare infestată cu rechini?
A mârâit. A venit în faţa mea şi m-a tras de păr. Hei! Cum era cu regula: Băieţii nu au voie să lovească fetele?
- Eşti demnă de numele tău. Eşti la fel de trufaşă precum idiotul de Rodriguez. Dar eşti frumoasă. Însă frumuseţea ta nu te va salva de la lucrurile pe care ţi le-am pregătit.
M-a sărutat scurt pe buze şi mi-a pus căluşul la gură, apoi a ieşit din cameră. Începea să devină greţos. Am oftat. Cum reuşesc să par atât de dură? Cum ai putut tată? M-ai dezamăgit profund. Ştiu că nu vrei să îmi lipsească nimic mie sau lui Cezar, dar chiar să furi? Să păcăleşti? Ce se întâmplă cu tine? Absenţa mamei îţi provoacă atâta durere şi disperare încât nu mai gândeşti?
Câteva lacrimi au început să se prelingă pe obrajii mei. Mi-am închis ochii şi am adormit. Ceva îmi spunea ca nu voi ieşi uşor din această răpire.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#48
Uite ca am aterizat si aici iar ... Sincer ma bucur ca sunt aici ^_^ capitolul a fost minunat si ma bucur ca Kass si-a dat seama ca a facut o greseala :x Imi place modul tau de a povesti (cred ca te-am inebunit cu asta) dar este adevarat, ai felul tau de a povesti si asta imi place mult de tot. Descrierea a fost draguta si de aceasta data, si m-am obisnuit, adica nu pot sa cred ca ai face prost ... Dialogul a fost bine plasat si asta e un lucru bun. Actiunea/naratiunea bine plasate si nici una grabite.
So a fost un capitol grozav si te astept cu nextul, nu vrei ca cititoarea ta fidela sa ^_^
Bye bye and *hug* and *kiss* si multa insipiratie :X:*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#49
iiiiiiii ador ficul tau. Am citit capitolele astea doua abea azi si vreau sa spun wow. Ai progresat mult si totusi cum s-a invartit roata, acum cu rapirea kassandrei, e absolut super tare. Ce parti mi s-au parut comice au fost cele cand baietii au luat cate un sut la "amic". Au fost faine fazele alea. Ce nu mi-a placut. cezar e prea dur, hai ca am inteles sa nu vorbeasca cu Kass si sa fie suparat pe ea, dar nici chiar in felul ala. Pana la urma e sora lui. In rest. Dialogul e foarte bun si imi place cum l-ai imbinat cu descrierea si naratiunea...
Astept urmatorul capitol. sa vi cu el cat mai rpd:X:X
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#50
Capitolul 22 – Chris’ P.O.V.



Mă simţeam atât de prost. Pe de o parte eram vinovat de cearta dintre Cezar şi Kassandra. Am văzut cum a ieşit din casă, închizând uşa în spatele ei. Poate era timpul să discut cu prietenul meu. Am urcat scările îndreptându-mă spre camera brunetului. M-am oprit în faţa uşii şi am bătut uşor la uşă. Cezar mi-a deschis uşa destul de nervos. Când m-a văzut a răsuflat uşor şi m-a invitat înăuntru. Te aşteptai la Kassandra prietene?
M-am aşezat pe scaunul de la biroul său şi m-am întors cu faţa la el. S-a aşezat pe pat şi şi-a aprins o ţigară.
- Credeam că e Kassandra din nou. Frate când a devenit atât de patetică? Cum merge planul nostru?
La dracu’. Mă abţineam atât de mult să nu îl înjur. M-am ridicat de pe scaun şi m-am apropiat de el. L-am apucat brusc de tricou şi l-am ridicat de pe pat. I-am zâmbit şi i-am dat un pumn în faţa, trântindu-l pe podea. Şi-a scăpat ţigara pe parchet. Şi-a pus mâna la gură şi m-a privit. S-a ridicat de jos.
- Ce dracu’ e cu tine?
- Uite că m-am gândit să renunţ la planul meu de răzbunare. M-am lăsat orbit de obsesie şi nu am văzut cine e Kassandra cu adevărat. O iubesc! Şi doar pentru că eşti prietenul meu cel mai bun asta nu înseamnă că am să îţi dau voie să o răneşti. Deschide odată ochii Cezar! O să laşi o ceartă idioată să te despartă de sora ta pentru totdeauna?
- Du-te dracu’ cu iubita ta cu tot. Te-ai lăsat fraierit de o pereche de sâni. Eşti atât de idiot Chris’. Să nu vii la mine să plângi când iubita ta Kassandra o să îţi dea papucii.
Am zâmbit şi am trecut pe lângă el, apropiindu-mă de uşă. Am apăsat pe clanţa, deschizând uşa.
- Sper să nu vii la mine să plângi atunci când Kassandra o să te respingă.
Am ieşit din încăpere. Am păşit pe hol, îndreptându-mă spre scări. Mi-am scos telefonul din buzunar. Am cautat în agenda telefonul Kassandrei. Era plecată de ceva timp. Nu răspundea. Asta era ciudat. M-am dus în living şi am văzut-o pe Selena. M-am apropiat de ea, aşezându-mă pe un colţ al canapelei.
- Hei Ela! Ammm…ai văzut-o cumva pe Kassandra?
- Nup! Nu doarme?
- Nu! A avut o mică discuţie cu Cezar şi a ieşit să se plimbe, dar încă nu s-a întors.
- Stai calm muchacho! Sunt sigură că s-a întâlnit cu vreo prietenă şi s-au dus la o cafea. Se întoarce. Dar spune-mi, boul de Cezar a făcut-o din nou să plângă?
- Cam aÅŸa ceva.
- De data asta a întrecut măsura. Să vezi ce îi fac boului ăluia.
Fata s-a ridicat de pe canapea destul de nervoasă. A făcut câţiva paşi, apoi s-a oprit brusc. Brunetul tocmai cobora scările, împreună cu tatăl său. Selena a zâmbit şi s-a dus la Cezar, spunându-i ’bună dimineaţa’, călcându-l pe picior. Îmi place spiritul ei. Ne-am aşezat cu toţi la masă. Începeam să mă îngrijorez din ce în ce mai tare. Kassandra nu apărea. Deodată telefonul meu a început să sune. L-am scos din buzunar , iar pe ecran îmi apărea număr privat. Am apăsat pe butonul verde.
- Dacă eşti lângă Emil Rodriguez pune telefonul pe speaker.
Un fior m-a făcut să tresar. Am făcut ce mi s-a spus şi am pus aparatul pe masă.
- Gata? Perfect! Ce-ar fi să trecem direct la subiect? Emil nu te întrebi pe unde ar putea fi scumpa ta fiică? Crezi că doarme? Te înşeli! E în mâinile mele.
- Cine eşti? Ce vrei? Dacă ai chef de glume să ştii că nu sunt deloc potrivite.
- Crezi că glumesc? De ce nu îi spui tu, Kassandra?
S-a lasat liniştea pentru câteva secunde. De asta mă temeam cel mai tare. Emil era destul de nervos. Cred că era în stare să distrugă telefonul în mii de bucăţele.
- Tată!
La dracu’! Era adevărat! Kassandra era în mâinile unor nebuni. Vocea ei era atât de joasă. Sunt sigur că au forţat-o să doarmă.
- Kassandra, scumpo, eÅŸti bine?
- Tati! Orice ţi-ar cere să nu accepţi nimic. Eu voi fi bine.
- Deci ”papi” acum mă crezi? Hai să spunem lucrurilor pe nume. Papuşica ta o să stea cu mine ceva timp. Ai să o primeşti înapoi, atunci când am eu chef. Dar vreau să îmi trimiţi jumătate din averea ta.
- Nenorocitule! Cum îţi permiţi să mă şantajezi pe mine?
- Exact cum tu ţi-ai permis să furi alte persoane. Am să te anunţ când voi vrea banii. Dar vreau să ştii că ai o fetiţa superbă. O adevărată femeie.
- Dacă îndrăzneşti să îi atingi un fir de păr, îţi jur că o să te omor cu mâinile mele.
Fără folos! Emil ţipa degeaba la telefon. Persoana misterioasă a închis apelul. M-am aşezat pe scaun, acoperindu-mi chipul cu ambele mâini. Kassandra se află în mâinile unui necunoscut, care ar putea să îi facă orice. Numai când mă gândesc că ar putea să o sărute, să o atingă îmi fierbe sângele. Mi-am ridicat privirea. Selena mai avea puţin şi plângea, Emil se plimba prin încăpere încercând să găsească o soluţie, iar Cezar… Cred că amicul meu e cel mai afectat. Era distrus. Se vedea că voia să plângă şi să ţipe. Mare greşeală că s-a certat cu sora lui.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)