Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca veti avea un copil, ce nume ii veti da? [anime version]

#91
Dacă ar fi băiat i-aş spune Alex, Ştefan sau Roland(deci ador numele astea).
Dacă ar fi fată i-aş spune Renate, Angela, Jessica sau Melisa.

Momentan nu mai am idei de nume, astea îmi plac cel mai mult.
Look what you've done
Now I'm like dust
Going in the air alone
Climbing in the heaven slow

#92
Well,avand in vedere ca e mult pana o sa am un copil,nu m-am gandit la prea multe nume,dar oricum as vrea sa fie ceva simplu si profund.
Pentru fata:Ayumi(si as striga-o Ayu),Sayuri,Yumi,Layla
Pentru baieti:Isamu,Daisuke,Naoki,Shu
Pentru fete gemene:Aimi si Aina,Kaori si Keiko
Pentru baieti gemeni4aisuke si Sasuke
Si pentru fata si baiat gemeni:Saya si Shin
Cam atat pentru moment
[Imagine: j5atg3.png]


#93
Girl Felicia, Ecaterina, Victoria, Soo-yeon[se citeÅŸte Suyon, luv it] , Ayumi, Nanami, Hikaru,
Inhyeon[Inyun] , Ji-seng[chisen], Mi-ri .
Boy Bogdan, Mihai, Victor, Jung-ho, Yeoning, Arashi, Akane, James, Harry, Thom . . .

#94
pentru fata:Yuki,Hinata,Sakura, Nana,Hachiko,
pentru baiat:Zero(desi totusi in Romania nu cred ca e un nume prea bun21 ),Lavi,Kaname,Allen,Kanda,Morita,Ren,Noubu,Shin,Hitsugaya
[Imagine: n3w6eu.jpg]

#95
sa'mi storcesc si eu creieri putin 21
girl:
-Kayura ( nu cred ca o sa'i placa dar..am incercat 21 ),Misha,Evelyn ( ce imi place numele asta ),Rysa gata!! ( nu m'ai am idei 21 )
boy :
-Daisuke ( mdea..) ,Ren sau Zack
[Imagine: 8647989.png]


#96
Dacă aş avea un copil..de fapt aş avea 2 XDDDDDD o fată şi un băiat.
Pentru fată aş avea 3 idei: Yuna (power) sau Mai (elegance) .
Iar pentru băiat: Ciel(pur şi simplu iubesc numele ăsta,sună atît de bine) sau Len.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#97
Nu prea m - am gandit la viitor, asa ca, nu sunt sigura ca nume as putea sa le dau "copiilor mei". [ daca o sa fac, asa o sa imi amintesc in fiecare zi ca sunt fata si asa o sa ma demoralizez mai tare .__. ]
Cand aveam unspe' ani imi placea numele "Yume" ce se traduce "vis" sunt mereu visatoare, visand la imposibil, rar cu capul pe umeri, asa ca asta ar fi unul dintre nume, mi se pare ca e unul destul de cute.
Pentru baiat cred ca... Sebastian - nu are nici o legatura cu anime-ul ala. [ nici macar nu l - am vazut =.= ] Mi se pare un nume elegant, ce suna destul de bine la pronuntie, sugerand ceva aparte.
Apoi ar veni... Kay/Key/Kei, suna destul de bine, mie chiar imi place iar asta e tot cea ce conteaza.
Lee, nu cred ca asta ar fi asa unu nume =]] . Doar ca... inainte imi placea de Rock Lee din Naruto =]] , mai bine spus, devotamentul, curajul, increderea. [ : P ]
Saiuri/ Yuki. Doua nume frumoase, al doilea pentru mine e neutru asa ca... [ va dati singuri seama ]
Anyway. Cam atat, momentan.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#98
Eu intotdeauna am crezut ca numele sunt alese de ambii parinti, deci la un moment dat nu stiu cum am ajuns sa discut cu Stef de asta si bineinteles ca dupa ce l-am tras de limba si asigurat ca nu ne vom certa, am decis ca daca vom avea o fetita se va numi: Mia.

Cat despre unul potrivit pentru un baiat, inca nu stim sigur xD

Si daca ne luam un pui de husky se va numi Hachiko <3
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#99
Pai daca as avea baiat(ceea ce imi doresc), l-as numii Flavius, Denis, Stefan, Radu sau Alexandru. Iar daca as avea fetita, as numi-o Dorothy, Eliza sau Ana-Maria. Dar acum depinde si de dorintele tatalui, ca nu numai eu fac familia =D

Hm, eu am multe idei de nume care îmi plac. < 333
Dacă ar fi fată, mi ' ar plăcea să o cheme: Alice, Diana, Dana, Mihaela ( normal ) , Layla, Sophie, Hana sau Elena şi Bianca. Iar la băieţi aş vrea Alexander ( ador numele ăsta ), Daniel, Shin sau Ştefan şi Christian. xDD
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Funny Name ~ English Version Zyklon 27 13.099 23-12-2011, 02:54 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Melodii cu acelasi nume CandyGirl 10 6.375 18-11-2011, 09:59 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Fazan cu nume din animeuri Ryuu 58 26.035 21-08-2010, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Ekkaterinna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)