Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca ?

#1
Hm cum vi s-ar parea sa aveti un majorodom asa ca Sebastian sau Claude. Unul dintre ei sau pe amandoi puteti sa va expuneti parerile si in acelasi timp fanatismul pentru cei doi majordomi care cucerec inimile fanelor Kurosjitsuji din intreaga lume.

Daca as avea un majordom ca Seby .

Omg pai as muri evident si l-as pune sa ma invie. As sta sa ma schimbe *perv mind* sa imi faca baie O.O cum iii face lui Ciel, sa imi dea sa manance si sa stea mereu langa mine si evident ca nu il las sa plece.
Plus ca as sta mai mereu acolo in preajma lui si l'as admira. Mie perspnal nu imi place Sebastian doar pentru aspectul lui fizic ci pur si simplu pentru tactul lui, inteligenta lui si in acelasi timp as sta sa ma invete diverse chestii cum ar fi sa ma lupt foarte bine.
Ar fi intr'adevar frumos.

Daca ar fi Claude pai atunci as schimba foaia. M-as preface mereu ca am ceva si el sa ma ajute ca asa sa-si mai arate sentimentele emotiile and stuff ca deh daca sta asa si nu zice nimic ma face sa cred ca pune ceva la cale. Oricum m-ai mult l'as provoca de fiecare data daca nu ma lasa sa fac ce vreau eu. : ))


Voi ?
-

#2
Omg, saracii de ei, cred ca ar trebui sa se puna problema dak m-ar avea ei pe mine24). Let's see21.
Daca ar fi Seby [cum ii zice lynnu o.o] as face o multime de chestii ca sa-l torturez. Poor him. Pentru inceput l-as tine intr-o cusca si l-as pune sa se dezbrace pentru mine =p~ si ca si premiu l-as mitui cu o pisica. Probabil as iesi cu el in fiecare zi, ca sa arat la lume ce frumusete sta langa mine b-) [ sa muriti toti de gelozie]. Asa, revenind la subiect, cred ca ar fi interesant. L'as pune sa ma invete sa cant la vioara si harpa [ mereu miam dorit asta o.o']. Ofc, nici dansul nu l'as uita, cred ca as vrea sa invatvalsul de la Sevbastian doar pentru a fi aproape de el.

Good, daca ar fi Claude. Nu cred ca ar accepta nici in ruptu capului sa se dezbrace in fata mea [ 46], asa ca va trebui sa-l seduc mai intai. Dupa cum ai zis si tu lynnule, as face tot felul de chestii sa vad ce sentimente are si chestii. La inceput, m-as purta frumos cu el si i-as arata latura mea angelica si dupa ce imi cade in capca, saracuu 19.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#3
Oh,habar n-am,prea multe posibilitati xD.Dar oricum,nu cred ca am avea vreo sansa,ca oameni normali care nu au nevoie de razbunare,sa avem un demon ca majordom.I mean,cred ca sufletul lui Ciel e plin de razbunare,de-aia e asa delicios si il vor si Sebby si Claude O.o".Si of course ca daca premiul e mare,si tu muncesti mai din greu pt el,nu?Oricum daca ar fi sa am un demon ca majordom,cred ca as avea sufletul plin de razbunare,deci prin urmare chiar daca as vrea sa ii fac ceva mai...nu as avea nicio sansa pt ca mi-ar fii gandul numai la cum sa ma razbun,nu la viata mea sentimentala xD.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#4
Dupa cum a pus Katutza problema totul devine foarte interesant24. Cred ca mi-as schimba oleaca principiile care le-am scris mai sus.
Hm... O sa ma shcimb putin, o sa aduag ceva chestii negative la personalitatea mea ca sa-l atrag pe Seby. Maybe i'll kill someone 19. Chair si asa, nu renunt la afza cu tinul lui Sebastian in cusca... La Claude o sa fie mai complicat deoarece el nu apre sa cada asa de usor in capcane si nici nu prea afce cei zice Alois [ incearca sa se apere and stuff]. Eu cred ca i-as da nsite libertate si dupa ce il incoltesc, revin la planul initial19.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#5
As vreaaaaaa. In primu rand totusi as vrea sa fiu eu insami majordom/itza.^^
Dar ca sa revin si sa spun evidentul, daca Sebastian ar fi majorodomul meu, cred ca mai mult l-as sluji eu pe el decat el pe mine. Cum sa lasi asemenea genialitate de demon-majordom sa MUNCEASCA? El ar trebui sa fie rege, duce, conte, demon singuratic, print...
Daaar din moment ce el a ales sa raspunda la "chemarea cu glas de moarte" a copilului, nu vad de ce nu ar raspunde si la a mea.Zuppy06Zuppy04
In schimb Claude...vaaai pe Claude l-as pune la munca, la sapa, pe camp, la posta. Sa care, sa-i iasa ochii aia aurii(frumosi ce-i drept) din cap. Sa nu-i mai arda de dansat pe balustrada sau calatorii clandestine cu trenul.
Totusi, oricare ar fi dintre ei doi, pe amandoi i-as ruga un lucru: sa ma duca pe mine(contesa de Canterbury sau o eventuala printesa baietoasa) la ei acasa. Printre demoni, urati, frumosi, de toate felurile, da' la ei acasa. Sa ma relaxez pe acolo. Si daca nu ma accepta aia, sa le traga o bataie buna.Zuppy07
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#6
Hmmmm, ar fi ceva interesant 21 adica sa ai un asa majordom...pai sa incepem.
Pe Seby l-as pune sa ma trezeasca in fiecare dimineata...cu o sticla de cola langa mine, nu ceai :X. Cel mai sigur, ar veni cu mine la scoala, de voie de nevoie, nu ar sta singur nici o clipa. Mi-ar face temele, ne-am juca baba oarba, i-as mai trage una peste fund si seara mi-ar face baie lol 21. Doar nu poti sa uiti de baie4

Claude....pai nu la fel, oricum. Adica ar veni cu mine la scoala si altele, da nu l-as lovi peste nimic, poate peste cap cu o pisica 21 Vaaaiiii nu, atunci o sa se supere Seby si nu o sa imi mai faca baie 71
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
Eh..ce idee geniala pt topic ;d
Daca Seb'uuu ;x Ar fi majordomul meu , hmm 39 pai pentru inceput l-as pune sa imi faca toate poftele , si l-as duce la disperare , chiar daca nu pare genu' as incerca , nu m-as da batuta . Iar in caz ca ar ajunge la disperare cu mine , i-as da o vacanta bine intels ca si eu ma duc cu el 21)
Daca ar fi Claud'e , hmm 39 Pai el e mai inteligent si nu face tot ce ii zice "my lord" sau madam de fata 21) In caz ca mi'ar zice un singur nu , atat sa zica ca il omor 19 Si daca o tine asa voi lua niste catuse cu puf roz si un bici 21 si :"dii calutu !" 24)

#8
Daca l-as avea pe Sebastian ca majordom?

Hmm...Mi-ar placea sa am relatia pe care a avut-o cu Ciel...pentru ca Seb parea ca e subalternul dar nu prea era asa. Relatia lor era coplicata si sexy in acelasi timp. xD

Daca l-as avea pe Claude ca majordom?

Cred ca l-as concedia 24 (facand abstractie de contract) Nu prea mi-a placut personajul. Si acum imi dau seama de ce Alois era dus 21

In schimb as fi super fericita sa il am pe Grell ca majordom xD sa stam si sa ne uitam dupa baieti 24 *cough*
Feelings overflow...and then they fall
[Imagine: 2djaw51.jpg]

#9
Daca l-as avea pe Sebby ca majordom?
Ar face curat in camera mea, m-ar trezi dimineata , ar gati si mi-ar face temele. Dupa asta l-as intreba pe unde ii place sa-si petreaca timpul si am merge acolo si pana la urma i-as lua o pisica.

Daca l-as avea pe Claude?
Saracuuuu nu i-as recomanda. Ar face curat in toata casa, ar face si teme suplimentare , nu ar avea pic de timp liber , iar daca ar comenta l-as ruga pe Grell sa-l ia la bataie(motivul ar fi ca l-a suarat pe Sebby21
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#10
Oiiii21 complicata treaba:X
Un majordom ca Sebby38
Pai cred ca ash face cam toate chestiile pe care i le facea si lui Ciel o pls... sau mai rau21 mi-ar bate profu de mate>.< sau ar darama scoallaalala21
Sau las- pune la striptese1521

Claude... kukukuku21
I-ash ordona sa-si da demisia21 nu-mi plake delok21
Sau poate bne iash lua pe amn2 si asi ordona o scena yaoi sua..heh 65 perv mind21
[Imagine: b8f65f542abd0505e12f6004548c5ee1-d3li7a9.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)